Nissan Primera Tekleme Sorunu

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Re: tekleme sorunu

Mesajgönderen Muhammet Murat » 12 Şub 2013, 17:33

bilgilendirdiğniz teşekkür ederiz. geçmiş olsun.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
alphanet
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen alphanet » 13 Eyl 2013, 21:59

tamiri ne kadar bu contanın?

2003 Nissan Primera Tekna 1.6

Kullanıcı avatarı
Ademßey
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Muhasebe

Mesajgönderen Ademßey » 13 Eyl 2013, 22:49

ayısıgı yazdı:merhaba öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Benim Nissan Primera 1999 model aracım var araç hareket halindeyken sanki bujilerden biri ateşlemiyor gibi yada benzin bitecek gibi tekliyor, ama işin garip olan tarafı her zaman yapmıyor ve yaptığı zamanda 1. viteste pek belli olmuyor diğer viteslerde hissettiriyor.Hem benzinde hem lpg de yapıyor. Bujileri değiştirdik, ateşleme modülünü değiştirdik ama kısa bir süre sonra aynı sorun tekrarladı.Yukarıdada bahsettiğim gibi her kullanımda yapmıyor...1 gün yapıyor 1 gün yapmıyor herzaman yapmadığı içinde kesin sonuca ulaşamıyoruz. Bu problem başka nelerden kaynaklanabilir? Bir çözüm yolu arıyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim....

üzerindeki tüp markası nedir ? atiker ise 300 tl sıkışmış

peki geçtimi tekleme tamirini yaptırdınız mı

Resim

Kullanıcı avatarı
Ademßey
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Muhasebe

Mesajgönderen Ademßey » 14 Eyl 2013, 11:27

contadan oldugunuza emin misiniz arkadaşlar bendede vardır motoru yıkattırdım dı yıkamacı sagolsun bişi olmaz koruma sıktım dedi ama atikerin beynne su gitmiş biz yıkamadan kaynaklanıyor galiba dedik sonra tüpe geçmemeye başladı arada geçer oldu sonra tamircidefark ettik ki beyen sulanması var 300 tl sıkışmış .

Resim

Kullanıcı avatarı
ndr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: BİLGİSAYAR

Mesajgönderen ndr » 06 Oca 2014, 00:44

teklemenin sebepleri ilk olarak bobin, oda değilse %80 devir sensörü veya sensörün tesisatı yani kablolar ben bu sorunla çok boğuştum çünkü

Kullanıcı avatarı
yesil
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: gazeteci

Re: Nissan Primera Tekleme Sorunu

Mesajgönderen yesil » 28 Ara 2015, 17:17

99 model Nissan primera special var bendede. 2 nci viteste tekleme yaptı istop etti ve çalışmadı. Biraz soğuyunca motor calisti ama tekleme devam etti...bu sefer bütün viteslerde beklemeye devam etti. Sordum sorusturdum buji, buji kablosu yada bobin dediler... Zar zor en yakın sanayiye goturdum. Bi ustaya baktirdim bujiler iyi dedi kabloyu değiştirelim dedi değiştirdik sorun cozulmedi devam etti... Bobini değiştircez dedi degistirdik sorun devam etti. ankara Sasmazda yağmur oto var. Nissan özel servisi mustafa usta.bugün mustafa ustaya goturdum aracı... Sorunu anlattım distribütör değişecek dedi. Aracı bilgisayara bağladı 20 defa distribütör hatası vermiş zaten. Motor ikaz lambasida yapmıyordu. 5 dk elinde olan çıkma distribütör u taktı SORUN COZULDU... Ankara da ki arkadaşlar için tavsiye ederim yağmur oto mustafa usta... 0312_2782625 ...

Kullanıcı avatarı
yavuz75
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

Mesajgönderen yavuz75 » 06 Şub 2016, 14:25

Arkadaşlar benzer bir sorun bende de vardı. Aracım 2006 p12 tekna. Kullandığım yağı değiştirdim. Usta ne koydu hatırlamıyorum ama daha ince yeni nesil yağlardan kullandı. Motora da motor silk tarzı bir şey koyduk hiç bir şey kalmadı şu anda tekleme sorunu yaşamıyorum.

Kullanıcı avatarı
demir.zined
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen demir.zined » 25 Haz 2016, 11:43

Selamlar Primeracı arkadaşlar. (2000 model 1.6 comfort atiker sıralı lpg)
Bende benzer bir sorunla uğraşıyorum. Simdi bisey yok diyolar ama yinede güvenemiyorum.
Aracımı biradere emanet verdim (10 ay önce 1 ay) ondayken distribitör arızalanmış(bobin bence) araç stop etmiş,calismamis ve yan sanayi yeni takılmış(tayvan mali 1 yıl garanti), parcacinin kapısı önünde bozuk orjinal ürünü unutmus ve nasıl oluyorsa urun kayıp parcacinin haberi yok. yaklaşık 250 km sonra tekrar stop etmis,çalışmamış garanti kapsamında yenisi takılmış. Bundan sonra aracı ben devraldim, biraderde ve bende düşük vites ve düşük devirlerde kafa atar gibi yapıyordu, ustam distribitör arızası dedi ve garanti den ürünü istedik gelmesi 1 ay surdu neyse taktik problem yok. 6 ay sonra tekrar ayni problemler ürünü istedik 3 hafta oldu gelmedi yola çıkmam icap ediyordu yola çıktım ve yolda kaldım. Bu sefer kyota marka bir urun taktik 550 km uzun yol yaptım (aracı sirtimda taşıdım sanki, tedirginlik)araç devirsiz gibi geliyor çekiş problemi var gibi. yolda 2500 , 3000 devir arasında kullanmaya gayret ettim sanki bir şey arkadan aracı çekiyo gibi, yokuş aşağı bile ayağımı gazdan çekince 100 den yavaşladı. Simdi şehir içinde kullanıyorum ayni çekiş problemi devam. Bide göstergeler normal olmasına rağmen motorun cabuk ısındığını düşünmeye başladım. Ama ustalara sordum bisi yok dediler. Çok tedirginim gelişmeleri burdan bildiririm. Hayırlı ramazanlar.

Kullanıcı avatarı
Demiryk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Demiryk » 25 Ağu 2017, 23:33

98 model aracım hem gazda hem benzinde tekleme yapıyor genelde 2 3 bin devirleri arasında atesleme bobini yeni degisti bujiler yeni degisti ama kablolari degismedi neden olabilir ? Enjektörden olma ihtimali varmı

Kullanıcı avatarı
arslanyucel68
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen arslanyucel68 » 21 Tem 2019, 00:23

Tekleme .stop etme ..gaz yememe gibi problemler hem benzin he de lpg de oluyorsa önce krank sensorune bakın derim.dönüyü o algılıyor ve beyne bilgi gonderiyor..Beyin(ECU) gaz ve hava akışı sağlıyor...tabiki ateşlemeyi de...krank sensörü değiştiğinde düzelmezse beyin arizali olabilir

Kullanıcı avatarı
arslanyucel68
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen arslanyucel68 » 21 Tem 2019, 00:25

Benim aracım 2003 primera..Motor alt kısmında krank sensoru veya beyni ECU arızalı muhtemelen.bilgisayar benim aracımda krank sensörünün arızalı oldugunu gösterdi. Orijinal ve yeni olan krank sensoru alip taktim.ariza düzelmedi. Beyin tamiri yapan ustaya 750 tl.ye beyni onarttim.ariza kalktı

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı