marş bazen basmiyor

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: makina

marş bazen basmiyor

Mesajgönderen önder23 » 29 Kas 2016, 16:19

Slm arkadaşlar bende 2001 model primera 1.6 confort var.lpg li Aracim bazen tek marşta calişmiyor iki veya üç var basmak zorunda kaliyorum bazende tek marşta aliyor nissan servisine götürdüm usta bakti bilgisaya bağladi hethangi bir arizasini bulamadi bu konuda bilgisi olan veya daha önce ayni sorunu yasayan arkadaşlar varsa yardimci olabirlermi tskrlr

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Re: marş bazen basmiyor

Mesajgönderen primera18 » 29 Kas 2016, 19:43

Marş motorunun tamir görmesi gerekiyor. Daha yeni 2000 model primeranın marş motorunu revize ettirdik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

forever Nissan

Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen horex » 30 Kas 2016, 09:51

Benzin pompası ve benzin basınç valfindende olabilir. Benim de benzeri arıza vardı motor sıcakken stop edep 15-20 dk bekleyince Maria basınca marş dönüyor ama araç çalışmıyordu sorunum benzin basınç valfinden çıktı
Tabii bu yazdıklarıma marş motoru dönüyorsa bakılabilir

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 30 Kas 2016, 15:59

primera18 yazdı:Marş motorunun tamir görmesi gerekiyor. Daha yeni 2000 model primeranın marş motorunu revize ettirdik.

marş motoru arızası değil, marş motoru arızası olsa motoru hiç döndürmez. marş yapınca hareket varsa marş motorunda sorun yok demektir. horex arkadaşın dediği gibi bir arıza var tahminim öyle.
arkadaşım, arabaya bindiniz, çalıştıracaksınız anahtarı 1. konuma alıp 10 saniye bekleyin, kapatıp tekrar 1. konuma alın 5 sn kadar bekleyip çalıştırın mesela sabah ilk çalıştırmada bunu yapınca sonuç değişiyor mu buraya yazın.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 03 Ara 2016, 15:59

İlginiz için tskrler Dediğiniz gibi önce anahtari birinci konumda 10 saniye sonrada tekrar kapatip birinci konunda 5 sn kadar bekleyip marşa bastim çalisti araba tek marşda aldi iki gün peş peşe denedim sorun cikmadi sizce sürekli böylemi çaliştirmaliyim yoksa bu durumdan dolayi herhangi bir arizami söz konusu olabilirmi

Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen horex » 03 Ara 2016, 20:40

Bence benzin pompası değişmesi gerekir ama ustalar daha iyi bilir ustaların yorumlarını dikkate alın ben sadece fikrimi söyledim

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 04 Ara 2016, 06:13

önder23 yazdı:İlginiz için tskrler Dediğiniz gibi önce anahtari birinci konumda 10 saniye sonrada tekrar kapatip birinci konunda 5 sn kadar bekleyip marşa bastim çalisti araba tek marşda aldi iki gün peş peşe denedim sorun cikmadi sizce sürekli böylemi çaliştirmaliyim yoksa bu durumdan dolayi herhangi bir arizami söz konusu olabilirmi

Ekranda herhangi bir yazı çıkıyor mu ? please wait yada secure gibi ? Bendede oluyor sık sık marş alamama.İmmo hatası veriyor.Anahtarı tanımıyormuş

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 04 Ara 2016, 22:32

Ekranda her hangi bir yazi cikmiyor ama bazen tek marş ta çalişmiyordu

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

ARABAM SU ALMİŞ YAĞMURDAN

Mesajgönderen önder23 » 04 Ara 2016, 22:37

Merhaba arkadaşlar nissan primera 2001 confort aracim gecen gece yağan yağmur sonrasi sabah kalktigimda aracin icinde en az 3 litre su dolmustu sağ ön koltuğun torpidodun altindan döşemenin alt kismindan gelmiş arka koltuga doğru yürümüş su kaputun altindan geliyor gibi polen fitresi ne filan baktim kapaği gevsek oynuyor acaba ordan su gelebilirmi yada herhangi bir fikri olan arkadaş varmi tskrlr

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 09:18

Buji veya marş motoru sorunu olabilir.Bi baktır çok bişey tutacagını sanmıyorumMadem ekranda bişey yazmıyor

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: ARABAM SU ALMİŞ YAĞMURDAN

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 09:21

önder23 yazdı:Merhaba arkadaşlar nissan primera 2001 confort aracim gecen gece yağan yağmur sonrasi sabah kalktigimda aracin icinde en az 3 litre su dolmustu sağ ön koltuğun torpidodun altindan döşemenin alt kismindan gelmiş arka koltuga doğru yürümüş su kaputun altindan geliyor gibi polen fitresi ne filan baktim kapaği gevsek oynuyor acaba ordan su gelebilirmi yada herhangi bir fikri olan arkadaş varmi tskrlr

Arabanın içine nereden girer ki yağmur.Kapı lastikleri,camlardan ön kaput ızgaralarından.Oraları kontrol et mutlaka vardır bir açık.3 lt diyorsun.Belliki biyerinde büyük bir açıklık var

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 05 Ara 2016, 09:28

Bir aciklik bulamadim aracta daha önce yoktu böyle bisey ilk defa basima geldi hatta gittim oto yikamaciya suyu güzrlce cektirdim kuruttum döşemeyi aracin dişını yikattim baktim yine su gelmis ayni yerden ustaya gittim yoğundu uğraşmak istemedi belkide dediki öncamin önündeki ızgarayı sök yamur giderleri tikanmiştir suyu tahliye edemediği için iceri vermiştir dedi silecek kollarindan dolayi ızgarayi sökemedim yerinden başka bir usttaya göstermem gerekicek sanirim

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı