Araç Kapı Sorunu

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
fatih
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Araç Kapı Sorunu

Mesajgönderen fatih » 16 Ara 2013, 11:05

Cumartesi akşam arabayı park ettim. Kumanda ile kapıyı kapatmak istedim ama maalesef kapanmadı. Kapılar açık kalmasın diye içerden kapattım. Sabah kumanda ile açmak istedim tık ses yok açılmadı kapılar. Anahtarla denedim yine olmadı yine tık ses yok. Kumandanın pilini kontrol ettirdim bir sorun görünmüyor. Sorun ne olabilir acaba.

Araç 2005 model Nissan Primera Tekna ( P12 )

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Öğretmen

Re: ARAÇ KAPI SORUNU

Mesajgönderen garnapam » 16 Ara 2013, 14:27

Bu konuda bazı başlıklar açılmıştı... Arabada kontak üzerinde bazı işlemler yapıp anahtarı tanıttırman lazım...

2007 Nissan Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen garnapam » 16 Ara 2013, 14:29

p12 immobilizer sonucu başlığında bulalbilirsin

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen garnapam » 16 Ara 2013, 14:30

kodlama için servise para vermeye gerek yok kendin yapabilirsin... ALINTI

Nissan Primera'nızın kumandası birdenbire çalışmaz olduysa (tabi ki pili bitmesi ya da fiziksel bir darbeye maruz kalması haricinde)
aşağıdaki uygulamayı yaparak kumandanız ile aracınızı yeniden tanıştırabilirsiniz.

Bu şekilde en fazla 4adet kumandayı aynı anda programlayabilirsiniz.
Tüm kapıların kilitli olmadığından emin olun. Ve kumandanız verimli bir durumda olsun.(Pilleri ve iç temizliği gibi.)
1- 10 saniye içinde kontak anahtarını 6 kez "ON"ve "OFF" pozisyonuna getirin
2- Kapalı konumda anahtar kontak üzerinde kalacak şekilde bırakın.
3- 2 saniye sonra dörtlü flaşörler iki kez yanarak program giriş modunu size bildirecektir.
4-işte bu duruma geldiğinizde yaklaşık 2-3 saniye sonra siyah kumanda tuşuna (açma tuşuna) basın ve basılı tutun.
5- Bu tuşa basılı dururken kırmızı tuşa (kilitleme tuşu) 3 kez yaklaşık yarım saniye aralıklarla basın.
6- Açma tuşunu (siyah tuş) bırakın.
7- Dörtlü flaşörler bir kez yanarak başarılı bir programlama yaptığınızı size bildirecektir.
8- Eğer birden fazla kumandanız varsa (en çok 4) 4. maddeden 7. maddeye kadar olan bölümleri tekrar edin.
9- Anahtarı "ON" pozisyonuna getirin ve dörtlü flaşörlerin 2 kez yanıp sönmesini görün.
10- Anahtarı kontaktan çıkararak kumandanız ya da kumandalarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ( 7. maddedeki bir kez flaşörlerin yanmasına dikkat edin, eğer yandıysa kumandanız araçtaki NATS güvenlik sistemi ile anlaşmış demektir ve kesinlikle kumandanız çalışır, eğer herşeyi denemenize rağmen 7. maddedeki gibi flaşörler bir kez yanmadıysa kumandanızda başka bir arız olabilir.)

Not: Program modu; kontak açıldığında, 4kumanda da tanımlandığına, 120 saniye boyunca bir sinyal algılanmadığında sona erer.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

oto anahtarı