Nissan Primera Tekleme Sorunu

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Re: tekleme sorunu

Mesajgönderen Muhammet Murat » 20 Eyl 2012, 09:13

bosh buji bana göre kullanabilecek tek üründür.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 21 Eyl 2012, 11:09

tam bilmemekle beraber NGK buji oluyormuş birtek...(bu arada yine aynı sorunu yavaş yavaş yapmaya başladı. canım sıkıldı :( ama ustanın dediği tekrar yapacak olursa bujileri bozan tek şey bobin demişti. Teklemeyi bujiden yapıyor fakat bujiyide bobin bozuyor sanırım.

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 19 Eki 2012, 09:01

arkadaşlar ilk başta bahsettiğim aşamaya geri döndk malesef :( bujileri değiştirince teklemenin kesildiğini gördük sadece bujiden zannediyorduk ama sorun sadce bujide değilmiş. Bujilerden sonra tekrar teklemeye başladı bujiyi bobin bozar kanısıyla bobini değiştirdik ama yine tekrarladı. Şimdi ana beyine kadar şüphe duyuyoruz ustamın dediğine göre beyin bobini bobinde bujileri bozuyor. bir arkadaşın dediğine göre onda toyotada sürekli tekleme varmış rölanti ayarından sonra düzelmiş birde krank sensöründen bahsetti ama benim arabada krank sensörü olmadığını söyledi usta bir üst modellerde oluyormuş. şimdi işimiz birtek ana beyine kaldı. Arkadaşlar hiç 99 kasa primera beyni değiştiren varmı? bu konuda bir fikri olan varmı? yardımcı olursanız sevinirim. Bu belirsizlik çok moralimi bozuyor. Kesin bir teşhis nasıl koycaz anlamıyorum...

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 29 Eki 2012, 17:11

hocam direk satın alma çıkma beyin bulun takın deneyin sorun düzelirse tamir ettirmeye çalışın tamir parasıyla çıkma beyin arasındaki farkıda göz ününde bulundurun derim

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 30 Eki 2012, 11:06

yani bu sorun sizcede beyindenmi dersiniz yani ecu danmı? tekleme olduğunda bujiyi değiştiriyorum tekleme düzeliyor ama en fazla 10 gün içinde tekleme tekrarlıyor ama dediğim gibi arasıra tekliyor önce sonra daha ilerki zamanlarda teklemeyi artırabiliyor... buji kablosu yaparmı bujide dengesizlik yada başka birşey? sizcede ana beyinimi değiştirelim...? bu arada lginiz için herkese teşekkür ederim umarım çözeriz bu sorunu burda paylaşırım bu durumda olan da bilsin..

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 30 Eki 2012, 11:07

yetkili servise götürmeyi düşünüyorum bu konuda bir fiyat bilgisi olan varmı arkadaşlar..en azından bir servise girsem arızayı bulmak için ne ücret alırlar bir fikri olan varmı?

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 30 Eki 2012, 17:32

bence yetkili servise götürmenizde yarar var konya da arıza tespisi (kesin olabilirmi bilemem) için 50 tl alıyorlar en garantisi yetkili servisdir bana göre.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

Kullanıcı avatarı
crazy_love
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Tekstil

Mesajgönderen crazy_love » 31 Eki 2012, 09:20

kesinlikle öneririm çok kaliteli ;)

Nissan Primera 2000 2.0 Elegance
34 T 4686
İstanbul

Kullanıcı avatarı
saliko66
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: turizm

Mesajgönderen saliko66 » 18 Kas 2012, 23:34

benim araçtada aynı şekilde sorun var

Kullanıcı avatarı
saliko66
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: turizm

Mesajgönderen saliko66 » 18 Kas 2012, 23:35

ben (nck)buji kullanıyorum bildiğim kadarıyla bu araçlara en uygun buji de bunlar

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 24 Ara 2012, 16:36

benim anlamadığım bujiler neden bozuluyor? daha doğrusu kendim tek tek denedim 1 tanesi bozuk çıktı tekrar teklerse teklediği göze bakıcam aynı gözden bozuluyorsa aklım birtek buji kablosu geliyor ama başka bildiğiniz birşey varmı yani o ateşleme odasında bir sorun olabilirmi bujiyi bozan yağlaa vb. gibi ama çıkan bujide yağ göremedim. siz ne dersiniz bu konuda

Kullanıcı avatarı
ayısıgı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen ayısıgı » 12 Şub 2013, 15:23

arkadaşlar sorunu bulduk. sorun ateşleme odsının 4.sünde contada hafif yaık varmış ordan giren su buharı yada su damlası zamanla bujiyi bozuyor...bilginize böyle sorunu olan arkadaşlar bunuda dikkate alsın...

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı