Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Elektrik Teknisyeni

Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

Mesajgönderen teknisyen48 » 09 Eyl 2018, 11:33

Merhaba,
2006 model manuel passion aracımda yaşadığım sıkıntıdan bahsetmek istiyorum.Araç kalkışlarda veya hareket halindeyken araçta gaz yememe hali, 2000 deviri geçmeme gibi durumlar başladı.Aracın kontağını açıp kapattığımda düzeliyor.4-5 kere yaşadım bu durumu.Kontrol panelinde herhangi bir ikaz olmamasına rağmen aracı pc ye bağladık 2138 gaz pedal sensörü çıktı.Birde P0605 ECM ve P0031 oksijen sensör ısıtıcısı diye ikazlarda çıktı.Daha önce bu durumu yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim.Parça konusunda baya sıkıntı çekiyorum.

Micra K12 passion :XD :DD

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Eyl 2018, 12:04

Gaz pedalı ile ilgili şu başlıkta buna benzer bir sorundan bahsedilmiş:
viewtopic.php?f=16&t=2729

Oksijen sensörü ile ilgili de bir başlığımız var. Oraya da bir göz atın isterseniz.

Bu arada ufak bir hatırlatma yapmak isterim; yeni bir başlık açmadan önce sorununuzla ilgili daha önce bir başlık var mı diye anahtar kelime ile forumda bir aratma yapmanız yararlı olacaktır. Böylece başlık kalabalığı olmaz ve aradığımız bilgilere daha hızlı ulaşılabilir.

teknisyen48 yazdı:Merhaba,
2006 model manuel passion aracımda yaşadığım sıkıntıdan bahsetmek istiyorum.Araç kalkışlarda veya hareket halindeyken araçta gaz yememe hali, 2000 deviri geçmeme gibi durumlar başladı.Aracın kontağını açıp kapattığımda düzeliyor.4-5 kere yaşadım bu durumu.Kontrol panelinde herhangi bir ikaz olmamasına rağmen aracı pc ye bağladık 2138 gaz pedal sensörü çıktı.Birde P0605 ECM ve P0031 oksijen sensör ısıtıcısı diye ikazlarda çıktı.Daha önce bu durumu yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim.Parça konusunda baya sıkıntı çekiyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

Mesajgönderen teknisyen48 » 09 Eyl 2018, 12:12

Ally_07 yazdı:Gaz pedalı ile ilgili şu başlıkta buna benzer bir sorundan bahsedilmiş:

Oksijen sensörü ile ilgili de bir başlığımız var. Oraya da bir göz atın isterseniz.

Bu arada ufak bir hatırlatma yapmak isterim; yeni bir başlık açmadan önce sorununuzla ilgili daha önce bir başlık var mı diye anahtar kelime ile forumda bir aratma yapmanız yararlı olacaktır. Böylece başlık kalabalığı olmaz ve aradığımız bilgilere daha hızlı ulaşılabilir.

teknisyen48 yazdı:Merhaba,

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Eyl 2018, 13:37

Rica ederim. Sorununuzla ilişkin gelişmeler ve çözümler bulabilirseniz ilgili başlıkların altında bilgi vermenizi dileriz.
teknisyen48 yazdı:[quote="Ally_07"]Gaz pedalı ile ilgili şu başlıkta buna benzer bir sorundan bahsedilmiş:

[quote="teknisyen48"]Merhaba,

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Teşekkürler[/quote]

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sametp
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mimar

Re: Gaz Pedal Sensörü Arızası (kod:P2138)

Mesajgönderen sametp » 21 Eyl 2018, 22:35

Merhaba, benim de 2006 micra passion aracımda da tam da deiğiniz arıza verdi, bu ara onla uğraşıyorum ancak bende motor arıza lambası yandı, bilgisayara bağlandı arıza silindi sonra tekrar aynı arıza veriyor. Ayrıca benim arac giderken stop etme hastalığı da oluştu gaz pedal sensörü değiştirmem gerek çanakkalede bulunmaz zaten istanbula sordular orda da yok dediler. parça sıkıntı orjinali 1300-1500 arası diyorlar çalışır çıkma 500-700 civarı, bulursan parça konum ve fiyat bilgisi verirsen sevinirim.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 27 Eyl 2018, 08:30

sametp yazdı:Merhaba, benim de 2006 micra passion aracımda da tam da deiğiniz arıza verdi, bu ara onla uğraşıyorum ancak bende motor arıza lambası yandı, bilgisayara bağlandı arıza silindi sonra tekrar aynı arıza veriyor. Ayrıca benim arac giderken stop etme hastalığı da oluştu gaz pedal sensörü değiştirmem gerek çanakkalede bulunmaz zaten istanbula sordular orda da yok dediler. parça sıkıntı orjinali 1300-1500 arası diyorlar çalışır çıkma 500-700 civarı, bulursan parça konum ve fiyat bilgisi verirsen sevinirim.

parça numarası veya resmi atabilir misin

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
sametp
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mimar

Mesajgönderen sametp » 01 Kas 2018, 12:07

gaz pedal sensörü fotosu internette bulduğum kadar var, motor arızası "gaz pedal konum sensörü" yazıyor

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 01 Kas 2018, 14:33

Ben parçayı değiştirmedim yaklaşık 2 aydır sorunsuz devam ediyor.Sanayiye gidecektim parça değişikliği için sık sık arıza çıkarıyordu çünkü ,o gün gidemedim diğer gün,diğer gün derken erteledim baya, baktım sıkıntı çıkarmıyor bıraktım bende.Anlam veremedim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Kas 2018, 13:37

teknisyen48 yazdı:Ben parçayı değiştirmedim yaklaşık 2 aydır sorunsuz devam ediyor.Sanayiye gidecektim parça değişikliği için sık sık arıza çıkarıyordu çünkü ,o gün gidemedim diğer gün,diğer gün derken erteledim baya, baktım sıkıntı çıkarmıyor bıraktım bende.Anlam veremedim.

elektronik işi biraz böyle, kendi kendine bozulup kendi kendine düzelebiliyor bazen. sorun yoksa kurcalamayın zaten :D

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 06 Kas 2018, 08:34

Ally_07 yazdı:
teknisyen48 yazdı:Ben parçayı değiştirmedim yaklaşık 2 aydır sorunsuz devam ediyor.Sanayiye gidecektim parça değişikliği için sık sık arıza çıkarıyordu çünkü ,o gün gidemedim diğer gün,diğer gün derken erteledim baya, baktım sıkıntı çıkarmıyor bıraktım bende.Anlam veremedim.

elektronik işi biraz böyle, kendi kendine bozulup kendi kendine düzelebiliyor bazen. sorun yoksa kurcalamayın zaten :D

:XD

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir

oto anahtarı