KONTAK

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
masato
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

KONTAK

Mesajgönderen masato » 16 Mar 2016, 12:06

merhaba,geçen ariza tespit cihazina baglattim kontak arizasi da cjkti bilgisayarda.Hemen hemen 3,4 günde bir basima geliyor ve yine azönce araci 3,4,5.nci cevirmeden sonra calistirabiliyorum.Anahtari herceviriste tık diye bir ses cikiyor marș felan basmiyor zaten sadece tık sesi var ve ekranda please wait.. yaziyor.Anahtar yuvasina kolay giriyor ama çikarirken takiliyor.Yedegide denedim degismedi.
Ben bu ariza tuptendir diye regülatoru yenilemistim ama alakasi yokmus sanirim.Kontagin icine yag ve kir temizleyici sıktım ne hikmetse zor bela calisti.Neyin nesi anlamadim.Simdi elektricikye mi gitsem yoksa servise mi.Servise gidersem eminim kontak degisecek der canımı sıkar

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: KONTAK

Mesajgönderen spoilerci » 17 Mar 2016, 00:20

önce oto anahtarından anlayan anahtarcıya git. immo da sıkıntı olsada halledecek bilgi ve donanıma sahip olmalı.
Akşehirde olsan anahtarcı hasan kesin hallederdi :)

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 17 Mar 2016, 07:32

sıkıntı anahtar da mi diyorsun ? benim aklima marş komuru felan geldi ama.Araç kapinin önunde ne ettiysek calistiramadik.Akunun voltajini olcuk oda normal cikti.Kontagi cevirim klik sesi va isiklar vs hersey calisiyor ama marş sesi hic yok.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 17 Mar 2016, 12:46

arkadaşım siz kontak anahtarının takıldığı yerde sorun varmış gibi yazmışsınız. ben direkt olarak ona göre cevap verdim. sizin yazdığınıza göre kontak anahtarı göbeği immo veya immo kablolarında arıza var. marş motorunun + kutup elektrik bağlantılarını söküp, dışarıdan marş motoruna elektrik verin dönüyorsa arıza başka yerde dönmüyorsa dediğiniz gibi kömürlerde arıza var demektir.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 17 Mar 2016, 16:53

marş motorunun yerini bile bilmiyorum.Şimdi şarj dinamosunun uzeri pislenmis,toz toprak olmuş aldim yaglayici tarzi bi urunu spreyledim ve hafif fircaladim araç calisti :-) bilmiyorum ya tesaduf yada pisliktenmidir cozemedim

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 18 Mar 2016, 00:41

alternatörün çalışma ile hiçbir alakası yoktur. alternatörmotor çalıştıktan sonra tam devir gelince elektrik üretir aküyü şarj eder. Marş motoru da motor ve şansumanın birleştiği noktada motorun sağ arka kısmında bulunur.

Kullanıcı avatarı
serkanbahar
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen serkanbahar » 23 Mar 2016, 23:40

Merhaba marşa basarken göğüste kırmızı anahtar ışıgı yanık kalıyor mu ?
Sizin sorununuz benim daha önceden yaşadığım nats problemine benziyor. Nats hatası diye forumda arayıp konuyu gözden geçirmenizi tavsiye
ederim.

Serkan Bahar
İstanbul / Bahçelievler

2004 Primera Tekna 1.6

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 36 misafir

oto anahtarı