2005 Primera Motorda Titreme Sorunu

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
ernesto26
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

2005 Primera Motorda Titreme Sorunu

Mesajgönderen ernesto26 » 03 Eki 2013, 09:13

2005 nissan primera tekna var... Rölantide titreme devir saatinde dalgalanma bazen üst devirlerde kendini kasma oluyor..ama stop etmiyor bazen yok denecek kadar azalıyor bazen artıyor ... Mersinde yetkili servisine gösterdim drayt kontrol valfi değişecek 400 tl dediler değiştirmedim. Başka servise gittim bu parça sağlam çalışıyor dediler. Grank devir sensörü dediler , peki değişirsek sorun çözülürmü dedim bilemeyiz dediler deneme yanılma usulüyle parça takacaklar sorun geçmezse parçayı geri almıyorlarmış.. Boğaz kelebeğini 3 defa temizlettim yine olmadı servis kesin bir şey demiyor. Deneme yanılma usulüyle yapmak istiyorlar onuda ben kabul etmiyorum..lütfen yardımcı olun ne yapayım??? Kime götürdüysem çözeriz dediler hala çözülmedi!!! Mersin adana civarında nissandan anlayan iyi bir usta varmı????? Ayrıca bu sorunu yaşayıpta çözüm bulan arkadaşlar lütfen burada paylaşsınlar

Kullanıcı avatarı
Çağlar ATMACA
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Driver
İletişim:

Re: 2005 PRİMERA MOTORDA TİTREME SORUNU

Mesajgönderen Çağlar ATMACA » 03 Eki 2013, 09:55

benzer bir sorun bende de vardı,
gaza basmadan aracım çalışmıyor ve devir göstergesi sabit bir rölanti devirinde tutunamıyordu.
üç farklı tamirci ve bir yetkili servis farklı teşhisler koyup çözümün deneme yanılma yolu ile bulunabileceğini söyledi.
en son gittiğim tamirci aklına ilk gelen yerde sorunu buldu ve çözdü.
şu an marşa bastığımda araç sorunsuz şak diye çalışıyor ve gün içerisinde rölanti dalgalanması ve tutunamama sorunu yaşamıyor.ani frende bile devir çok düşüyor ve stop edecek gibi oluyordu.artk sorun kalmadı.

aracın beyninde rölantiyi ayarlayan bi devrede yana entegre yanmış ve onu geğiştirince sorun kalmadı.
iş yerindeyim resim ekleyemiyorum akşama evden devrenin resmini eklerim..

2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

Kullanıcı avatarı
Çağlar ATMACA
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Driver
İletişim:

Mesajgönderen Çağlar ATMACA » 03 Eki 2013, 21:37

Resim

bu gördüğün entegre değişti
arabamı yeni almış gibi sevindim tamirciden çıkınca
ve yeni anladım 140hp lik bi canavara bindiğimi

2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 03 Eki 2013, 21:43

BU entegre 2000 ve 2001 primeralardaki STA 509 A kodlu mosfettir.rölantiyi ayarlar fakat 2005 primeralarda rölanti sistemi biraz daha farklı çalışır.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 03 Eki 2013, 22:33

ernesto26 yazdı:2005 NİSSAN PRİMERA TEKNA VAR ..RÖLANTİDE TİTREME DEVİR SAATİNDE DALGALANMA BAZEN ÜST DEVİRLERDE KENDİNİ KASMA OLUYOR..AMA STOP ETMİYOR BAZEN YOK DENECEK KADAR AZALIYOR BAZEN ARTIYOR ...MERSİNDE YETKİLİ SERVİSİNE GÖSTERDİM DRAYT KONTROL VALFİ DEĞİŞECEK 400 TL DEDİLER DEĞİŞTİRMEDİM. BAŞKA SERVİSE GİTTİM BU PARÇA SAĞLAM ÇALIŞIYOR DEDİLER. GRANK DEVİR SENSÖRÜ DEDİLER , PEKİ DEĞİŞİRSEK SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ DEDİM BİLEMEYİZ DEDİLER DENEME YANILMA USULÜYLE PARÇA TAKACAKLAR SORUN GEÇMEZSE PARÇAYI GERİ ALMIYORLARMIŞ.. BOĞAZ KELEBEĞİNİ 3 DEFA TEMİZLETTİM YİNE OLMADI SERVİS KESİN BİR ŞEY DEMİYOR. DENEME YANILMA USULÜYLE YAPMAK İSTİYORLAR ONUDA BEN KABUL ETMİYORUM..LÜTFEN YARDIMCI OLUN NE YAPAYIM??? KİME GÖTÜRDÜYSEM ÇÖZERİZ DEDİLER HALA ÇÖZÜLMEDİ!!! MERSİN ADANA CİVARINDA NİSSANDAN ANLAYAN İYİ BİR USTA VARMI????? AYRICA BU SORUNU YAŞAYIPTA ÇÖZÜM BULAN ARKADAŞLAR LÜTFEN BURADA PAYLAŞSINLAR

Hanımefendi yada Beyefendi. CAPS LOCK tuşuna basmak ve kapatmak çok basit bir olay. Forumda 2 mesajınız var ikisi de aynı. Okumanın ne kadar zor olduğunun farkındasınız umarım. Bakın yine de size saygı gösterilmiş, cevap verilmiş. Bundan sonraki mesajlarınızı lütfen küçük harflerle yazınız.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
catalyurekli
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen catalyurekli » 04 Eki 2013, 10:43

Çağlar ATMACA yazdı:Resim

bu gördüğün entegre değişti
arabamı yeni almış gibi sevindim tamirciden çıkınca
ve yeni anladım 140hp lik bi canavara bindiğimi

Kardeş bu tamir ne kadara mâl oldu?

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 10:25

çok teşekkür ederim 2005 tekna da aynımı bilemiyorum aynı sorunu yaşayan arkadaş krank devir sensörünü değiştim sorun kalmadı diyor ayrıca adanada gösterdiğim özel serviste zincir değişecek dendi yaklaşık 1700 tl fiyat söylediler emin olmak için başka bir özel nissan servisine gittim geçen hafta sonu kesinlikle zincirden değil dediler..

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 10:32

ayrıca burada bulunmamızın sebebi aracımızla ilgili sorunları paylaşıp çözüm bulmak... kimse saygı dersi vermeye kalkmasın lütfen.... büyük harflerle yazmak saygısızlık değil bir hatadır...

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 05 Eki 2013, 21:01

ernesto26 yazdı:ayrıca burada bulunmamızın sebebi aracımızla ilgili sorunları paylaşıp çözüm bulmak... kimse saygı dersi vermeye kalkmasın lütfen.... büyük harflerle yazmak saygısızlık değil bir hatadır...

Yazılan uyarıda herhangi bir saygısızlık göremiyorum.Siz biraz daha anlayışlı olurmusunuz.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 25 Eki 2013, 14:25

ernesto26 yazdı:ayrıca burada bulunmamızın sebebi aracımızla ilgili sorunları paylaşıp çözüm bulmak... kimse saygı dersi vermeye kalkmasın lütfen.... büyük harflerle yazmak saygısızlık değil bir hatadır...

Evet hata bunun aksini iddia etmedik. Yalnız konuyu okuyan kişiler için okumayı gerçek anlamda zorlaştıran bir durum olduğu ve bu durum tekrarlandığı için de problem oluyor. Ayrıca konu içerisinde size saygısızlık yaptığınız yönünde bir uyarımız olmadı. Bu şekilde yazmanıza rağmen saygı gösterilmiş cevap verilmiş, lütfen sizde bundan sonraki mesajlarınızda daha dikkatli, daha anlayışlı olun dedik. Tamam hatadan dönülmüş, bizim için sorun yok. Uzatılacak bir konu değil, sizin içinde bir sorun yoksa iyi forumlar dileriz.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
mustafaseven
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen mustafaseven » 04 Kas 2013, 21:56

krank devir sensörü arızası bu. dikkat et krank devir sensörü ve eksantrik devir sensörü ikiside aynı parça. biri altta biri üstte. kontrol cihazında hangisi yazıyorsa o. ancak ustalar bunu karıştırıyor, altı değiştirdim olmadı, allahtan çıkan parçayı saklamıştım, tekrar onu söktürüp üste yani eksantrik sensörü yerine taktırdım sorun çözüldü. birde aynı arıza zincir uzamasında oluyor cihaz aynı sensör arızası gösteriyor. tavsiyem serviste yaptır bu işi. usta zincir veya değil diye kesin söylüyor. sensör 180 tl boşyere zincirle uğraşmamış olursun.

Kullanıcı avatarı
Serkanzengin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yönetici

Re: 2005 Primera Motorda Titreme Sorunu

Mesajgönderen Serkanzengin » 29 Kas 2013, 18:15

ARKADALŞAR MERHABA :
aynı sorun bendede var arac lpg de titriyor devirden düşüyor boğulacak gibi oluyor gitmiyor çekişten düştü motor arıza ısıgı yanıyor benzzindede aynısını yapıyor bazende istop ediyor ama 10 gündür istop etmiyor antep ve dbakır servis götürtüm cihaza bağladılar arıza tespit edemediler benim durumuma dusen yada fikri olan varsa lutfen yardımcı olsun
not :
hava akıs sensoru temizlendi
benzin ponpası temizlendi
benzin filtresi temizlendi
benzini 97 katkılıya cıkardım
ama değişen bişi olmadı

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

oto anahtarı