Kapı İçi İkaz ve Tavan Lambası Açma Switch’i Hakkında

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
aeniseler
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Kapı İçi İkaz ve Tavan Lambası Açma Switch’i Hakkında

Mesajgönderen aeniseler » 13 Eyl 2018, 13:43

Herkese Merhaba;

Geçen hafta aldığım Nissan Micra 1.2 CVT Tekna 2011 (K13) aracımda, sağ ön kapı ve sağ arka kapıyı açtığım zaman, araç içi göstergede kapı açık ikazını vermediğini ve tavan lambasının yanmadığını fark ettim. Sonrasında tekrar fark ettim ki, bu iki kapının kapanan kısmında (buzdolabı ışığının çalışma mantığında) bulunan siyah kauçuk çıkıntı içerisinde (resimdeki gibi) switch lerin olmadığını gördüm. Siyah kauçuk çıkıntı var fakat içleri boş.

Sorum şudur ki; bu aracın orijinalinde kendinden mi böyledir (ki gerçekten böyleyse çok şaşırırım). Eğer ki kendinden böyle yada değilse de olmayan bu switch leri temin edip montajını yaparsam bu özelliği yine bu sağ kapılarda da kazanır mıyım? Yine eğer ki olursa; bildiğiniz ekonomik olarak İzmir'de bu işi nasıl hallederim.

NOT: Bu durumu aracı aldığım kişiye sordum, kendisi hiç fark etmediğini, dikkat etmediğini söyledi. Servise sorduğum da net bir cevap alamadım.

Resim

Şimdiden Teşekkürler..

Nissan Micra 1.2 CVT Tekna 2011 (K13)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Kapı İçi İkaz ve Tavan Lambası Açma Switch’i Hakkında

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Eyl 2018, 13:30

aeniseler yazdı:Herkese Merhaba;

Geçen hafta aldığım Nissan Micra 1.2 CVT Tekna 2011 (K13) aracımda, sağ ön kapı ve sağ arka kapıyı açtığım zaman, araç içi göstergede kapı açık ikazını vermediğini ve tavan lambasının yanmadığını fark ettim. Sonrasında tekrar fark ettim ki, bu iki kapının kapanan kısmında (buzdolabı ışığının çalışma mantığında) bulunan siyah kauçuk çıkıntı içerisinde (resimdeki gibi) switch lerin olmadığını gördüm. Siyah kauçuk çıkıntı var fakat içleri boş.

Sorum şudur ki; bu aracın orijinalinde kendinden mi böyledir (ki gerçekten böyleyse çok şaşırırım). Eğer ki kendinden böyle yada değilse de olmayan bu switch leri temin edip montajını yaparsam bu özelliği yine bu sağ kapılarda da kazanır mıyım? Yine eğer ki olursa; bildiğiniz ekonomik olarak İzmir'de bu işi nasıl hallederim.

NOT: Bu durumu aracı aldığım kişiye sordum, kendisi hiç fark etmediğini, dikkat etmediğini söyledi. Servise sorduğum da net bir cevap alamadım.

Resim

Şimdiden Teşekkürler..

Bizimki aynı araçtan. Şimdiye kadar ben de dikkat etmedim ama uyarı ve lamba çalışıyor bizde ona eminim. İlk fırsatta swicth'e bakıp size bilgi vereceğim. Teorik olarak sizde de bunların bulunması lazım, aynı araç olmasına rağmen sizinkinde yoksa ben de şaşırırım. Peki söküp baktınız mı arkasında kablo ve soket var mı? Butonlar içinde kalmış olabilir, söküp kontak spreyle temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Belki de hareketli switch butonları kırılmış veya düşmüş olabilir. Veya başlarına başka bir şey gelmiş olabilir (bir sebeple sağlamları söküp yerine eksik fonksiyonlu olan çıkma bir şeyler takılmıştır veya yine bir sebeple yanlış parça takılmıştır) diye düşünüyorum. Eğer yenilemeniz gerekirse yoksa mevcut switch'leri söküp parça numaralarına bakarak önce yetkili servise telefonla bir sorun sonra sanayideki japon parçacılarına sorun ve internetten de aratıp karşılaştırma yapın. Yerli sitelerde yoksa Aliexpress, ebay gibi sitelerde de olabilir.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 14 Eyl 2018, 17:09

Bizimkinde switchler bu şekilde. Her kapıda var, ben sağ tarafı resimledim (ilk resim ön ikimcidi arka kapı)ResimResim

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
aeniseler
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen aeniseler » 17 Eyl 2018, 09:15

Ally_07 yazdı:
aeniseler yazdı:Herkese Merhaba;

Resim

Şimdiden Teşekkürler..

Bizimki aynı araçtan. Şimdiye kadar ben de dikkat etmedim ama uyarı ve lamba çalışıyor bizde ona eminim. İlk fırsatta swicth'e bakıp size bilgi vereceğim. Teorik olarak sizde de bunların bulunması lazım, aynı araç olmasına rağmen sizinkinde yoksa ben de şaşırırım. Peki söküp baktınız mı arkasında kablo ve soket var mı? Butonlar içinde kalmış olabilir, söküp kontak spreyle temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Belki de hareketli switch butonları kırılmış veya düşmüş olabilir. Veya başlarına başka bir şey gelmiş olabilir (bir sebeple sağlamları söküp yerine eksik fonksiyonlu olan çıkma bir şeyler takılmıştır veya yine bir sebeple yanlış parça takılmıştır) diye düşünüyorum. Eğer yenilemeniz gerekirse yoksa mevcut switch'leri söküp parça numaralarına bakarak önce yetkili servise telefonla bir sorun sonra sanayideki japon parçacılarına sorun ve internetten de aratıp karşılaştırma yapın. Yerli sitelerde yoksa Aliexpress, ebay gibi sitelerde de olabilir.

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. Aracın çalışmayan switch kısımlarını söktüğümde; olmayan parçanın, sebebini anlamadığım bir şekilde içeri kaçtığını gördüm ve biraz zorda olsa parçaları çıkartarak siyah kauçuk yuvasına oturttum eski haline döndü, çalışıyor.

Teşekkürler...

Nissan Micra 1.2 CVT Tekna 2011 (K13)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 17 Eyl 2018, 17:53

aeniseler yazdı: İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. Aracın çalışmayan switch kısımlarını söktüğümde; olmayan parçanın, sebebini anlamadığım bir şekilde içeri kaçtığını gördüm ve biraz zorda olsa parçaları çıkartarak siyah kauçuk yuvasına oturttum eski haline döndü, çalışıyor.

Teşekkürler...

Rica ederim, sorunun kolayca çözüldüğüne sevindim ve burada neticeyi paylaştığınız için de teşekkür ederiz. Belki zamanla oluşan toz vs sebebi ile olmuştur. WD40'la hafifçe yağlayarak yaptıysanız uzun süre dayanacağını tahmin ediyorum.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı