Kapı fitilleri..

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
fatihinec
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Öğretim Elemanı

Kapı fitilleri..

Mesajgönderen fatihinec » 02 Haz 2013, 16:55

Arkadaşlar merhaba,

2004 model bir primeram var. Kapı fitillerindeki yıpranmadan dolayı araç içerisinde anormal derecede gıcırtı duymaktayım. Ayrıca fitillerdeki ezilmeden dolayı içeri anormal derecede toz giriyor. Sprey vs.. fayda etmedi. Bir arkadaşın önerisi neticesinde fitillerin içine boru sokmaya çalıştık lakin fitillerin içerisinde boru olduğunu fark ettik. Velhasıl kapıların fitillerini değiştireceğim. Ancak bulunduğum memleketteki 5 primeradan birisi bende olduğu için yedek parça sıkıntısı da yaşıyorum. Bu konuda irtibata geçmemi sağlayabileceğiniz yedek parçacılar var mıdır? İnternete biraz baktım ancak sadece sahibinden.com'da çöplük içerisinde fotoğrafı çekilmiş fitiller buldum. Buna da fazla yanaşmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: Kapı fitilleri..

Mesajgönderen NISTEC » 02 Haz 2013, 22:29

Hocam pazartesi bir kaç yere bakıp yardımcı olmaya çalışalım. Yine yardımcı olacak başka arkadaşlar olursa onlarda yardımcı olur.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
fatihinec
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen fatihinec » 02 Haz 2013, 22:42

Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen garnapam » 02 Haz 2013, 23:30

Fatih Bey aynı sorun bende de vardı... Silikon sprey sesi kesti... Bir kaç defa kullansanız bence daha iyi olur... Fitil işi biraz zahmetli ve masraflı....

2007 Nissan Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 03 Haz 2013, 12:49

Hocam sadece kapı fitilleri üretip satan iki yer vardı ikisinede bugün sabah sordum ancak yokmuş ellerinde. Hatta birisi LASPA kapı fitilleri üreticisi ama primera olarak ellerinde şu an yokmuş. Ankara dan çıkmacı çavuşoğluna sorabilirmisiniz. 0312 385 07 02..

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
atasagunn
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen atasagunn » 14 Haz 2013, 20:29

ayni sorun bende de var fitilleri degistirmek istiyorum.Ankaradayim ve cavusoglu cikma satiyor ve elindeki fitiller benim arabadaki deforme olmus fitillerin aynisi .Yani para verip almaya degmez. Takilacak fitilin orjinal olmasi sart mi sizce ? Yan sanayi alip taksak randiman alamaz miyiz ? Nette baktim ama bulamadim yok mudur Turkiyede kaliteli fitil ureten bir sanayi kurulusu ?

2006 Nissan Primera 1.6 Tekna
2011 Skoda Superb 1.4 Tsi Elegance

Kullanıcı avatarı
mustafa2326
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: klima

Mesajgönderen mustafa2326 » 15 Haz 2013, 23:58

atasagunn yazdı:ayni sorun bende de var fitilleri degistirmek istiyorum.Ankaradayim ve cavusoglu cikma satiyor ve elindeki fitiller benim arabadaki deforme olmus fitillerin aynisi .Yani para verip almaya degmez. Takilacak fitilin orjinal olmasi sart mi sizce ? Yan sanayi alip taksak randiman alamaz miyiz ? Nette baktim ama bulamadim yok mudur Turkiyede kaliteli fitil ureten bir sanayi kurulusu ?

Benim fikrim orijinalini bulamazsan yan sanayide işini görür sadece diğerine göre ömrü biraz daha kısa olur daha erken yıpranır.Kaliteli fitil üreten yerler vardır elbetteki ben bilmiyorum şahsen.illaki vardır. ancak sipariş üzerine 1 tane fitil için uğraşırlarmı onu bilemem.

Kullanıcı avatarı
atasagunn
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen atasagunn » 16 Haz 2013, 15:38

GOKHANSIZ yazdı:
fatihinec yazdı:Arkadaşlar merhaba,

2004 model bir primeram var. Kapı fitillerindeki yıpranmadan dolayı araç içerisinde anormal derecede gıcırtı duymaktayım. Ayrıca fitillerdeki ezilmeden dolayı içeri anormal derecede toz giriyor. Sprey vs.. fayda etmedi. Bir arkadaşın önerisi neticesinde fitillerin içine boru sokmaya çalıştık lakin fitillerin içerisinde boru olduğunu fark ettik. Velhasıl kapıların fitillerini değiştireceğim. Ancak bulunduğum memleketteki 5 primeradan birisi bende olduğu için yedek parça sıkıntısı da yaşıyorum. Bu konuda irtibata geçmemi sağlayabileceğiniz yedek parçacılar var mıdır? İnternete biraz baktım ancak sadece sahibinden.com'da çöplük içerisinde fotoğrafı çekilmiş fitiller buldum. Buna da fazla yanaşmak istemiyorum. Teşekkür ederim.

kardesim. Konyada gokhan!
sifirinin orjinal fiyati 450tl
ama sana toyota corrallanin kapi fitilleri oluyor. 2003 ve sonrasi yaklasik. 200 tl civarinda.
hic olmadi oda yuksek gelirse. fiat tempranin kide oluyor. 75 tl.

2006 primeraya olmuyor mu toyota yada fiat tempra kapi fitili ?

Kullanıcı avatarı
fatihinec
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen fatihinec » 08 Tem 2013, 10:49

Çok teşekkür ederim, kapı fitillerinden dolayı arabamın içi hem aşırı derecede tozlanıyordu hem de ses geliyordu. Toyotayı bir deneyelim... Silikon sprey bir günlüğüne sesi kesiyor bu arada... Tozlandıktan sonra bir işe yaramıyor, bu yüzden fitilleri değişmem gerek..

Kullanıcı avatarı
atasagunn
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen atasagunn » 08 Tem 2013, 11:59

hocam denedikten sonra sonucu burada paylasir misin,bende degistirmeyi dusunuyorum da fitilleri

Kullanıcı avatarı
fatihinec
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen fatihinec » 08 Tem 2013, 20:43

Tamam hocam... Aracımın ön takımları da değişecekti. O esnada fitillerini de değiştireceğim. Sonuçtan bilahare haber ederim sizi...

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 09 Tem 2013, 16:05

GOKHANSIZ yazdı:Olur

olur dediyse olur :) gökhan abi bu işin piri

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

oto anahtarı