bu parçaların başka adı yada no su :)

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

bu parçaların başka adı yada no su :)

Mesajgönderen horex » 17 Kas 2014, 23:36

arkadaşlar sağ önden gelen ses için daha önce yaptığım masraflar olmadı bugün yeni açılan rot balascıya gittim derdimi anlattım değişenleri söyledim test sürüşü yaptık sonra inceledi allah inceledi daha önce değiştirdiklerim(braket kolu 7 ay oldu amortisör takozu 7 ay oldu z rot mu neydi öyle bişey 1 ay oldu)
1- sağ braket kolu
2- direksiyon kutusu tıkırtı burcu
3- sağ akis iç lalesi

bunları parçacıya sordum yok dedi 1. varmış diğerleri yok dedi bunları nasıl bulup bu sesten kurtulacağım şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: bu parçaların başka adı yada no su :)

Mesajgönderen NISTEC » 20 Kas 2014, 00:42

nejlet abiye sordun mu parçaları

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen horex » 20 Kas 2014, 00:59

NISTEC yazdı:nejlet abiye sordun mu parçaları

iletişim bilgileri varmı forumda
bende vardıysada tel ile birlikte tüm numaralar gitti

Kullanıcı avatarı
seydi
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen seydi » 20 Kas 2014, 11:47

şu siteye bi bak http://www.birlikotomotiv.net/

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 20 Kas 2014, 18:53

horex yazdı:
NISTEC yazdı:nejlet abiye sordun mu parçaları

iletişim bilgileri varmı forumda
bende vardıysada tel ile birlikte tüm numaralar gitti

izmir gümüş oto veya izmir nissan parça olarak aratırsanız çıkar

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
horex
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen horex » 03 Ara 2014, 01:22

ustalar direksiyon tıkırtı burcu yokmuş bizim araçta diğer parçaları aldık değiştirdik ama sağ önden gelen ses devam ediyor
aslında bu uzun zaman önce de vardı ama amortisör üst takozları değiştikten sonra kesilmişti ama 15 gün önce başlayınca rot balas işi yapanlara baktırdım bana verilen parçalar takıldı ama ses hala devam ediyor afyonda anlayan bi usta yok ama benim nazımın geçtiği bir ustam var hafta sonu pazar günü onun dükkanda parçaları değiştik ama nafile değişenler sağ iç aks, üst salıncak ve dış ask körüğü (bunda az bir çatlama vardı ama sızdırma yoktu)
ustamın bana dediği motor arka takozun da gitmiş oda yaptırabilir dedi. ama benim gözlemim sanki amortisör sola göre daha sert gibi geldi buda ses yaptırır mı tıkırtı şeklinde
ha birde kalkışta ve vites değişmelerinde boşluk var sanki tak diye vuruntu yapıyor buda can sıkıcı şu ön takım elimde kalacak sonunda :)

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 04 Ara 2014, 00:23

horex yazdı:ustalar direksiyon tıkırtı burcu yokmuş bizim araçta diğer parçaları aldık değiştirdik ama sağ önden gelen ses devam ediyor
aslında bu uzun zaman önce de vardı ama amortisör üst takozları değiştikten sonra kesilmişti ama 15 gün önce başlayınca rot balas işi yapanlara baktırdım bana verilen parçalar takıldı ama ses hala devam ediyor afyonda anlayan bi usta yok ama benim nazımın geçtiği bir ustam var hafta sonu pazar günü onun dükkanda parçaları değiştik ama nafile değişenler sağ iç aks, üst salıncak ve dış ask körüğü (bunda az bir çatlama vardı ama sızdırma yoktu)
ustamın bana dediği motor arka takozun da gitmiş oda yaptırabilir dedi. ama benim gözlemim sanki amortisör sola göre daha sert gibi geldi buda ses yaptırır mı tıkırtı şeklinde
ha birde kalkışta ve vites değişmelerinde boşluk var sanki tak diye vuruntu yapıyor buda can sıkıcı şu ön takım elimde kalacak sonunda :)

Üst salıncak yan sanai ise ses yapabilir.Vites değişimindeki seste ustayın dediği gibi arka motor kulağından kaynaklanıyordur.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
ahmet.shu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Serbest

Mesajgönderen ahmet.shu » 29 Eyl 2018, 16:32

horex yazdı:ustalar direksiyon tıkırtı burcu yokmuş bizim araçta diğer parçaları aldık değiştirdik ama sağ önden gelen ses devam ediyor

Benim Micra da sola dönerken önden uğultulu tıkırtı geliyordu. 2 ay önce sağ motor kulağı(takoz) değişmişti. Kulak Clio ya uygundu ve 2mm çıkıntsı vardı. Takoz zamanla oturunca motor sola döndükçe o kulağın çıkıntısına çarpıyormuş. Usta kulağı söküp tornada o çıkıntı kısmı törpületti taktı sorun çözüldü. Arabayı ne kadar sert döndürsem de tık yok artık ne sağda ne solda. İş bu noktaya elene kadar da arabanın ön düzeninde değişmedik parça kalmamıştı :) Anlayan usta sesin tam nereden geldiğini anlıyor işte. Bu kadar basit bir çözüm için gereksiz bi yığın parça değiştirmiştim.

Micra 2006 Tekna 1.2

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: bu parçaların başka adı yada no su :)

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Eyl 2018, 15:59

Dediginiz gibi alet edevat kullanabilen herkes ustayım diyor işte. Clio'nunkini takan ustanın akıl etmesi gerekirdi aslında.
ahmet.shu yazdı:[quote="horex"]ustalar direksiyon tıkırtı burcu yokmuş bizim araçta diğer parçaları aldık değiştirdik ama sağ önden gelen ses devam ediyor

Benim Micra da sola dönerken önden uğultulu tıkırtı geliyordu. 2 ay önce sağ motor kulağı(takoz) değişmişti. Kulak Clio ya uygundu ve 2mm çıkıntsı vardı. Takoz zamanla oturunca motor sola döndükçe o kulağın çıkıntısına çarpıyormuş. Usta kulağı söküp tornada o çıkıntı kısmı törpületti taktı sorun çözüldü. Arabayı ne kadar sert döndürsem de tık yok artık ne sağda ne solda. İş bu noktaya elene kadar da arabanın ön düzeninde değişmedik parça kalmamıştı :) Anlayan usta sesin tam nereden geldiğini anlıyor işte. Bu kadar basit bir çözüm için gereksiz bi yığın parça değiştirmiştim.[/quote]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı