Cözümsuz cvt

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Doganim 33
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Amele

Cözümsuz cvt

Mesajgönderen Doganim 33 » 13 Mar 2015, 03:44

Aracim 2000 model primera elegance
Cvt sanzumanimla 5 aydir ugrasiyorum fakat cozum bulamadim.aracim bazen 3. Viteste kalkmaya cakisiyordu kontaga ac kapa yaptigimda normale donuyordu.onarimi icin sanzuman indi ve olan oldu.uc kez sokuldu ve suan sadece 1.viteste takili kaldi.degismedik hic bir parcasi kalmadi,sanzuman beyni,hiz sensorleri,salter,kit takimi,tirbun vs
Fakat eskisinden daha vahim hal aldi.son yapan usta sorunun tesisatta oldugunu soyledi.hos trsisattanda anlayan usta bulamadim.ve suan geri viteste dahi nazlanarak kalkis yapiyor.konuyla ilgili bir fikir veya yol gosterecek bir arkadas varsa yardim...en son duze cevirmeyi dusunuyorum.fakat deneme yanilma yontemi ile dahi cozum bulunamamasi cok aci.takribi 5. Bin tl harcadim suanki durum daha vahim.cozum onerisi olan varmi acaba.

mustafa beykoz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek:

Re: Cözümsuz cvt

Mesajgönderen mustafa beykoz » 17 Mar 2015, 15:06

nerde oturuyorsun bilmiyorum istanbuldaysan bostancı yahyalıya bidanış yine bostancı sanayide otomatik cilere danış genelde takip ettiğim kadarıyla ikitane sensör var ondan yapıyor ismini unuttum formda mesajlarda vardı bide etap nissana danış formun üstünde yazıyor

Kullanıcı avatarı
tegin
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen tegin » 20 Mar 2015, 08:35

Buradaki konuyu incelediniz mi ? viewtopic.php?f=82&t=280

Sorunun nedeni sadece bir kaç liralık kömür ( elektrik motoru kömür fırçası )...
http://vaguevagaries.blogspot.com.tr/20 ... lutch.html

H. Gültekin Çakar.
Osmaniye-Kadirli
Kaşkay Tekna Pack 1.5 dci J10 2012

Kullanıcı avatarı
FYGUVEN
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: kimyager

Mesajgönderen FYGUVEN » 27 May 2015, 21:43

bende 1,5 ay önce2000 model primera aldım ama şanzıman şuan arıza veriyor uzun dur kalklarda şanzıman kendini korumaya alıyor ve 1. vitesten yukarı çıkmıyor, servis lpg li diye kapıdan içeri sokmuyor cvt den anlamıyoruz diyemiyorlar o kısım ayrı facia zaten
özelde araca cihazı bağladıklarında şöyle bi hata kodu verdi ama nissanın kodlarında böyle bi kod yok I/P PILLY SPD SIG
Bunun ne olduğunu bilen varsa anlatsın

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 27 May 2015, 22:50

FYGUVEN yazdı:bende 1,5 ay önce2000 model primera aldım ama şanzıman şuan arıza veriyor uzun dur kalklarda şanzıman kendini korumaya alıyor ve 1. vitesten yukarı çıkmıyor, servis lpg li diye kapıdan içeri sokmuyor cvt den anlamıyoruz diyemiyorlar o kısım ayrı facia zaten
özelde araca cihazı bağladıklarında şöyle bi hata kodu verdi ama nissanın kodlarında böyle bi kod yok I/P PILLY SPD SIG
Bunun ne olduğunu bilen varsa anlatsın

konuyu tam bilmiyorum ama, yazdığınız hata koduna bakılırsa hız veya vitesten sinyal veren sensörlerden birisi arızalı veya sinyal vermiyor veya doğru zamanlamada sinyal vermiyor. nissanda olmaya bilir bağladığınız diagnostic cihazının kendi yazılımında belirtilen hata kodlarına bakın.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

oto anahtarı