Secure yazısı

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
Selman1434
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Satış Danışmanı

Re: Secure yazısı

Mesajgönderen Selman1434 » 02 May 2016, 19:35

Aynı sorun bendede oldu klimadan başka birşey çalışmıyordu konsolu tamamen söktüm baktım kabloları filan kontrol ettim hiç bişey değişmedi en son akü kutup başını söktüm taktım sorun düzeldi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 02 May 2016, 20:20

P12 İZMİR yazdı:Teyp in koda ihtiyacı yok.Büyük bir ihtimalle önceden bağlanmış dediğin ses sistemiyle ilgili bir problem.Ekranda ki Secure yazısı direksiyon altındaki kutudan kaynaklı (kod bu kutu için geçerlidir) zira Teyp,iç aydınlatmaları ve merkezi kilit bu kutuya bağlıdır.Yapman gereken bu kutuyu söküp ölçtürmen (mosfet yanık olabilir) Fakat çok kurcalamamaya dikkat etmelisin.Tavsiyem nissandan anlayan bir elektrikçiye gitmendir.

bu konuda arkadaşımızın bir tecrübesi veya bilgisi var. immo üzerinden gelen sinyal konfor modülünden geçiyor. kapı kontrol ünitesi veya konfor modülü ( direksiyonun sağ altındaki siyah kutu) çok fazla tamire oynamaya gelmez. o parçadan CD nin arkasına giden kabloları kontrol edin. olmaz ise o kabloların bağlandığı pinlerden içeri devre üzerindeki parçaları kontrol ettirin. olmadı tüm tesisatı açıp fazladan veya yanlıştaklıanları düzeltin

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
krk13
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen krk13 » 04 May 2016, 22:38

Secure sorunu çözülmüştür. 15 dk lık bir iş için belki 3 4 ay uğraştım. Malatya da Hangi ustaya götürdüysem yok voltaj gelmiyor yok immobilizer anteni yok radyo kod istiyor yok anahtar arızalı yok beyin yanmış radyonun kartı yanmış.. Yani söylemedikleri bi arıza kalmadı hiçbirine de bi söktürüp baktıramadım Malatya Nissan servisine götürdüm ömrü hayatlarında ilk defa görmüş gibi bi kaç çözüm yolu da onlar söyledi tabi bu yollar 400 500 TL den aşağı çözümler değil ve kesin çözüm de değil deneme yanılma yolu. En son aklıma Konya Nissan servisi geldi orası konyada arif elektronik var dedi orayı aradık bi elektonikçi ustaya tarif ettik ön konsolu söküp CD çaların içindeki lehimleri iki damla tinerle fırçalayıp temizledi sorun tık diye çözüldü secure yazısı filan kalmadı ekranda radyoda çalışıyor artık. Toplam maliyet 50 TL. Arkadaşlar siz siz olun iyice araştırın bu arıza işlerini yoksa deneme yanılma yoluyla dünya ücret ödemek zorunda kalırsınız. Burda yardımcı olan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 05 May 2016, 14:28

ne yapıldı da çözüldü onu söyleseydin herkes öğrenirdi forumun amacı sana çare olmak değil, senin tecrübelerini başkasına aktarmaktır.

Kullanıcı avatarı
krk13
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen krk13 » 05 May 2016, 15:14

Yazdım okudun mu yazdığımı

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 09 May 2016, 22:51

krk13 yazdı:Yazdım okudun mu yazdığımı

öncelikle atara gerek yok, nezaket çerçevesinde bunu dile getirebiliridiniz. (şöyle şöyle yazmıştım diyebilirdiniz. yazdım körmüsün okusaydın anlamında yazmışsınız) bir daha gelmeyecek gibi cevaplamışsınız.
arkadaşım gözden kaçabiliyor, sizin gibi tek soru ile ilgilenmiyoruz burada tüm konuları okuyup yardımcı olmaya çalışıyoruz. ve senin konuna 6 tane mesaj atmışım ve bu 7. bu şekilde mi olur cevap

Kullanıcı avatarı
krk13
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen krk13 » 09 May 2016, 23:48

Yok eyvallah zaten mesajımda da teşekkür etmiştim yardımcı olmaya çalışan herkese. Burda da atar gider olarak yazmadım zaten tamamını okumadın mı anlamında dedim çözümü yazmıştım çünkü ve aynen de dediğiniz gibi amacım çözümü yazarak başkalarının da bu arızadan benim kadar başı ağrımasın bu ucuz yolu denesinler diye yazdım tecrübemi aktarmak amacıyla. burda sadece sorununa çözümü bulup çözümü foruma yazma gereği duymadan benim sorunum çözüldü bana yeter diye düşünme niyetim olmadı olmazda. Maksat zaten empati kurup tecrübe paylaşmak biraz da olsa yardımcı olabilmek.

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: asker

Mesajgönderen ozturksalih38 » 12 May 2016, 20:06

geçmiş olsun lehim işi malatya da mı yapıldı konyada mı orayı anlamadım.

Kullanıcı avatarı
krk13
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen krk13 » 21 May 2016, 21:11

Malatyada yapıldı fakat lehim yapılmadı sadece temizlendi

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 23 Eyl 2016, 13:29

konuyu hortlatmis olmak istemem.Benimde ekranda yesil yazida secure hatasi cikmisti.Kaputu kaldirdim aku kutup baslari les gibi olmus.kir pas ne ararsan dolmus.Pas sokucu,yaglayici ile temizledim.Hata hemen kayboldu.Konsol felan sokturup servise gitmeden bu yoluda deneyebilirsijiz.Bu arada benim aracimda daha oncede denendi kod felan istemedi.Sanirim bunlarda kod istemiyor

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen primera18 » 29 Eyl 2016, 13:05

benim de aynı sorun olmuştu.yetkili serviste cd playerın arızalı olduğunu söylediler ve tamir ettirerek kurtulmultum.

forever Nissan

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 29 Eyl 2016, 20:00

cd player benimde arizali.Aldigimdada calismiuor.Belkide benimde bu yuzden secure ikazi veriyordur.Ne kadara tamir ettirdiniz?

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

oto anahtarı