SECURE HATASİ

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
masato
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: SECURE HATASİ

Mesajgönderen masato » 30 Eyl 2016, 11:14

mastertech yazdı:Arkadaşlar o parca immobilizer yani nats sistemi anteni diye geçer sen aracı bana getir ben parca değişimine belkide gerek kalmadan halledicem,yalnız aracın 2 anahtarınıda getirmen gerekiyor.Ayrıca o parçada elimizde mevcut

Arkadas aydinlatma diyor,benim kafam iyice karisti.Araci getirmesine getireyimde pazar gunu acik misiniz? iki anahtar var elimde,yalniz birisi kodlanacak yanlislikla sifirladim.Pazar gunu aciksaniz geleyim

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen primera18 » 04 Eki 2016, 10:52

masato yazdı:
primera18 yazdı:benim de yeşil ekranda secure hatası vardı. çok uğraşmıştım ancak yetkili servis yaptı, sanayidekilerin anladığı yok maalesef

Servis nasil bir islem yapti? sorun neymis?

cd player üzerinde bir parça varmış, arıza ondan kaynaklanıyormuş. o parçayı tamir ettiler sorun düzeldi.

forever Nissan

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 04 Eki 2016, 15:37

o parça tamir olmaz orada içinde yazılım barındıran bir entegre var onun bacaklarında zamanla kırık veya oksit oluşuyor ısıtılması veya tinerle temizlenmesi arızayı gideriyor. ama masato arkadaşın sıkıntısı teyp ile ilgili değil, Konfor modülü, sigorta kutusu bunlardan biri ile alakalı.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
primera18
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen primera18 » 05 Eki 2016, 14:04

evet dediğin doğrudur benim ki yeşil ekranda çıkan bir hataydı ve o şekilde cd player üzerinde bir parça tamir ( ya da bakım) edilerek çözülmüştü.

forever Nissan

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 07 Eki 2016, 23:55

çünkü secure hatasından sonra arabası çalışmıyor. aynı sıkıntı kışın forumdan ,sm,n, vermek istemediğim bir arkadaşta oldu arabanın konfor modülü 1000 tlye değişti arabası çalıştı

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 02 Kas 2016, 14:04

Bugün bujileri değiştirmek için bosch car servise gittim,araç orada aynı arızayı verdi.Ustalar 3 kişi baktılar buji değişmesine gerek yok.Bu hatanın kapı kilitlerinden oldugunu söyledilrr Kapının kilit yerindeki çelik kancaya yan keski ile vurdu kapı tam kapandı ve araba çalıştı.Kapılar kilitli görüldüğü halde kapı tam temas etmrdiğinden çalışmıyordu vurunca düzeldi.Yalnız diğer kapılarında mekanik sorunları var,bazen diş kaçkrıuor kilitlemiyor.Konfor modülünde değilmiş sorun tamamen kapılardaymış.Bilemiyorum artık

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 02 Kas 2016, 15:46

masato yazdı:Bugün bujileri değiştirmek için bosch car servise gittim,araç orada aynı arızayı verdi.Ustalar 3 kişi baktılar buji değişmesine gerek yok.Bu hatanın kapı kilitlerinden oldugunu söyledilrr Kapının kilit yerindeki çelik kancaya yan keski ile vurdu kapı tam kapandı ve araba çalıştı.Kapılar kilitli görüldüğü halde kapı tam temas etmrdiğinden çalışmıyordu vurunca düzeldi.Yalnız diğer kapılarında mekanik sorunları var,bazen diş kaçkrıuor kilitlemiyor.Konfor modülünde değilmiş sorun tamamen kapılardaymış.Bilemiyorum artık

kapıların kontrolü konfor modülündedir. kapılardaki problemin konfor modülünün devre dışı kalmasına sebep olmuş. senin ki şans eseri bulunmuş, konfor modülünden anlayan birisine konfor modülünü göster dedim. oradan geriye doğru arızanın sebebini veya sinyal kesen ne ise o buluna bilirdi. sorun yine konfor modülüne dayanıyor. peki mantıklı düşünemedin mi kapı arızası neden arabayı çalışmaz hale sokar bu nereye bağlı demedin mi.

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 02 Kas 2016, 18:59

Yok hocam siz haklısınız bence.Araç yine çalışmıyor.Arıza kodu olarak hem immobilizer hemde oksjen sensör hatası çıkıyor.Ekranda please wait yzısı kalıyor,radyo işlemiyor.Başıma bela oldu araba kime göstersem anlamıyorum diyor.Beyinci bile bakmadı ben bundan anlamıyorum diye.Elimde kaldı araba.Servise versem 2 bin liradan aşağı masraf çıkarmaz belkide daha fazla.Dediğin konfoe modülünü alıp taksam çalışmazsa yine problem.Kafam allak bullak oldu.Konfor modülünü bulamadım direksiyonun tam neresinde acaba ? söktüm göremedim temizleyip takayım dediydim

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 03 Kas 2016, 15:13

Yabancı bir forumda okumuştum akü kutup başlarını söküp 30 dakika bekletip tekrar takın diye.Ben 2 sattir bekliyorum araç hala çalışmadı.Deliricem !

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 03 Kas 2016, 16:17

azönce nissan yetkili servisi elektronik departmanı ile görüştüm bana hatanın tamamen anahtardan oldugunu,kontak veya herhangi biryerinden olmadıgını söyledi.Anahtarı tanımadıgı için beyni kilitliyormus.Anahtarların ikisinindw pillerini yeniledim,temizledim ve yeniden kodladım.Demin çalıştırdım şimdi yine çalışmadı.Pis bi gaz kokusu geliyor ve vites baya silkeleniyor gaz verdikçe.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 03 Kas 2016, 22:42

Yakıt zamanlamasını yapamıyor mastertech isimli kullanıcı arabayı getir ben yapayım demişti ona götürdünüz mü. Bu şekilde uğraşmak hem vakit kaybı hemde can sıkıntısı. Burada vakit kaybetmek yatağa işeyen çocuğu türbe taşına yatırıp medet ummak gibi birşey

masato
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen masato » 04 Kas 2016, 12:03

Sanayiye gitmeye fırsatım olmadı.Çalışsa zaten kontak kapatınca geri çalışmıyor.Gitsem eminim ki yarı yolda kalacam.Haklısınız kusura bakmayın kafanızı ütüledim.Verdiğiniz cevapların herbirine ayrı ayrı teşekkür ederim.Hayrlı cumalar.Birgün kesin sonuç aldıgımda neler yapıldıgını ayrıntısına kadar yazıcam.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı