SECURE HATASİ

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: SECURE HATASİ

Mesajgönderen spoilerci » 29 Eyl 2016, 10:35

bu parçnın arabanın çalışması ile hiç alakası yok söküp atsan da çalışır. o parça kontak anahtarı çevresinin aydınlatması içindeki de ampul. ayrıa orada kod okuyucu var o arızalı ise bilmem ama söylediğin parça aydınlatma, hatta ben o şeffaf camın arkasına led döşedim,

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 29 Eyl 2016, 10:45

Ampul mu ? 1165 tl fiyati servis niye verdi peki? Şase no ile birlikte baktik elemanla.Benim kafa dumanlandi simdi.Senin dediginde olabilir.Ben onu sensor sandim megerse ampul diyorsun.Gerci oda patlak sanirim.Hic yandigina sahid olmadim.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 29 Eyl 2016, 10:48

Basligin nereden silinecgini bulamadim.Adminlerden ricam basligi silin,insanlari yanlis yonlendirmis olmayayim.Tesekkurler degerli yorumlariniz icin

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen primera18 » 29 Eyl 2016, 13:00

benim de yeşil ekranda secure hatası vardı. çok uğraşmıştım ancak yetkili servis yaptı, sanayidekilerin anladığı yok maalesef

forever Nissan

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 29 Eyl 2016, 14:59

masato yazdı:Ampul mu ? 1165 tl fiyati servis niye verdi peki? Şase no ile birlikte baktik elemanla.Benim kafa dumanlandi simdi.Senin dediginde olabilir.Ben onu sensor sandim megerse ampul diyorsun.Gerci oda patlak sanirim.Hic yandigina sahid olmadim.

silmeye gerek yok bakarsınız bir başkasına rehber olacak bir kelime vardır. ayrıca o parçanın bağlı olduğu kablo parklara bağlı elektrik kablosu. ucunda 10 kuruşluk bir ampul var en küçüğünden dipsiz ampul. onu da değiştirin sökmüşken. servisin verdiği fiyat oradaki kod okuyucu veya onunla birlikte kontak barelinin fiyatı olmasın

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 29 Eyl 2016, 19:53

Evet onu degistiricem aklimda.Nasil sokulecegini ogrendim nasilsa.Degerli yorumlariniza ayrica tesekkur eder,hayrli aksamlar dilerim

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 29 Eyl 2016, 19:53

primera18 yazdı:benim de yeşil ekranda secure hatası vardı. çok uğraşmıştım ancak yetkili servis yaptı, sanayidekilerin anladığı yok maalesef

Servis nasil bir islem yapti? sorun neymis?

mastertech
Administrator
Administrator
Otomobil: Navara
Meslek: Nissan Servis

Mesajgönderen mastertech » 29 Eyl 2016, 23:21

Arkadaşlar o parca immobilizer yani nats sistemi anteni diye geçer sen aracı bana getir ben parca değişimine belkide gerek kalmadan halledicem,yalnız aracın 2 anahtarınıda getirmen gerekiyor.Ayrıca o parçada elimizde mevcut

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 30 Eyl 2016, 11:14

mastertech yazdı:Arkadaşlar o parca immobilizer yani nats sistemi anteni diye geçer sen aracı bana getir ben parca değişimine belkide gerek kalmadan halledicem,yalnız aracın 2 anahtarınıda getirmen gerekiyor.Ayrıca o parçada elimizde mevcut

Arkadas aydinlatma diyor,benim kafam iyice karisti.Araci getirmesine getireyimde pazar gunu acik misiniz? iki anahtar var elimde,yalniz birisi kodlanacak yanlislikla sifirladim.Pazar gunu aciksaniz geleyim

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen primera18 » 04 Eki 2016, 10:52

masato yazdı:
primera18 yazdı:benim de yeşil ekranda secure hatası vardı. çok uğraşmıştım ancak yetkili servis yaptı, sanayidekilerin anladığı yok maalesef

Servis nasil bir islem yapti? sorun neymis?

cd player üzerinde bir parça varmış, arıza ondan kaynaklanıyormuş. o parçayı tamir ettiler sorun düzeldi.

forever Nissan

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 04 Eki 2016, 15:37

o parça tamir olmaz orada içinde yazılım barındıran bir entegre var onun bacaklarında zamanla kırık veya oksit oluşuyor ısıtılması veya tinerle temizlenmesi arızayı gideriyor. ama masato arkadaşın sıkıntısı teyp ile ilgili değil, Konfor modülü, sigorta kutusu bunlardan biri ile alakalı.

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen primera18 » 05 Eki 2016, 14:04

evet dediğin doğrudur benim ki yeşil ekranda çıkan bir hataydı ve o şekilde cd player üzerinde bir parça tamir ( ya da bakım) edilerek çözülmüştü.

forever Nissan

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı