Nissan Almera' dan sonra Micra nasıl olur

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Mühendis

Nissan Almera' dan sonra Micra nasıl olur

Mesajgönderen wallace22 » 31 Eki 2018, 21:58

Merhaba,
2005 model Almera Tekna sahibiyim. Aracın 2. sahibiyim. Araç 207.000 km ye geldi.
Eşimin de kullanabilecegi otomatik bir araç bakıyorum ancak sıfır fiyatlar oldukça yüksek. 2.el için de kredi faizleri yüksek.

Bu akşam ki ÖTV indiriminden sonra sıfır Micra alayım diye düşünmeye başladım. ÖTV indirimi öncesi Street donanım paketi 78.000 TL ve 30.000 TL ye 14 ay sıfır faiz oranı vardı. ÖTV indirimi sonrası fiyat yaklaşık 6-7 bin TL daha düşer diye düşünüyorum.

Özetle sıfır Micra yi tavsiye eder misiniz? Hem ben hem de eşim kullanacagiz?
Şanzıman, kullanım kolaylığı ve iç hacim olarak rahat edebilir miyiz? Kronik arızası var mıdır?
Yardımcı olursanız memnun olurum.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: Nissan Almera' dan sonra Micra nasıl olur

Mesajgönderen sipartacus » 01 Kas 2018, 10:02

4aydır Micra kullanıyoruz, bizde 0km aldık, içi geniş ve ferah, bagajı şehiriçinde iş görür, çekirdek aileye yeterli gelir diye düşünüyorum. Cvt şanzımana alışana kadar biraz garipseyebilirsiniz ama ilk kalkışlarda ve şehiriçi kullanımda çok güzel. Almera'dan sonra biraz küçük gelebilir. Yalıtımı zayıf, şehiriçi bunu hissetmezsiniz ama şehirdışı yüksek hızlarda yalıtım keşke daha iyi olsaymış dersiniz. Street olmasına rağmen, birçok araçtan daha doludur. 1.2lt 3silindir 80bg bir motora sahip, şehiriçi işinizi kesinlikle görür . Biz severek kullanıyoruz, keşke dediğim iki şey var, ilki yalıtımı daha iyi olabilirdi, birde arka camlar elektrikli olmalıydı, gerçi b sınıfında hala arka camları manuel olan birçok araç var. B sınıfının en ucuz ve parasına göre en donanımlı aracı. Güzel bir piyasası var, bir 5 sene sonra rahatlıkla satarsınız. Bence Nissan Micra'da şunu amaçlamış ve başarmış, ucuz, hanımefendilerin beğeneceği, şehiriçi kullanımına uygun, rengarek bir otomobil yapmışlar, eşim severek ve beğenerek kullanıyor. Biz çok kullanmadığımız için lpg taktırmadık nitekim eşim kullandığında şehiriçi kısa mesafede o 9lt, ben 7-8lt (hatta fabrika verisine ulaşmışlığım var) benzin tüketiyoruz. Çok km yapacaksanız eğer lpg düşünebilirsiniz. Özetle biz severek kullanıyoruz, umarım ki Micra bizi uzun zaman üzmez, alttaki videoları bir inceleyin derim.
LPG
https://www.youtube.com/watch?v=9Uz6AaR3FDQ
İnceleme
https://www.youtube.com/watch?v=Ar0060IT_Ho

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen wallace22 » 01 Kas 2018, 12:04

sipartacus yazdı:4aydır Micra kullanıyoruz, bizde 0km aldık, içi geniş ve ferah, bagajı şehiriçinde iş görür, çekirdek aileye yeterli gelir diye düşünüyorum. Cvt şanzımana alışana kadar biraz garipseyebilirsiniz ama ilk kalkışlarda ve şehiriçi kullanımda çok güzel. Almera'dan sonra biraz küçük gelebilir. Yalıtımı zayıf, şehiriçi bunu hissetmezsiniz ama şehirdışı yüksek hızlarda yalıtım keşke daha iyi olsaymış dersiniz. Street olmasına rağmen, birçok araçtan daha doludur. 1.2lt 3silindir 80bg bir motora sahip, şehiriçi işinizi kesinlikle görür . Biz severek kullanıyoruz, keşke dediğim iki şey var, ilki yalıtımı daha iyi olabilirdi, birde arka camlar elektrikli olmalıydı, gerçi b sınıfında hala arka camları manuel olan birçok araç var. B sınıfının en ucuz ve parasına göre en donanımlı aracı. Güzel bir piyasası var, bir 5 sene sonra rahatlıkla satarsınız. Bence Nissan Micra'da şunu amaçlamış ve başarmış, ucuz, hanımefendilerin beğeneceği, şehiriçi kullanımına uygun, rengarek bir otomobil yapmışlar, eşim severek ve beğenerek kullanıyor. Biz çok kullanmadığımız için lpg taktırmadık nitekim eşim kullandığında şehiriçi kısa mesafede o 9lt, ben 7-8lt (hatta fabrika verisine ulaşmışlığım var) benzin tüketiyoruz. Çok km yapacaksanız eğer lpg düşünebilirsiniz. Özetle biz severek kullanıyoruz, umarım ki Micra bizi uzun zaman üzmez, alttaki videoları bir inceleyin derim.
LPG
https://www.youtube.com/watch?v=9Uz6AaR3FDQ
İnceleme
https://www.youtube.com/watch?v=Ar0060IT_Ho

Merhaba,

İlginiz için teşekkür ederim. Lüleburgaz' da yaşıyorum. İstanbul' a kıyasla çok küçük bir ilçe. En uzun şehir içi mesafemiz 5 dakika. Dolayısıyla şehir için kullanımı çok fazla olmayacak. Daha çok haftasonları 80-100 km uzaklıktaki yerlere gidip gelmek için kullanacağız aracı. 2 ayda bir ve ya 2 defa da İstanbul' a gidip geliriz. Lüleburgaz - İstanbul arası da 150 - 180 km arası. Dolayısıyla çok fazla uzun yol yok gibi. Tabi ilerleyen dönemlerde ne olur bilemeyiz.
Ancak bahsettiğiniz yakıt tüketimi web sitesindeki verilerine göre biraz fazla geldi. Bahsettiğiniz gibi ise düşündüğümden yüksek bir yakıt tüketimi var. Web sitesinde karma 5 Lt, şehir dışı 6,4 Lt gösteriyor.
Ba

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Kas 2018, 14:26

Biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, mesafe sizinkinden bile kısa, biraz dikkatli kullanımda fabrika verisine rahatlıkla yaklaşılır ki şehiriçi 6.5-7lt arasını görmüşlüğüm var, eşim benden 1.5-2lt kadar fazla yakıyor, nasıl yapıyor bilemiyorum :) Ayrıca araç daha çok yeni, 2000km bile olmadık. Şöyle söyleyeyim klimasız 100-110km aralığında, inişin ve çıkışın çok olduğu bir güzergahta 5.5-6lt tüketimimiz var, daha düz bir yolda bu tiketim rahatlıkla 5lt düşer. Bence yakıtı gayet uygun, motor biraz açıldıktan sonra dikkatli kullanımda şehiriçi 7-8lt arasında tüketiminiz olur. Daha az yakar mı bilmiyorum ama bu aracın yakıtından şikayetçi daha duymadım. Tam otomatik şanzımanlarda şehiriçi 10ltden az yakanını göremedim. Micra onlara kıyasla 1-3lt arasında az yakıyor. Motoru mpi olduğu için normal sıralı sisteler de uygulanabiliyor ama ben taktırmadım, muhtemelende taktırmayı düşünmüyorum. Ben yakıtından ve şehiriçi performansından memnunum.

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen wallace22 » 01 Kas 2018, 14:49

sipartacus yazdı:Biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, mesafe sizinkinden bile kısa, biraz dikkatli kullanımda fabrika verisine rahatlıkla yaklaşılır ki şehiriçi 6.5-7lt arasını görmüşlüğüm var, eşim benden 1.5-2lt kadar fazla yakıyor, nasıl yapıyor bilemiyorum :) Ayrıca araç daha çok yeni, 2000km bile olmadık. Şöyle söyleyeyim klimasız 100-110km aralığında, inişin ve çıkışın çok olduğu bir güzergahta 5.5-6lt tüketimimiz var, daha düz bir yolda bu tiketim rahatlıkla 5lt düşer. Bence yakıtı gayet uygun, motor biraz açıldıktan sonra dikkatli kullanımda şehiriçi 7-8lt arasında tüketiminiz olur. Daha az yakar mı bilmiyorum ama bu aracın yakıtından şikayetçi daha duymadım. Tam otomatik şanzımanlarda şehiriçi 10ltden az yakanını göremedim. Micra onlara kıyasla 1-3lt arasında az yakıyor. Motoru mpi olduğu için normal sıralı sisteler de uygulanabiliyor ama ben taktırmadım, muhtemelende taktırmayı düşünmüyorum. Ben yakıtından ve şehiriçi performansından memnunum.

Sizin araç hangi donanım? Bu arada mahsuru yoksa kaça aldınız, bilgi verirseniz memnun olurum?
Daha önce sıfır traktör aldım ancak sıfır otomobil almadım :) Web sitesindeki liste satış fiyatından sıkı bir pazarlıkla bir indirim yaptırabilir miyiz? Yoksa liste fiyatı son fiyat mıdır?
Ayrıca şuanki aracım da Nissan olduğu için belki extra bir indirim daha olur?

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Kas 2018, 16:11

wallace22 yazdı:
sipartacus yazdı:Biz küçük bir ilçede yaşıyoruz, mesafe sizinkinden bile kısa, biraz dikkatli kullanımda fabrika verisine rahatlıkla yaklaşılır ki şehiriçi 6.5-7lt arasını görmüşlüğüm var, eşim benden 1.5-2lt kadar fazla yakıyor, nasıl yapıyor bilemiyorum :) Ayrıca araç daha çok yeni, 2000km bile olmadık. Şöyle söyleyeyim klimasız 100-110km aralığında, inişin ve çıkışın çok olduğu bir güzergahta 5.5-6lt tüketimimiz var, daha düz bir yolda bu tiketim rahatlıkla 5lt düşer. Bence yakıtı gayet uygun, motor biraz açıldıktan sonra dikkatli kullanımda şehiriçi 7-8lt arasında tüketiminiz olur. Daha az yakar mı bilmiyorum ama bu aracın yakıtından şikayetçi daha duymadım. Tam otomatik şanzımanlarda şehiriçi 10ltden az yakanını göremedim. Micra onlara kıyasla 1-3lt arasında az yakıyor. Motoru mpi olduğu için normal sıralı sisteler de uygulanabiliyor ama ben taktırmadım, muhtemelende taktırmayı düşünmüyorum. Ben yakıtından ve şehiriçi performansından memnunum.

Sizin araç hangi donanım? Bu arada mahsuru yoksa kaça aldınız, bilgi verirseniz memnun olurum?
Daha önce sıfır traktör aldım ancak sıfır otomobil almadım :) Web sitesindeki liste satış fiyatından sıkı bir pazarlıkla bir indirim yaptırabilir miyiz? Yoksa liste fiyatı son fiyat mıdır?

Biz match paketi 68.5'a almıştık, bayinin söylediği ve diğer bayilerden aldığım fiyatlarla Micra'da çok fazla bir pazarlık payının olmadığı yönündeydi. 68.5'a aldığımız zaman, match liste fiyatı 71.200idi, hediye olarak güç bela park sensörü alabilmiştim, 2-3binliralık bir pazarlık payı söz konusu olur sanırım.

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen wallace22 » 01 Kas 2018, 16:20

sipartacus yazdı:
wallace22 yazdı:

Biz match paketi 68.5'a almıştık, bayinin söylediği ve diğer bayilerden aldığım fiyatlarla Micra'da çok fazla bir pazarlık payının olmadığı yönündeydi. 68.5'a aldığımız zaman, match liste fiyatı 71.200idi, hediye olarak güç bela park sensörü alabilmiştim, 2-3binliralık bir pazarlık payı söz konusu olur sanırım.

Bilgi için çok teşekkür ederim.

ÖTV indirimi sonrası Street donanım paketin liste fiyatı 70.870 TL. Kampanya olarak da 24.000 TL' ye 12 ay sıfır faiz diyorlar.

2-3 bin indirim yapsalar 68-69 bin arası bir fiyat olur kabaca. Tabi öncelikle gidip bir test sürüşü yapmak, benim emektar Almera' yı gösterip takasta kaça aldıklarını öğrenmek gerek.

Bu arada Aralık ayında satışları daha arttırmak için extra bir indirim kampanyası olur mu acaba?

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Kas 2018, 16:39

wallace22 yazdı:
sipartacus yazdı:
wallace22 yazdı:

ÖTV indirimi sonrası Street donanım paketin liste fiyatı 70.870 TL. Kampanya olarak da 24.000 TL' ye 12 ay sıfır faiz diyorlar.

2-3 bin indirim yapsalar 68-69 bin arası bir fiyat olur kabaca. Tabi öncelikle gidip bir test sürüşü yapmak, benim emektar Almera' yı gösterip takasta kaça aldıklarını öğrenmek gerek.

Bu arada Aralık ayında satışları daha arttırmak için extra bir indirim kampanyası olur mu acaba?

Vallahi yarın ne olur bunu kestirmek güç, yalnız street donanımda güzel indirim var, önümüzdeki ay bu donanım kalmaz ya da kampanya biterse ona birşey diyemem nitekim biz alırken otomatik street yoktu sadece match vardı. Belki de bakarsınız match pakete indirim gelir.

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen wallace22 » 01 Kas 2018, 16:53

sipartacus yazdı:
wallace22 yazdı:
sipartacus yazdı:Biz match paketi 68.5'a almıştık, bayinin söylediği ve diğer bayilerden aldığım fiyatlarla Micra'da çok fazla bir pazarlık payının olmadığı yönündeydi. 68.5'a aldığımız zaman, match liste fiyatı 71.200idi, hediye olarak güç bela park sensörü alabilmiştim, 2-3binliralık bir pazarlık payı söz konusu olur sanırım.

Vallahi yarın ne olur bunu kestirmek güç, yalnız street donanımda güzel indirim var, önümüzdeki ay bu donanım kalmaz ya da kampanya biterse ona birşey diyemem nitekim biz alırken otomatik street yoktu sadece match vardı. Belki de bakarsınız match pakete indirim gelir.

Burası Türkiye, her an herşey olabilir tabi ki. Bakalım bizim Almera' yı ne kadar fiyata takasa alırlar?
Bu arada siz aracı aldığınızda ne kadar sürede teslim ettiler?
Micra modellerin üretim yeresi neresi?

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Kas 2018, 19:32

wallace22 yazdı:
sipartacus yazdı:
wallace22 yazdı:

Burası Türkiye, her an herşey olabilir tabi ki. Bakalım bizim Almera' yı ne kadar fiyata takasa alırlar?
Bu arada siz aracı aldığınızda ne kadar sürede teslim ettiler?
Micra modellerin üretim yeresi neresi?

Micra Hindistan'da üretiliyor. Araç zaten hazırdı, ellerinde 3 adet kalmıştı, birini biz aldık. Bayiler genelde ikinciel aracı uygun fiyata alıyorlar, piyasası 25 ise 20'ye alır, artık kaça ve ne zaman satarlarlarsa. Ya kendiniz satacaksınız ya da takasta ne verirlerse uğraşmamak adına pazarlık yaparak uğraşmayacaksınız. Aracın trafiğe çıkış işlemi ise artık çok basit, bayi gerekli bilgileri sisteme girip, ödenecek vergileri hesaplıyor ve maliyeye sizin adınıza götürüp yatırıyor, plakayı basıp size aracı teslim ediyorlar. Geçici bir belge veriyorlar, bununla birlikte 30gün içinde noterden ya da trafik şubeden ruhsatınızı teslim alıyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
wallace22
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen wallace22 » 04 Kas 2018, 22:03

ÖTV indirimleri sonrası diğer markalara baktım.

Özellikleri ve fiyatı olarak Skoda Fabia ve ya Rapid daha ön plana çıktı gibi.

Hakkımızda hayırlısı artık.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 04 Kas 2018, 23:53

wallace22 yazdı:ÖTV indirimleri sonrası diğer markalara baktım.

Özellikleri ve fiyatı olarak Skoda Fabia ve ya Rapid daha ön plana çıktı gibi.

Hakkımızda hayırlısı artık.

Sanırım Rapid'in üretimi bitiyor, yerine c sınıfı hb bir araç gelecekmiş, bir araştırın derim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı