NİSSAN PRİMERA ALMAK İSTİYORUM SORULARIM VAR YARDIM LÜTFEN! :)

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
emrah5134
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek:

NİSSAN PRİMERA ALMAK İSTİYORUM SORULARIM VAR YARDIM LÜTFEN! :)

Mesajgönderen emrah5134 » 10 May 2015, 00:02

Merhabalar, nissan primera almak istiyorum 2005 ya da 2006 model. Araç hakkında araştırmalar yaptım. Lpg'li alacağım. İkinci el piyasasında fazla araç bulunmuyor yani sahibinden'de falan 2005 üstü istanbulda 9-10 araç var. Bunlara bakacağım. Benim sorularım şunlar:

1) Aracın yakıt tüketimi nasıl, özellikle lpg ile şehir içi 20 kuruş civarı yaktığı söyleniyor doğru mu?
2) Performans olarak bazı şüphelerim var, farklı sitelerde dolaşırken kullanıcıların aracı 1.6 motorun kaldıramadıklarını falan söylüyorlar ne kadar doğru?
3) Parça fiyatı olarak pahalı olduğunu biliyorum bir sorun çıkarsa nasıl ve ne kadar fiyata bulabilirim? Fiyatlar söylediği kadar astronomik mi yoksa parça piyasası var mı?
4) Aracın 1.6 tekna modelini düşünüyorum ama visia modelleri falan da bunlar arasındaki farklar nelerdir ve en donanımlısı hangisidir?
5) Bazı ilanlarda sunroofsuz araçlar satılıyor, ben kendim sonradan sunroof yaptırabilir miyim çünkü baya bir yakışıyor.
6) İkinci elde 150 km altında bulmak zor oluyor. Sizce 150bin km fazla mı araç için?

Sorularım şimdilik bunlar, cevaplayan ve cevaplamayan herkese teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
duman
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: ELEKTRONİK

Re: NİSSAN PRİMERA ALMAK İSTİYORUM SORULARIM VAR YARDIM LÜTFEN! :)

Mesajgönderen duman » 10 May 2015, 00:24

pişmanlık duymassın ben 3 tane primera aldım sattım hermodelıne bindımm iyibir araç olmassa satıp tekar almazdımm km benımkı 22 kuruş yakıyor parçaları uygundurr ontakımparcalarına bak aynı parçaların rono fort toyota olanına bak fiyatı daha uygundurrr motor performansı yolagirincee giderrr ama anıkalkış vs serı değildirrrr ama dediğimgibi pişman olmassın

PRİMERAp12 tekna+plus 2006
34 GZ 3546
ist tuzla
https://www.youtube.com/watch?v=e7A2zkz ... e=youtu.be BENIM TEKNAM..
Resim

Kullanıcı avatarı
emrah5134
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen emrah5134 » 10 May 2015, 00:39

duman yazdı:pişmanlık duymassın ben 3 tane primera aldım sattım hermodelıne bindımm iyibir araç olmassa satıp tekar almazdımm km benımkı 22 kuruş yakıyor parçaları uygundurr ontakımparcalarına bak aynı parçaların rono fort toyota olanına bak fiyatı daha uygundurrr motor performansı yolagirincee giderrr ama anıkalkış vs serı değildirrrr ama dediğimgibi pişman olmassın

Tesekkurler :) Ani kalkistan kastiniz nedir yani renoult vrya toyota gibi aracla arasinda cok mu fark var
Bir de arac yolda giderken ses alıyor diyorlar bu nekadar dogrudur?

Kullanıcı avatarı
duman
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen duman » 10 May 2015, 00:54

evet ses alıyor içeri parçalarıda uygun dıyer araçlargöre tabiki sınıfındakı araçlara göre clilogibi kalkısı serı değil ama yola gir lpg de 200 görurusun

34 GZ 3546
ist tuzla
Resim

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 10 May 2015, 01:08

Primera çok iyi bir seçim. yakıt konusunda 196 km lpg takılmadan binilmiş, 1000 kmdir lpg li bir araca sahibim. benzinde de yakıtı çok ideal. lpgnin litre fiyatının düşük olmasından dolayı lpg dönüşümü yaptırdım. parça fiyatları anormal değil. Tekna ve lpgsiz bulursan kaçırma. LPG yi sıfırdan kendin taktırmak sıfır km araba almak gibidir. tekna visia arasındaki fark diye bir konu var primera sayfasında o konuyu incele, sonradan sanruf takılma işini unut gereksiz maceraya girme. 150 bin km çok değil. parça bozmaz benim araç 200 bine dayandı bir çok parçada fabrikanın taktığı parçalar duruyor. Velev ki parça değiştirmen icabederese, taktığın parça bir o kadar gider, parça bozan bir araba değil. 1-2 aşağı alacağım diye feleği çemberden gecirmiş bir primera alırsan arabadan tiksinirsin. döküğü toplanmaz bu arabanın.2005-2006 diye çok takılma temiz olursa 2003-2004 te olur. ani kalkışlarda biraz motor küçük kalıyor, kalktıktan sonrada performansı mükemmel. yaşınız kaç bilmiyorum ama 40 yaşında birisi için öyle. akıl vermiyorum tavsiyelerim bu kadar. Allah yardımcın olsun. İnşallah temiz bir araba bulursun. bütçen ne kadar.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
emrah5134
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen emrah5134 » 10 May 2015, 14:04

spoilerci_modifiye yazdı:Primera çok iyi bir seçim. yakıt konusunda 196 km lpg takılmadan binilmiş, 1000 kmdir lpg li bir araca sahibim. benzinde de yakıtı çok ideal. lpgnin litre fiyatının düşük olmasından dolayı lpg dönüşümü yaptırdım. parça fiyatları anormal değil. Tekna ve lpgsiz bulursan kaçırma. LPG yi sıfırdan kendin taktırmak sıfır km araba almak gibidir. tekna visia arasındaki fark diye bir konu var primera sayfasında o konuyu incele, sonradan sanruf takılma işini unut gereksiz maceraya girme. 150 bin km çok değil. parça bozmaz benim araç 200 bine dayandı bir çok parçada fabrikanın taktığı parçalar duruyor. Velev ki parça değiştirmen icabederese, taktığın parça bir o kadar gider, parça bozan bir araba değil. 1-2 aşağı alacağım diye feleği çemberden gecirmiş bir primera alırsan arabadan tiksinirsin. döküğü toplanmaz bu arabanın.2005-2006 diye çok takılma temiz olursa 2003-2004 te olur. ani kalkışlarda biraz motor küçük kalıyor, kalktıktan sonrada performansı mükemmel. yaşınız kaç bilmiyorum ama 40 yaşında birisi için öyle. akıl vermiyorum tavsiyelerim bu kadar. Allah yardımcın olsun. İnşallah temiz bir araba bulursun. bütçen ne kadar.

Amin hocam insallah butcem 25-26 bin kadar. İkinci el satislari nasil bu arabanin yani ben bu arabayi alsam ve begenmeyip satmaya kalksam cok fazla deger kaybeder mi? Bir de bu arabadan ben caddelerde ve sokaklarda falan hic goremiyorum bu arabanin piyasasindan dolayi mi kaynaklaniyor. Aslinda bu arabayi almak istememin nedeni farkindalik yaratmak, artik yollarda reno ve fiat linea vb gormekten sıkıldım. Bu arada yasimda 41 :)

Kullanıcı avatarı
duman
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen duman » 10 May 2015, 17:55

satmaya kalkarken değer kaybetmez cunkı bukadar donanımlıbır araç zaten fıyatı dusmuşş 10 liraya dusecek halıyokk donanıma göre fiyatı uygun oldugundan satısı normal sevıyelerdir

34 GZ 3546
ist tuzla
Resim

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 10 May 2015, 19:50

emrah5134 yazdı:
spoilerci_modifiye yazdı:Primera çok iyi bir seçim. yakıt konusunda 196 km lpg takılmadan binilmiş, 1000 kmdir lpg li bir araca sahibim. benzinde de yakıtı çok ideal. lpgnin litre fiyatının düşük olmasından dolayı lpg dönüşümü yaptırdım. parça fiyatları anormal değil. Tekna ve lpgsiz bulursan kaçırma. LPG yi sıfırdan kendin taktırmak sıfır km araba almak gibidir. tekna visia arasındaki fark diye bir konu var primera sayfasında o konuyu incele, sonradan sanruf takılma işini unut gereksiz maceraya girme. 150 bin km çok değil. parça bozmaz benim araç 200 bine dayandı bir çok parçada fabrikanın taktığı parçalar duruyor. Velev ki parça değiştirmen icabederese, taktığın parça bir o kadar gider, parça bozan bir araba değil. 1-2 aşağı alacağım diye feleği çemberden gecirmiş bir primera alırsan arabadan tiksinirsin. döküğü toplanmaz bu arabanın.2005-2006 diye çok takılma temiz olursa 2003-2004 te olur. ani kalkışlarda biraz motor küçük kalıyor, kalktıktan sonrada performansı mükemmel. yaşınız kaç bilmiyorum ama 40 yaşında birisi için öyle. akıl vermiyorum tavsiyelerim bu kadar. Allah yardımcın olsun. İnşallah temiz bir araba bulursun. bütçen ne kadar.

Amin hocam insallah butcem 25-26 bin kadar. İkinci el satislari nasil bu arabanin yani ben bu arabayi alsam ve begenmeyip satmaya kalksam cok fazla deger kaybeder mi? Bir de bu arabadan ben caddelerde ve sokaklarda falan hic goremiyorum bu arabanin piyasasindan dolayi mi kaynaklaniyor. Aslinda bu arabayi almak istememin nedeni farkindalik yaratmak, artik yollarda reno ve fiat linea vb gormekten sıkıldım. Bu arada yasimda 41 :)

bizim gibi gençliğin sonuna yaşlılığın başına gelmişsiniz :) aramıza katılırsınız inşallah. ben 2008 de türkiyedeki linea kullanıcılarının ilklerindenim beş paralık araba değil. Nissan la aynı otoparka bile park edemez karşılaştırmak bir yana. bütçenizi sormamın sebebi buralardan fiyatınıza uygun denk gelirse haberleşiriz gelir alır gidersiniz. bana cep numaranızı özelden mesaj atarsanız haberleşiriz.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 10 May 2015, 19:59

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7096/detay bütçenizi aşar mı bilmiyorum ama bu arabauı bakmadan pazarlığını yapıp gidip direk alabilirsiniz. kendi arabam olsa baktır al derim ama bu arabaya kefilim diyebilirim arkadaşımın eski okul müdüdrümüz şu an Beyşehir ilçe milli eğitim müdürü araba onun. çok temizdir şüpheniz olmasın isterseniz arar konuşurum.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 10 May 2015, 23:42

spoilerci_modifiye yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-tank-gibi-araba-ogretmenden-195467096/detay bütçenizi aşar mı bilmiyorum ama bu arabauı bakmadan pazarlığını yapıp gidip direk alabilirsiniz. kendi arabam olsa baktır al derim ama bu arabaya kefilim diyebilirim arkadaşım, Musa Bey Okulumuzun Eski Müdürü şu an Beyşehir ilçe milli eğitim müdürü araba onun. çok temizdir şüpheniz olmasın isterseniz arar konuşurum. bir bilyadan hafif uğultu geliyor diye şanzumanı indirten birisi titiz temiz bir arkadaştır.

Kullanıcı avatarı
m.yalvac
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen m.yalvac » 06 Mar 2016, 12:55

Merhaba degerli hocalarim. Bende 2007 - 2008 max. 75 bin km de bakimli bir primera arayisi icerisindeyim. Bilgi paylasimlari icin simdiden tesekkur ederim. Iyi forumlar..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Emre primera 38
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makina teknikeri

Mesajgönderen Emre primera 38 » 13 Ağu 2019, 23:35

Oncelikle merhaba
Guncel olmasi acisindan 13.08.2019 tarihinde bu yorumu yaptığımı belirtmek isterim.
2003 model nissan primera tekna sahibiyim. Bende herkez gibi bu araci almadan önce forum sitelerinde gezinip durdum. Dogru ve guncel bilgiyi sizlere veriyim.
Arac 1.6 110 beygir gücüne sahip. D segment araclarin içinde gosterisli ve kasli bir yapisi var. Aracin içi de bir o kadar karizmatik ortada duran kadran icine binen insanlari etkiliyor. Tabir ne kadar dogru olur ama uçak göğsü gibi.
Aracin ic hacmi oldukca genis, ben koltuk geride sürmesini severim. Koltuk en gerideyken bile arkada oturan cok rahat bir sekilde oturabiliyor.
Araç hantal gibi sacma yorumlar okudum kesinle arac hantal değil. Lpg li oldugu icin cekiş biraz düşüyor. Benzin de cogu aracin içinden gecer.
Lpg suan 3.19 tl guncel yakiti 30 kurus yakiyor. Yakiti da gayet uygun.
Aracta parça ve servis sikintisi kesinlikle yok. Aracin her parcasi bulunuyor fiyatıda normal. Sahin dogana binenlere pahali gelebilir.
Arkadaşlar aracin gercek piyasa degeri benim gozumde 50 bin tl ama ne yazik ki insanimiz konfor dan ziyade hizli satmayi düşündüğü icin arac tutulmuyor gibi izlenim oluşuyor. Aracin suan piyasa degeri 30 45 bin arasi. Bu paralara accent veriyorlar.....
Aracin geri gorus kamerasi, sunroof, zenon, koltuk isitma, vs vs gibi bircok ozelligi var.
Araçla 1 günde 1600 km yol yaptim yola yapistigi zaman virajlara 140 150 girdim bana misin demedi. Kesinlikle oturakli bir arac.
Bu araci almak isteyen herkeze tavsiye ederim
Hakeza bu paralara accent clio gibi arac veriyorlar. Karar sizin.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı