K13 Yağmur Sensörü Onarımı

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
rcksld
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

K13 Yağmur Sensörü Onarımı

Mesajgönderen rcksld » 21 Eyl 2018, 09:33

Arkadaşlar aramadığım yer kalmadı, bir tek benim mi başıma geldi diye düşünmeden edemiyorum. Yağmur/far sensörüm stabil çalışmıyor, ön cama dışarıdan baktığında jelinin biraz sensör gözünün üzerine doğru zamanla esnediğini gördüm, jel temin edecek yer buldum yapabileceğimi düşünüyorum. Gel görki sensör kapağını çıkaramadım bir türlü, çok fazla zorlamak da istemiyorum çünki dikiz aynasının takıldığı yeri biraz esnettim sanırım, şimidi dışarıdan bakınca resimdeki hali aldı. Her şey tamam kapağı sökemiyorum sinir oldum.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
rcksld
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: K13 Yağmur Sensörü Onarımı

Mesajgönderen rcksld » 21 Eyl 2018, 12:05

Arkadaşlar buldum cevabı nihayet, belki faydası dokunur. Ayna ve kapak yekpare K13'te resmi aşağıdaki gibi, nasıl söküleceği konusunda fikir verir.

Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Eyl 2018, 12:30

Bildiğim kadarıyla aramızda sensörlü araç sahibi pek yok. Sensörsüzlerde ayna bir çeşit sürgü ile camdaki kaidesinden ayrılıyor, onu biliyorum sadece. Kaidesi de cama yapışık kalıyor. O nasıl sökülür bilemiyorum ama.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 21 Eyl 2018, 14:06

Ally_07 yazdı:Bildiğim kadarıyla aramızda sensörlü araç sahibi pek yok. Sensörsüzlerde ayna bir çeşit sürgü ile camdaki kaidesinden ayrılıyor, onu biliyorum sadece. Kaidesi de cama yapışık kalıyor. O nasıl sökülür bilemiyorum ama.

Bizim k13 micrada yağmur ve far sensörü var, sanırım makyaj sonrası eklenen donanımlardan, keşke park sensörü ve elektrikli arka camlarda standard olsa.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Eyl 2018, 18:17

sipartacus yazdı:
Ally_07 yazdı:Bildiğim kadarıyla aramızda sensörlü araç sahibi pek yok. Sensörsüzlerde ayna bir çeşit sürgü ile camdaki kaidesinden ayrılıyor, onu biliyorum sadece. Kaidesi de cama yapışık kalıyor. O nasıl sökülür bilemiyorum ama.

Bizim k13 micrada yağmur ve far sensörü var, sanırım makyaj sonrası eklenen donanımlardan, keşke park sensörü ve elektrikli arka camlarda standard olsa.

Doğrudur, pek yok derken az sayıda demek istemiştim ben de çünkü bu özellik konusunda forumda pek bildirime rastlamadım şimdiye kadar. Siz 0 km mi almıştınız? Belki de opsiyonel eklenen donanım olabilir. Yağmur çok gerekli değil benim için ama far sensörü olsa hayır demem.

Park sensörü sadece sesli uyarı olarak bizimkinde var ama ikinci el aldığımız için standart mı bilemiyorum, sanmıyorum da. Yine de orijinal gibi, gayet memnunuz. Arka camların otomatik olması sanırım yeni çıkanlarda standart olacak, gerekli bir donanım bence de.

Aslında biraz uğraşılırsa sonradan da eklenebilir ve arka kapılarda uygun bir butonla sırıtmaz. Fakat sürücü tarafından master kumanda edilmesi işi biraz zor gibi, oraya uygun master kumanda olmayacağından ekstra takılacak iki düğme sırıtır.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 21 Eyl 2018, 20:00

Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:

Doğrudur, pek yok derken az sayıda demek istemiştim ben de çünkü bu özellik konusunda forumda pek bildirime rastlamadım şimdiye kadar. Siz 0 km mi almıştınız? Belki de opsiyonel eklenen donanım olabilir. Yağmur çok gerekli değil benim için ama far sensörü olsa hayır demem.

Park sensörü sadece sesli uyarı olarak bizimkinde var ama ikinci el aldığımız için standart mı bilemiyorum, sanmıyorum da. Yine de orijinal gibi, gayet memnunuz. Arka camların otomatik olması sanırım yeni çıkanlarda standart olacak, gerekli bir donanım bence de.

Aslında biraz uğraşılırsa sonradan da eklenebilir ve arka kapılarda uygun bir butonla sırıtmaz. Fakat sürücü tarafından master kumanda edilmesi işi biraz zor gibi, oraya uygun master kumanda olmayacağından ekstra takılacak iki düğme sırıtır.

Evet sıfır aldık, yağmur ve far sensörü standart. Park sensörü ve navigasyonu ben takdirdim serviste. Hindistan'da ki bir videoda arka camları elektrikli k13 gördüm, park ve yağmur sensörü hız sabitleyici standart donanıma koyupta elektrikli cami koymamalari pek mantıklı degil.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

oto anahtarı