KATALİTİK KONVEKTÖR VE MOTOR ARIZA LAMBASI

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
fatih
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

KATALİTİK KONVEKTÖR VE MOTOR ARIZA LAMBASI

Mesajgönderen fatih » 06 Ağu 2013, 11:42

Selam Arkadaşlar,

2005 model P12 nissan aracım var. Aracım LPG lidir. Sık sık motor arıza lambası yanmaktadır. Her defasında arıza tespit cihazında katalitik konvektör arızası çıkmaktadır. Sizce arızalı olan Katalitik konvektörü çıkarıp, lambda sensörünü çıkarmadan yerine araya susturucu taktırsam nasıl olur acaba. Araçta sorun yaşarmıyım vede motor arıza lambası sönermi tamamen

Kullanıcı avatarı
fatih
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: KATALİTİK KONVEKTÖR VE MOTOR ARIZA LAMBASI

Mesajgönderen fatih » 06 Ağu 2013, 13:04

lpg BRC markası.benzinde arıza lambası yanmıyor. arıza tespit cihazıyla silindikten sonrada bazen bakıyorsun 10 km, bazen 70, bazen 150 km. arıza lambası yanmadan gidiyor

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 06 Ağu 2013, 18:28

fatih yazdı:lpg BRC markası.benzinde arıza lambası yanmıyor. arıza tespit cihazıyla silindikten sonrada bazen bakıyorsun 10 km, bazen 70, bazen 150 km. arıza lambası yanmadan gidiyor

istanbulda anadolu yakasında isen ümraniyedeki candan otogazı, avrupa yakasında isen maslak sanayideki çevre otogazı, kocaeli civarlarında isen fs otogazı tavsiye ederim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
fatih
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen fatih » 07 Ağu 2013, 07:13

Öncelikle ben G.Antepteyim.Yanlız şunu da belirtmek isterim. Katalitik konvektör arızalı. ama dediğim gibi benzinde sorun olmuyor, lpg de motor arıza lambasını yakıyor.lpg ayarlarını da yeni yaptırdım.LPG ayarlarını yapan BRC servisi bu konuda çok iddalı bir şekilde, bir daha sorun yaşamayacaksın dedi. Ne yazıkki 60 km. sonra motor arıza lambası yine yandı.Katalizör arızalı olsa da sorun; benzinde arıza lambası yanmıyor, LPG de yanıyor.

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen sgeeees » 10 Ağu 2013, 17:38

S.a arkadaşlar acaba avcılar ve beylikdüzü civarında iyi bir egzoz ustası biliyor musunuz bilginiz var mı ? Katalitik konvektörün bozuk olduğu söylendi de.

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 11 Ağu 2013, 22:53

Gökhan Sizucen yazdı:salih bey aracınız kaç model

2003 model gökhan bey

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 11 Ağu 2013, 22:56

gökhan bey kusura bakmayın geç cevap yazmışım

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 14 Ağu 2013, 00:40

malesef bugün eksozcuya açtırdım konvektör boşaltılmış.içi boş .eksozcuya susturucu tak dedim bu araca olmaz dedi. bu arada araba siyah duman atıyor .bundan dolayı olabilir mi konvektör taktırsam mı acaba 2003 model visia 200bin km

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 14 Ağu 2013, 21:23

gökhan bey size çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için dediğim gibi araba yeni tabi sorunlarda yeni bu arabayı alırken bir kaç sorununu bilerek aldık ama sorunlar yavrulayacak galiba konvektör, yağ yakma, siyah duman direksiyon kutusu (yapıldı 300tl) airbeg ışığı söndürüldü(30tl) şimdide araç yolda giderken seyir halinde iken stop etti.geçen çoçuk kullanırken de yapmış .nedenini anlayamadım ama ,çoçukta 4000 devirlere gelince oldu diyor zannedersem bende de o civarda idi .yarın bir daha motoru zorlayacağımbiraz bizi uğraştıracak gibi.bu arada muayeneden geçti.

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 14 Ağu 2013, 21:25

şu anda öncelikli sorunum yağ yakma ve siyah duman meselesi onları öcelikli olarak halletmem gerekiyor .birde eksozcu bu araca susturucu takılmaz dedi doğrumu yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
sgeeees
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sgeeees » 19 Ağu 2013, 00:44

Gökhan bey valla ben memlekette böyle ustaları gördükçe hayret ediyorum .kesinlikle eğitimsiz yetersiz ve iyi niyet yoksunu birinin ak dediğine diğeri kara diyor .birisi yağ yakn motor pratikleşir az yakar diyor öteki hantallaşır çok yakar diyor.bu eksozcu arkadaşta manifolta yakın olduğundan mı dedi manifoltla bütün olduğundan mı dedi anlayamadım kesinlikle takılmaz dedi .her neyse zaten yüksek devirlerde kullanmayınca sıkıntı yok motoru zorlayınca sesi rahatsız ediyo r.konvektör fiyatları aldım yan sanayi 200 -400tl diye iki ayrı fiyat verdiler .ben önce yağ yakma sorununu halletmek istiyorum .büyük çekmecede sanayide bir sekmancı arkadaş yardımcı olacağını söyledi biraz kullan dedi açar bakarız sekman ve sekman lastikleri ile kurtarırız dedi .motoru filan dinledi biraz dolaştı .belirgin bir sıkıntı gözükmüyor dedi .nissanların kolay kolay motoru bitmez dedi. Başınızı ağrıtıyorum ama dün şehir içi 60 km LİK YOL GİTTİK .çoçuk kullanıyordu .birazda acemi hareket halinde iken hız yaklaşık 70 80 iken motoru biraz zorlayınca stop etti değişik aralıklarla üç kez fakat yine hemen çalışıyor hiç bir şey olmamış gibi yola devam ediyor .gelirken ben kullandım hiç bir şey olmadan geldik .daha önce yakıt sistemini göstermiştim birşey yok dediler anlamadım. araba kasa olarak çok güzel çalışmayan hiç bir özelliği yok yaşını ve kilometresini göstermiyor ama böyle sorunları var .alırken ekspertiz yaptırdım motor %80 beygir gücü 95 gibi çıktı bu yaşta bu kilometrede normal dediler .bu fiyata kaçırma dediler aldık .sonrası uğraşıyoruz hayırlısı bakalım size de çok teşekkür ediyorum sağolun.mala gelen cana gelmesin

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı