Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Işığı

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Tnrclk
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Gemici

Re: Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Işığı

Mesajgönderen Tnrclk » 27 Ağu 2016, 14:02

bende sökmek istiyorum burda söküpde tamir eden arkadaşların arabasında sorunu tekrar eden var mı?

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen Memcos48 » 29 Ağu 2016, 00:51

Ben geçen ay söktüm airbag ışığı ve benzin göstergesi sorunu çözüldü ve su ana kadar tekrarlamadi. Araç 2000 primera comfort 1.6

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son Memcos48 tarafından 29 Ağu 2016, 00:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
jeuxhome
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen jeuxhome » 30 Kas 2016, 16:00

arkadaşlar birşey sormak istiyorum. ben aracımı yeni aldım. arada bir benimde abs arıza ışığı yanıyor. ama ışık yanmasına rağmen abs'nin çalışmasında hiç bir sıkıntı olmuyor. sizlerde durum farklı mı acaba?

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Mesajgönderen yasarsahbaz » 09 Şub 2017, 10:55

Arkadaşlar bendeki 2000 model primera elegance 2.0 arabada da hem airbag ışığı keyfe keder yanıyor, hem benzin göstergesi düzgün göstermiyor. Paneli sökmek şart oldu bu forumdan aldığım cesaretle. Benim aracın hız göstergesi gerçek hız değerinden 7-8 Km/s geride. Bunu Google ve Yandex navigasyon programları ile test ettim. Hatta karayolları hız göstergeleri ile bile :)

Acaba hız göstergesi sorunu da çözülür mü dersiniz?

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: ÖĞRETMEN

Re: RE: Re: Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Işığı

Mesajgönderen Memcos48 » 11 Şub 2017, 12:25

yasarsahbaz yazdı:Arkadaşlar bendeki 2000 model primera elegance 2.0 arabada da hem airbag ışığı keyfe keder yanıyor, hem benzin göstergesi düzgün göstermiyor. Paneli sökmek şart oldu bu forumdan aldığım cesaretle. Benim aracın hız göstergesi gerçek hız değerinden 7-8 Km/s geride. Bunu Google ve Yandex navigasyon programları ile test ettim. Hatta karayolları hız göstergeleri ile bile :)

Acaba hız göstergesi sorunu da çözülür mü dersiniz?

Ben 1.6 comfortta paneli söküp işlemi yaptım airbag ve benzin göstergesi düzeldi ama hız dediğiniz gibi bende de 8 km fazla o duzelmiyor:)

Kullanıcı avatarı
61BB013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektrik teknikeri

Mesajgönderen 61BB013 » 25 Eki 2017, 11:50

tesekkurler :D kesin cozum

Kullanıcı avatarı
Tnrclk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Gemici

Mesajgönderen Tnrclk » 27 Oca 2018, 14:28

Benzin ve gosterge sorunu olan arkadaşlar istanbulda Bostancı oto sanayide bekir usta var . benim 5 senedir calismayan benzin gosterge sorunumu çözdü.usta gercekten cok iyi bu arabalari da iyi biliyor.sikintisi olanlar kendi acmakla ugrasmayin daha buyuk bi sikinti çıkartabilirsiniz.05384957615

Kullanıcı avatarı
Bvc
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Bvc » 27 May 2018, 10:26

(Airbag yanıp sönüyordu)
Sürücü kapısını açın ve kontağı açık hale getirin 
2. Kapı direğindeki düğmeye (iç aydınlatmanın yanıp sönmesini sağlayan) 7 saniye içinde 5 kere basın 
3. Kontağı kapatın ve 15 saniye bekleyin. 
4. Kontağı tekrar açtığınızda airbag uyarısı silinmiş olacak

Kullanıcı avatarı
erkavusan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ELEKTRONİK

Re: Primera P11 Resimli Anlatım Benzin Gösterge Ve Airbag Iş

Mesajgönderen erkavusan » 10 Eyl 2018, 13:55

etap nissan yazdı:
erkavusan yazdı:Ok.Ben eğim yapmadım, fakat lehimleri tazeledim ve şuan hiçbir sıkıntım kalmadı.
Teşekkürler.

Arıza tekrar oluşacaktır.

Ogünden bugüne göstergemde hala bir arıza oluşmadı,aracımı zevkle hala kullanıyorum,lehim tazeleme yorumumun arkasındayım eğim vermek geçici bir çözümdür,eğim verip arızası devam eden olmuş yorumlarda gördüğüm,tazeleyin lehimi elektronikçi tavsiyesi size....buarada her lehim çatlağı göz ile görünmez içtende yapar,iyi çalışmalar....

Kullanıcı avatarı
Nayende
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Nayende » 24 Eyl 2018, 14:27

Bu sorunla ilgili yıllardır rahatsızlık duymaktaydım. Bulunduğum yerde tamirini yapan biri vardı ama 100-150 TL para istemişti. İşime gelmediği için yaptırmamıştım. Buradaki uygulamayı görünce bir cesaretle yapmaya giriştim. Panel sökümü biraz dikkat, sabır istiyor ama panelleri sökmeye muvaffak oldum ve soket pinlerini tarif edildiği gibi eğdim ve bütün parçaları geri taktım. Sonuç başarılı. İki gündür airbag ışığı yanmıyor, yakıt göstergesi düzgün çalışıyor. Açıklamalar için teşekkür ederim.

Açıklamada pinlere 45 derece eğim verilmesi tavsiye edilmiş ancak burada bence teknik bir hata var. Pinler 45 derece eğilirse muhtemelen sökülen soket geri takılamayacaktır. Burada uygulanacak açı en fazla 10-15 derece olmalıdır. Zaten bu ölçülerek yapılacak bir şey değil, göz kararı yapılacak. Pinler düzken, galiba soketteki delikler bol geliyor ve pin delikte salınıyor ve böylece temassızlık oluşuyor. Buradaki amaç pinleri eğerek soketin içinde gerilimli durmasını ve böylece sürekli temas etmesini sağlamak.

Biraz zor oluyor ama ben üstteki havalandırma kanallarının olduğu kısmın da sökülmesinden yanayım. Sökmek için teybin altında 2 tane geniş kafalı vida var önce onlar sökülecek. Havalandırma kanallarının üstünde iki tane büyük tırnak var. Havalandırma kanalları ve üst göğüs kaplamasının arası ince tornavida ya da spatulayla ayrılıp tırnakların döşemeden ayrılması sağlanarak, havalandırma kanalı alttan çekilecek. Bu kısım biraz zor ve içeride ayrıca bir bağlantı teli var. O telezarar vermemeye çalışın. Mutlaka yardım eden biri olsun yanınızda.
Ayrıca direksiyon altındaki alt-ve üst iki parçadan oluşan kaplamanın da sökülmesi göstergenin daha kolay çıkarılmasını sağlayacaktır. Alt taraftaki 6 vidayı (yanlış hatırlamıyorsam 6 vida vardı) ve kontak anahtarının çevresindeki yüzüğü çıkararak bu iki parça da kolayca çıkarılabilir.

Kullanıcı avatarı
nissancaner
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Pathfinder
Meslek: Yok

Mesajgönderen nissancaner » 19 Eki 2018, 14:16

Sade ve güzel bir anlatım olmuş hocam. Elinize sağlık, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
erkavusan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ELEKTRONİK

Mesajgönderen erkavusan » 13 Ara 2018, 19:12

19 kasım 2013 tarihinde eğim yerine lehimleri tazelemiştim,bir elektronikçi olarak eğim yerine lehim tazelenmesini önermiştim,fakat alddığım cevap ileride problem tekrar eder,lehim çatlağı yokki diye
13 Aralık 2018 aradan 5 yıl geçmiş şuan ve aracım hala bende keyifle kullanıyorum önerim eğim tam çözüm değildir ileride tekrar eder.lehimleri tazeleyin sıkıntı kalmaz.
Saygılarımla

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı