marş bazen basmiyor

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: marş bazen basmiyor

Mesajgönderen spoilerci » 05 Ara 2016, 13:59

masato yazdı:
önder23 yazdı:İlginiz için tskrler Dediğiniz gibi önce anahtari birinci konumda 10 saniye sonrada tekrar kapatip birinci konunda 5 sn kadar bekleyip marşa bastim çalisti araba tek marşda aldi iki gün peş peşe denedim sorun cikmadi sizce sürekli böylemi çaliştirmaliyim yoksa bu durumdan dolayi herhangi bir arizami söz konusu olabilirmi

Ekranda herhangi bir yazı çıkıyor mu ? please wait yada secure gibi ? Bendede oluyor sık sık marş alamama.İmmo hatası veriyor.Anahtarı tanımıyormuş

masato arkadaşım sistem farklı arıza farklı, seninki ile aynı değil sorun.
önder kardeşim senin arabanın benzin pompası veya yakıt basınç valfi yeterli bar da basınç sağlamadığı için araban yeterli akaryakıtı yanma odasına veremiyor onun için ateşleme gecikiyor. yakıt besleme sistemi üzerinde parçaları kontrol ettirin. (depodan/motora kadar olan kısım)

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 05 Ara 2016, 14:07

önder23 yazdı:İlginiz için tskrler Dediğiniz gibi önce anahtari birinci konumda 10 saniye sonrada tekrar kapatip birinci konunda 5 sn kadar bekleyip marşa bastim çalisti araba tek marşda aldi iki gün peş peşe denedim sorun cikmadi sizce sürekli böylemi çaliştirmaliyim yoksa bu durumdan dolayi herhangi bir arizami söz konusu olabilirmi

olmaz bu işlem hiçbir işe yaramaz olana kadar devam edin. daha sonra sistemi elden geçirirsiniz. üstte yazdım. bu tavsiyeyi de arızanın nerede olduğunu netleştirmek için sormuştum.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 14:37

spoilerci yazdı:
masato yazdı:

Ekranda herhangi bir yazı çıkıyor mu ? please wait yada secure gibi ? Bendede oluyor sık sık marş alamama.İmmo hatası veriyor.Anahtarı tanımıyormuş

önder kardeşim senin arabanın benzin pompası veya yakıt basınç valfi yeterli bar da basınç sağlamadığı için araban yeterli akaryakıtı yanma odasına veremiyor onun için ateşleme gecikiyor. yakıt besleme sistemi üzerinde parçaları kontrol ettirin. (depodan/motora kadar olan kısım)

Arkadaş nissan servisine götürdüm bişey çıkmadı diyor.Benzin pompası vs yakıt ekipmanları ile alakalı olsaydı bunu servis söylerdi.Bilgisayara bağlayıp hata kodu çıkmadı diyor ,bilemiyorum.Benimde marş ilk seferde almıyordu şüphelenmediğim yer kalmamıstı.Hatta siz confor modülü değişecek demiştiniz.Hata anahtarın tanımamasındanmış.Kodlandı,Problemim çözüldü.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 05 Ara 2016, 16:04

masato yazdı:
spoilerci yazdı:
masato yazdı:Ekranda herhangi bir yazı çıkıyor mu ? please wait yada secure gibi ? Bendede oluyor sık sık marş alamama.İmmo hatası veriyor.Anahtarı tanımıyormuş

Arkadaş nissan servisine götürdüm bişey çıkmadı diyor.Benzin pompası vs yakıt ekipmanları ile alakalı olsaydı bunu servis söylerdi.Bilgisayara bağlayıp hata kodu çıkmadı diyor ,bilemiyorum.Benimde marş ilk seferde almıyordu şüphelenmediğim yer kalmamıstı.Hatta siz confor modülü değişecek demiştiniz.Hata anahtarın tanımamasındanmış.Kodlandı,Problemim çözüldü.

arkadaşım bu tür hatalar tamamen arızalı bile olsa arıza tespitte görünmez. neyin tartışmasını yapıyoruz onu anlamadım. senin sıkıntıyı da hatırlıyorum. senin hata anlatmana göre konfor modülü idi. ayrıca anahtarın kod hatası da olsa eksantrik sensörüde olsa kökü konfor modülü ve oradan bakılmaya başlanır bu tür sorunlarda. senin arabanda yakıt kesme sıkıntısı vardı.
sana yazdığım cevap burada
"""""aynı mesele ile ilgili olarak çok defa konular içerisinde mevzular geçti. arabanızın çalışmaması da garip, bu arızaya nokta atışı yapmamızı kolaylaştırıyor. zayıf bir ihtimal immo hatası. direksiyonun altında direksiyon milinin sağında 10 cm ye 15 cm büyüklüğünde Konfor modülü adında bir modül var Türkiye 'de kapı kontrol ünitesi diyorlar o parça arıza görmüş olabilir. siz öncelikle immo devresinin sağlam olduğundan emin olun. olmaz ise konfor modülü değişecek İstanbulda bir arkadaşımda vardı. kendisi için getirtmiş o da arızalı değilmiş elinde kaldı uygun bir fiyata onu satın alabilirsiniz. önce arızayı net tespit edin. konfor modülü arızalı ve aracınız çalışmıyorsa araba enjektörlere benzin vermez. enjektörlere benzin geliyorsa bobinlerin besleme kablolarını kontrol ettirmeniz gerekir ana beyinden ateşleme sinyali geliyor mu. zaten arabanın ateşleme ve benzin vermesi düzeni ise 100 de 100 çalışır. çeşitli sebeplerden birini karıştırır veya yapamaz ise arabanız çalışmaz."""""""""

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 05 Ara 2016, 16:14

forumlar basit sorunların çözümü için vardır masato arkadaşımız buradan birşeler öğrenecek yapacak arabası çalışacak, tamircilik oyunu oynuyoruz. admin arkadaş mastertech sana arabanı getir bakalım dedi, sen burada işi çözmeye çalışıyorsun burada da bir yere kadar senin taa izmir deki arabana buradan teşhis ve tedavi için uğraşıyoruz. aynı kendi konun içinde de aynı potu kırmıştın. kusura bakma ama bir çok usta beni telefonla arayıp soruyor. senin sorunların çözülmez, sen bizden çok biliyorsun.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 17:37

Sizden iyi bilmediğim kesin.İnsanlar fikirlerini söyleyebilmeli.Forumun ağababası gibi insanları terslemeniz doğru değil.Karşınızda çocuk yok.Ben arkadaş nissan servisine gitmiş cihazada bağlanmış sorun bulunamamış,belkide ummadık basit birşeydir demeye getirdim.Siz konuyu nereye bağladınız hayret ettim.Herneyse polemik yapacak değilim.Yalnız hiçbir yorumumda pot kırmadım.Karşılaştığım tüm arızaları eksiksiz yazdım.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 17:42

Ben burada iş çözmeye felan kalkmadım.Maddi durumum yüzünden basitse arıza,başına gelen varsa bilgi alışverişinde bulunmak için danıştım.Farkındaysanız sorunuma çözümü yine buradan bulmadım.Forumlar bilgi alışverişi yapılması için var olmalı,ticaret yeri olnamalı

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 17:50

Benim üyeliğimi silerseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: makina

Mesajgönderen önder23 » 05 Ara 2016, 20:14

İzgaralardan su girebilir demis siniz olayı şöyle anlatayim öncama suyu döktüm su ön camdan süzülüp ızgaraya döküldü ordan hemen silecek kolunun dibinde ovallik varya bağlanti yeri oraya doldu biriti ordan taştı hemen sağ kisimda 7 cm yanindaki filitre var polen fitresi galiba onun üzerine doğru akti bir kisimda motor bölümüne doğru akti polen filitresini elledim sallaniyor boşta gibi dibinden su sızıp içeri gide bilirmi veya suyun buraya kadar gelmesi normalmi gider tahliye delikleri tikanmiş olabilirmi bilginiz varsa paylaşirsaniz sevinirim ilk arabam henüz 3 ay oldu alali arabamdan meninum ama bu tür sorunlarda can sıkmıyor değil yani

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 05 Ara 2016, 20:57

masato yazdı:Ben burada iş çözmeye felan kalkmadım.Maddi durumum yüzünden basitse arıza,başına gelen varsa bilgi alışverişinde bulunmak için danıştım.Farkındaysanız sorunuma çözümü yine buradan bulmadım.Forumlar bilgi alışverişi yapılması için var olmalı,ticaret yeri olnamalı

bizde burada yardımcı olmaya çalışıyoruz. ekonomik olarak herkes aynı, kimse kimseye bir şey satmaya çalışmıyor. forum yardımlaşmak bunun bilincindeysen sorun yok anlamadığın şu; üyeler birbirinden faydalansınlar, adamın birisi elinde parça var 800-1000 tl arasında satılıyor, üyelerden birine ihtiyacı olursa 350-400 e verecek, işine gelmezse git 800 e al. bu ticaret mi. ben buradan ihtiyacı olan arkadaşlar vardı onlara bobin getirttim o zaman 300 er tl den usd 2,9 idi. kendime de getirttim forumdan birine lazım olur diye 8 adet te fazla getirttim, usd 3,5 tl oldu, mecburmuyum bu zarara, değilim. 300 tlye verdiğim bobinleri 600 tlye alamazsın. benden bobin alıpta şikayeti olan varsa söylesin. burada yeterince uğraş veriliyor, ama anlayana, senin araban içinde immo hatası olabilir yoksa şuraya buraya baktır dedik, bu mu suç atarlanıyorsun.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 05 Ara 2016, 23:01

atarlanan ben değilim sizsiniz.Bir kaç yorumunuzu daha okudum forumda en basit yorumlara bile dik dik cevaplar vermişsiniz.İnsanlara karşı tavrınız hoş değil.Herkes usta olsa zaten foruma ihtiyaç duyulmaz.Karşınızdakiler çocuk değil sabri reis

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 07 Ara 2016, 13:37

önder23 yazdı:Slm arkadaşlar bende 2001 model primera 1.6 confort var.lpg li Aracim bazen tek marşta calişmiyor iki veya üç var basmak zorunda kaliyorum bazende tek marşta aliyor nissan servisine götürdüm usta bakti bilgisaya bağladi hethangi bir arizasini bulamadi bu konuda bilgisi olan veya daha önce ayni sorunu yasayan arkadaşlar varsa yardimci olabirlermi tskrlr

arkadaşım marş basmama olayı ne oldu. sonucu bekliyoruz

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı