SECURE HATASİ

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
masato
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

SECURE HATASİ

Mesajgönderen masato » 25 Eyl 2016, 20:13

Beyler yardimlarinizi bekliyorum.Forumda konusu acildi mi acilmadi mi bilmiyorum,mobilden yaziyorum bakamadim.Yolda kaldim neyseki bos bir arazide stop etmistim araci.Kontagi ceviriyorum kapilarin kilitlenme sesinden(tık)baska bir tepki yok.Ekranda secure hatasi var ve infoya veya herhangi boir tusuna basina hata ile ilgili detay ekrani cikmiyor.Arac suan calismiyor arazide kilitli biraktim.Neyin nesi bu ? hicbir tepki yok.Sari bi ekran secure yaziyor.immo hatasi mi ?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: SECURE HATASİ

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eyl 2016, 21:03

masato yazdı:Beyler yardimlarinizi bekliyorum.Forumda konusu acildi mi acilmadi mi bilmiyorum,mobilden yaziyorum bakamadim.Yolda kaldim neyseki bos bir arazide stop etmistim araci.Kontagi ceviriyorum kapilarin kilitlenme sesinden(tık)baska bir tepki yok.Ekranda secure hatasi var ve infoya veya herhangi boir tusuna basina hata ile ilgili detay ekrani cikmiyor.Arac suan calismiyor arazide kilitli biraktim.Neyin nesi bu ? hicbir tepki yok.Sari bi ekran secure yaziyor.immo hatasi mi ?

aynı mesele ile ilgili olarak çok defa konular içerisinde mevzular geçti. arabanızın çalışmaması da garip, bu arızaya nokta atışı yapmamızı kolaylaştırıyor. zayıf bir ihtimal immo hatası. direksiyonun altında direksiyon milinin sağında 10 cm ye 15 cm büyüklüğünde Konfor modülü adında bir modül var Türkiye 'de kapı kontrol ünitesi diyorlar o parça arıza görmüş olabilir. siz öncelikle immo devresinin sağlam olduğundan emin olun. olmaz ise konfor modülü değişecek İstanbulda bir arkadaşımda vardı. kendisi için getirtmiş o da arızalı değilmiş elinde kaldı uygun bir fiyata onu satın alabilirsiniz. önce arızayı net tespit edin. konfor modülü arızalı ve aracınız çalışmıyorsa araba enjektörlere benzin vermez. enjektörlere benzin geliyorsa bobinlerin besleme kablolarını kontrol ettirmeniz gerekir ana beyinden ateşleme sinyali geliyormu. zaten arabanın ateşleme ve benzin vermesi düzeni ise 100 de 100 çalışır. çeşitli sebeplerden birini karıştırır veya yapamaz ise arabanız çalışmaz.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 25 Eyl 2016, 21:12

Daha oncede basima gelmisti.Onceden please wait yaziordu secure hatasi vermiyordu.Ozamanda calismiyorfdu arac.Simdi yine please wait yaziyor mars cevirdikc hic tepki vermiyor ve ardindan secure yaziyor.Sabah dediginiz yere bakicam dediginiz gibiyse iletisem gecip parcayi arkadastan alicam

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 25 Eyl 2016, 21:25

hocam ariza ediginiz gibi ise sayet bu parcayi kendim takabilir miyim? birde ucreti nrdir bu parcanin ? bu bahsrttigin unite elm cihazlarinin baglandigi soket mi ?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eyl 2016, 21:44

soket bağlantısı ile alakası yok. kendiniz sökme takma yapabilirseniz basit sadece soketleri çıkarıp takacaksınız birde direksiyon altındaki kapağı yıldız tornavida ile sökeceksiniz. 400 civarında satın alınır. duman isminde birkullanıcımız var onun arabada aynı arızayı yaptı 800 veya 1000 tl ye aldı tam hatırlamıyorum.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Eyl 2016, 22:00

motor bölümü içendeki tüm sigortaları kontrol etmeden herhangi bir iş yapma.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 25 Eyl 2016, 22:54

Tesekkur ediyorum.Kafani utulemeden son bir soru sormak isterim.Bujilerle bir alakasi olabilir mi acaba ? yillardir hic baktirmadim.Hani ateslemiyorsa felan ? Ama secure yazisi niye ciksin ki ozamanda.Yine kafam bir milyon oldu.Hadi uyu uyuyabiliyorsan,yarin bir yigin is var araba yok.Neyse Allah can sagligi versin.Hayrlı geceler

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 26 Eyl 2016, 06:50

usta elm cihazi ile baktim p1610 hata kodu var ve silinmiyor kod.Internetten baktim immo hatasiymis bu

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 26 Eyl 2016, 10:48

Muhtemelen kisa devre veya pislikten kaynakli sanirim.Dedigin yeri actim ve icini gorunce sok oldum.Okadar pislik dolmus ki cok sasirdim.Temizledim sildim.Kapattim tak diye calisti.Bir daha yaparsa servise gidicem.Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 26 Eyl 2016, 12:40

nereyi temizlediniz. sigorta kutusunu mu Konfor modülü devresini mi

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 26 Eyl 2016, 13:55

dediginiz kutuyu,sigorta kutusunu ve diger soketlerin uzerini.Birde kafama takilan birsey var,siyah kutuda flasorlerinde sesi o kutudan geliyor kirmizi kafali ufak bir soket bosta duruyor.kirmizi ve beyaz kablosu var.Takmadim biyerine zarar veririm diye.Ne acaba o

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 26 Eyl 2016, 16:07

bu tür parçalar en yüksek donanıma göre hazırlanır, sizin aracınızda olmayan bir donanımın çalıştırıcı röle yeridir. siyah kutu dediğiniz motorun içinde bulunan motor bölümü ve farların sigortalarının kutusudur. sinyallerin rölesi fan rölesi vb röleleri de içinde barındırır. eksik bir parça olsa bir yerler çalışmıyor olacaktır. bilinen tekna donanımınız tam çalışıyor ise sorun yoktur.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı