ARABAM SU ALMİŞ YAĞMURDAN

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: makina

ARABAM SU ALMİŞ YAĞMURDAN

Mesajgönderen önder23 » 06 Ara 2016, 09:41

Merhaba arkadaşlar nissan primera 2001 confort aracim gecen gece yağan yağmur sonrasi sabah kalktigimda aracin icinde en az 3 litre su dolmustu sağ ön koltuk döşemesin altindan torpidonun sol arka kismindan doğru gelmiş sorunu bulmsk için ön cama su döktüm su camdan aşağiya doğru süzüldü ızgaralara geldi ızgaradan taştı silecek kolunun dipteki bağlanti yerindeki ovel bir kisim var oraya doldu ordan da taşti sağtarafindaki polen filitresine doğru akmaya başladi bir kısmıda motor bölümüne akmaya başladi sizce sorun ne olabilir tşkrlr

Kullanıcı avatarı
selimkarakas66
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: ARABAM SU ALMİŞ YAĞMURDAN

Mesajgönderen selimkarakas66 » 06 Ara 2016, 17:49

Tüm fitilleri contalari vs kontrol ettirmeniz lazim.birden çok yerden su alıyor anlaşılan.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 07 Ara 2016, 08:41

cam altı ızgaralarını söküp temizleyin, su giderlerinin açık olduğundan emin olun. çevre nin tozu ve çiçek ve ağaç yaprakları ile birleşince çok hızlı tıkıyor.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 07 Ara 2016, 10:45

Dün akşam cam altı izgaralari söktüm su kanallari temizdi bir marşafa su döktüm kanala birde baktim su sağkapi dibinden dogru akiyor alltaki tahliye deliği tikanmiş su kapi metnteşesinden doğru dökülüyordu sanirum ordan bir yerdende aracin içine siziyormuş baya bir uğraştan sonra kanali temizlemeyi başatdim içinden bir avuçtan fazla çamur cikti artik su cok rahat bir sekilde tahliye oluyor herkesin tahliye deliklerini ko ntrol etmesinde fayda var bence

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen Memcos48 » 12 Ara 2016, 21:44

Arkadaşım zamanla sağ ve sol çamurluklarin kapıya yakın iç kısimlari marsbiyelin neredeyse bir karış yüksekliğinde çamurla doluyor ve su tahliye yollarını tıkıyor. Aşırı yagmurlarda su iceri torpido altindan giriyor. Davlumbazlari sokup temizledim düzeldi benim arabada.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
önder23
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen önder23 » 13 Ara 2016, 15:19

Haklisin tikanmişti temizledim düzeldi şimdi ama brn dallunbazlari sökmeyi beceremedim telgibi bişeyle kanallari temizlemeye çaliştim baya uğraştim

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

oto anahtarı