Nissan March Sahipleri

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
MrCyprus
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Nissan March Sahipleri

Mesajgönderen MrCyprus » 03 Eki 2018, 15:19

KKTC’de micra (March) sahipleri için alternatif olması umudu ile bu başlık açılmıştır.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Nissan March Sahipleri

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Eki 2018, 16:20

MrCyprus yazdı:KKTC’de micra (March) sahipleri için alternatif olması umudu ile bu başlık açılmıştır.

İyi düşünmüşsünüz.Sanırım yine Kıbrısta bir march kullanıcımız daha vardı (döşeme ile ilgili konuda yazmıştı diye hatırlıyorum).

Bu başlık altında micra ve march arasındaki farklılıkları ortaya koymamız mümkün olabilir böylece. Örneğin micralarda olmayan çamurluk içi davlumbazların ingilteredeki marchlarda olduğu söyleniyor, doğru mu? Bir de sizin aracınız 4 cam otomatik mi? Veya kıbrısta öyle olan bu march var mı?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MrCyprus
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Nissan March Sahipleri

Mesajgönderen MrCyprus » 03 Eki 2018, 17:37

Çamurluk içi davlumbaz dediğiniz nasıl birşey?
Evet, 4 cam otomatik. Ayrıca anahtarsız çalıştırma, start-stop (çok iyi çalıştığı söylenemez), elektrikli katlanır dikiz aynası ve geri görüş kamerası bulunuyor.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan March Sahipleri

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Eki 2018, 00:16

MrCyprus yazdı:Çamurluk içi davlumbaz dediğiniz nasıl birşey?
Evet, 4 cam otomatik. Ayrıca anahtarsız çalıştırma, start-stop (çok iyi çalıştığı söylenemez), elektrikli katlanır dikiz aynası ve geri görüş kamerası bulunuyor.
Multimedya sistemi ile alakalı araştırmam devam ediyor, şayet bir bilgi edinirsem zevk ile paylaşacağım. İyi forumlar.

Davlumbaz çamurluğun iç kısmında yer alan plâstik bir kaplama, yol sesinin azaltılması için kullanılıyor. Maalesef Türkiye'ye getirilen micralarda bu aksam olmuyor o yüzden çoğumuz yol sesinden muzdaribiz. Aynı şekilde buradaki micralar maalesef sadece ön iki cam otomatik olarak satışa sunuluyor. Elekrikli ayarlanabilir aynalar var ama katlaması manuel. Geri görüş kamerası aksesuarcılarda taktırabiliyoruz neyse ki.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Nissan March Sahipleri

Mesajgönderen sipartacus » 20 Eki 2018, 19:42

MrCyprus yazdı:Forum kullanımına pek hakim değilim :)
Gelelim diğer sorulara; çamurluk içi davlumbaz dediğiniz nasıl birşey? Galiba arabaya da hakim değilim :)
Multimedya sistemi ile alakalı araştırmam devam ediyor, şayet bir bilgi edinirsem zevk ile paylaşacağım. İyi forumlar.

4 cam elektrik, anahtarsiz çalıştırma kıskandım bu özellikleri.
Mevcut match Micra'ya arka camlarını elektrikli yapip ve anahtarsiz çalıştırma da koysalar, biraz da yalıtımını iyileştirseler aracın maliyeti en fazla 1000lira artar, hiç yeni kasayı getirmeye de gerek yok, fiyat avantajı ile yok satar, yok.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Eki 2018, 12:24

sipartacus yazdı:4 cam elektrik, anahtarsiz çalıştırma kıskandım bu özellikleri.
Mevcut match Micra'ya arka camlarını elektrikli yapip ve anahtarsiz çalıştırma da koysalar, biraz da yalıtımını iyileştirseler aracın maliyeti en fazla 1000lira artar, hiç yeni kasayı getirmeye de gerek yok, fiyat avantajı ile yok satar, yok.

Anahtarsız çalışma sanırım Türkiye'de şu an satılan micralarda da opsiyonel olarak var. Ama 4 cam otomatik opsiyonel dahi yok. Gerçekten çok anlamsız. Oysa dediginiz gibi maliyetli şeyler değil bunlar.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 21 Eki 2018, 12:37

Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:4 cam elektrik, anahtarsiz çalıştırma kıskandım bu özellikleri.

Anahtarsız çalışma sanırım Türkiye'de şu an satılan micralarda da opsiyonel olarak var. Ama 4 cam otomatik opsiyonel dahi yok. Gerçekten çok anlamsız. Oysa dediginiz gibi maliyetli şeyler değil bunlar.

Yalıtım konusunda kesinlikle iyileştirme yapılmalı, Micra'yi severek aldık ve kullanıyoruz ama bunun geliştirilmesi lazım. Arka tarafa yaptığım yalıtım için 50liralik ürün ancak gitmiştir ve kesinlikle değdi buna. Arka çamurluk ici davlumbazlara bir çare arıyorum, ufak tefek yalitimlarla sınıf standartlarına rahatlıkla kavuşur Micra.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 22 Eki 2018, 19:04

sipartacus yazdı:
Ally_07 yazdı:

Yalıtım konusunda kesinlikle iyileştirme yapılmalı, Micra'yi severek aldık ve kullanıyoruz ama bunun geliştirilmesi lazım. Arka tarafa yaptığım yalıtım için 50liralik ürün ancak gitmiştir ve kesinlikle değdi buna. Arka çamurluk ici davlumbazlara bir çare arıyorum, ufak tefek yalitimlarla sınıf standartlarına rahatlıkla kavuşur Micra.

çamurluk için ya ingiltere ya da kıbrıstan davlumbaz getirtilmeli ki bu maliyetli olur diye tahmin ediyorum. veya benim gibi pütür sprey kullanacağız mecburen

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 22 Eki 2018, 20:34

Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:
Ally_07 yazdı:

çamurluk için ya ingiltere ya da kıbrıstan davlumbaz getirtilmeli ki bu maliyetli olur diye tahmin ediyorum. veya benim gibi pütür sprey kullanacağız mecburen

Putur işe yarıyor mu? Hangi markayı kullandınız? Yaptığım yalıtım bizim Micra'da baya faydası oldu ama bir tık daha fazlası fena olmazdı.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 23 Eki 2018, 10:38

sipartacus yazdı:
Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:Yalıtım konusunda kesinlikle iyileştirme yapılmalı, Micra'yi severek aldık ve kullanıyoruz ama bunun geliştirilmesi lazım. Arka tarafa yaptığım yalıtım için 50liralik ürün ancak gitmiştir ve kesinlikle değdi buna. Arka çamurluk ici davlumbazlara bir çare arıyorum, ufak tefek yalitimlarla sınıf standartlarına rahatlıkla kavuşur Micra.

Putur işe yarıyor mu? Hangi markayı kullandınız? Yaptığım yalıtım bizim Micra'da baya faydası oldu ama bir tık daha fazlası fena olmazdı.

Henüz kullanmadım ama bir nebze işe yaradığını duyuyorum. İsterseniz şu başlıktan devam edelim bu arada http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=3278

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

oto anahtarı