P12 Airbag Işığı Söndürme

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
3214ilhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: Teknik Ressam

Re: P12 Airbag Işığı Söndürme

Mesajgönderen 3214ilhan » 02 Eyl 2016, 15:19

Merhaba. Nissan araçlarda yaşından dolayı kronikleşmeye başlayan airbag sargisi arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum.
Kornanız bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa, hava yastığı lambanız yanıyorsa veya radyo kontrol tuşları çalışmıyorsa sargı arızası var demektir.

https://airbagsargisitamiri.wordpress.c ... si-tamiri/

www.sahibinden.com/303787856

İnceleyiniz.

Kullanıcı avatarı
suatisik35
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Memur

Mesajgönderen suatisik35 » 10 Eyl 2016, 15:11

Nissan Primera P11-144 Kasa 2000 Md. 2.0 Mt triptonic vites aracımdada denedim Çalışıyor bilginize.
Bu arada arabayı aldım. Aracın eski sahibi 2 Airbag var dedi (Sürücü ve Yolcu) olmak üzere.İnternette ilanı olanlar ve diğer aracların sahipleride aynı şekilde 2 airbag diyordu.Ancak koktuk kılıflarını değiştirmek için söktüğümde bir süprizle karşılaştım.Koltuk kenarlarındada airbag vardı yani toplamda 4 airbag var bilginize.Çalışıp çalışmadığını deneme amacı ile şöför koltuğunun altındaki airbag soketini söktüm ve airbag lambası yandı.Ve yukarıdaki yazan şekilde uyguladım ve lamba söndü.

Kullanıcı avatarı
suatisik35
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen suatisik35 » 10 Eyl 2016, 15:12

suatisik35 yazdı:Nissan Primera P11-144 Kasa 2000 Md. 2.0 Mt triptonic vites aracımda da bu uygulamayı denedim çalışıyor bilginize.
Bu arada arabayı aldım. Aracın eski sahibi 2 Airbag var dedi (Sürücü ve Yolcu) olmak üzere.İnternette ilanı olanlar ve diğer aracların sahipleride aynı şekilde 2 airbag diyordu.Ancak koktuk kılıflarını değiştirmek için söktüğümde bir süprizle karşılaştım.Koltuk kenarlarındada airbag vardı yani toplamda 4 airbag var bilginize.Çalışıp çalışmadığını deneme amacı ile şöför koltuğunun altındaki airbag soketini söktüm ve airbag lambası yandı.Ve yukarıdaki yazan şekilde uyguladım ve lamba söndü.

Kullanıcı avatarı
Luckyfor
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Luckyfor » 22 Eyl 2016, 20:31

muratdogan337 yazdı:Arkadaşlar bende yeni micra aldım. Zannedersem kontak açıkken koltuğu oynattım, ondan sonra airbag lambası yanıp sönmeye ve beni ziyadesiyle sinir etmeye başladı. Yapacağınız şu:
1- Ayak debriyaj-frene basılı şekilde kontağı çeviriyor tam yanan airbag lambası yanık halden yanıp sönme moduna geçeceği zamanın ilk sönüş anında kontağı kapatıyoruz.Bunu 5 kez yapıyoruz. Sonra 5. Kapattığımızda ayağımızı çekip debriyaj frenden 5 saniye bekleyip arabayı her zamanki gibi çalıştırıyoruz. Bingoo... Bitti gitti.
Adamsın kardeşim 2 haftadır denemediğim yöntem kalmadı ama bu hem kolay hemşerim anında kesti ışığı, yalnız kabloları önce elle kontrol edip yerine oturduğundan emin olun sonra işlemi gerçekleştirin. Bingooo :Y

Hamdolsun...

Kullanıcı avatarı
aziztunço
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai

Mesajgönderen aziztunço » 10 Eyl 2017, 11:11

Selam arkadaşlar yenıyım ben 2011 Qashqai aldım airbeg işiği yaniyor. Servise gitmeden söndüre bilirmıyım :T

Kullanıcı avatarı
Muratsebni
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Kamu

Mesajgönderen Muratsebni » 29 Ara 2018, 14:18

Selamlar abiler. Araniza yeni katıldım. Airbag sorunu yaşıyorum ben de kontağı ilk açışta motor yağ abs airbag ışıkları yanar sonra söner ya benim airbag ışığı bazen yanıyor bazen kontak açtığım halde hiç yanmıyor bilgisayara bağlattım sorun bulunamadı direksiyon sargısında problem var onun dışında yanmama problemi neden olur yardımcı olur musunuz ?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 25 Şub 2019, 23:02

Muratsebni yazdı:Selamlar abiler. Araniza yeni katıldım. Airbag sorunu yaşıyorum ben de kontağı ilk açışta motor yağ abs airbag ışıkları yanar sonra söner ya benim airbag ışığı bazen yanıyor bazen kontak açtığım halde hiç yanmıyor bilgisayara bağlattım sorun bulunamadı direksiyon sargısında problem var onun dışında yanmama problemi neden olur yardımcı olur musunuz ?

ışık yanıyor ise kesin bir sorunu vardır. Aksi halde neden yansın. iyi bir pc ye bağlatırsanız kesiklik nereden yapıyor kesinlikle bulunur.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
mevhatem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Müdür

Mesajgönderen mevhatem » 20 Kas 2019, 10:23

Kdrcnky yazdı:Arkadaşım ben oto elektrik ustasına yaptırdım .... Konya da isen yardımcı olurum...

USTAM NERDE YAPTIRDINIZ . HANGİ SANAYİDE DÜKKAN İSÖİNİ YAZARSANIZ BEN UĞRAMAK İSTİYORUM.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı