2000-2001 Primera Benzin Gösterge Sorunu Çözüldü

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
m_emink
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: ögretmen

Re: 2000-2001 Primera Benzin Gösterge Sorunu Çözüldü

Mesajgönderen m_emink » 10 Tem 2016, 20:10

Ankara'da yakıt gösterge arızasını yaptıran varsa paylaşırsa seviniriz. Çözüm başka sayfada anlatılmış ama cesaret işi, paneli dağıtıp toparlayamamak da var. Ben ustama sordum, tüm gösterge panelinin değişmesi gerekiyor, bu yüzden değmez, dedi.

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 11 Tem 2016, 04:33

Ustalik bi durum yok, sokmek cok kolay.. Bahsettiginiz sayfada tum detaylar ile anlatilmis zaten.. Paneli dagitmak gibi bir durumda yok, sadece sök/tak yapacaksiniz.. Sadece biraz cesaret.. Paneldeki plastik kalitesi oyle yuksekki, sokerken plastigin esnemesi inanilmaz, VW falan olsa ayni yaşta Passat Bora Golf gibi, kesin kirilirdi..

Kullanıcı avatarı
tfi123
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen tfi123 » 13 Şub 2017, 14:33

Gokan bey size ozelden mesaj attim 2001 nissan primera araba var benzin göstergesi sorunu yasiyoruz ve ait bağ işçi yaniyor yardimci olurmusnuZ

Kullanıcı avatarı
gockhanpasa
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emlak inşaat

Mesajgönderen gockhanpasa » 05 Nis 2018, 13:11

Arkadaşlar ben arabayı 2014' te sattım ve sağ olsun forumdaki sistem ve hotmail' ın azizliği olarak burdaki mesaj ve yazılardan hiç bildiri düşmemiş hotmail kutuma bugün düştü. ( 05/04/2018 ) sorun şu. Benzin göstergesinin arkasındaki giren priz kısmını erkeği ve yuvası yuvarlak ve biraz bol kalıyor bu yüzden kasis çukur vesair durumlara geldikçe teması kesiliyor ve gösterge yukarı aşağı oynuyor. bunun çözümü ise erkek kısmı pense ile ''NAZİKÇE'' hafif bir şekilde yuvaya tam oturacak şekilde çok milim şekilde kıvırmak bunların hepsinin teması tam olunca ışıklar sönüyor ve gösterge normal çalışıyor. durum bundan ibaret bundan önce 2 kere de şamandıra değiştirmiştim. konu priz teması olmamasından ileri geliyor yani. abs ışığı bunu yaptıktan sonra sönmezse koltuk altını kontrol edin ordaki emniyet kemerine bağlı prizler gevşiyor bazen.

HERKESİN MESAJLARINI GÖRDÜM HAKKINIZI HELAL EDİN BUGÜN DÜŞTÜ MESAJ KUTUMA BUNLAR BU YÜZDEN YARDIMCI OLAMADIM, GÖSTERGE DAĞITMAK DİYE BİRŞEY YOK, GÖSTERGE ÇIKARILIP GÖSTERGEYE GELEN PRİZLER TAM TEMAS SAĞLAYACAK ŞEKİLDE KİBARCA KIVIRILIYOR VE GERİ TAKILIYOR.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

oto anahtarı