P12 Airbag Işığı Söndürme

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: P12 Airbag Işığı Söndürme

Mesajgönderen FelixCrail » 04 Ağu 2015, 19:53

İlk mesajda anlaşılır bir şekilde anlatım vardır

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
hsrthklmz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen hsrthklmz » 18 Şub 2016, 23:40

Muratdogan337 kardeş emegine eline saglik işe yaradı aracımda can sıkıcı bir durumdu atlattık sayende.

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: asker

Mesajgönderen ozturksalih38 » 02 Nis 2016, 04:01

Airbag isigi sorunu yeni aracim 2005 primera tekna aracimda da var bir cok konu oldugu icin yeni konu acmadim formdaki butun airbag konularini okudum bi kac farkli metod var denedim ise yaramadi gostergemdeki kirmizi yanan airbag isigi hic sonmuyor kontagi acip bekliyorum istersen saatlerce bekle hic sonmuyor airbag sargisi arizali olabilir dediler ama daha gostermedim

Kullanıcı avatarı
Kdrcnky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kdrcnky » 07 Nis 2016, 11:15

Arkadaşlar merhaba ... Bu airbag sorunu ne kadar söndürsenizde ikide bir karşınıza çıkacak... Aşağıda kesin çözüm için yeni açıklama yaptım..

En son Kdrcnky tarafından 18 May 2016, 14:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
....

Kullanıcı avatarı
Kdrcnky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kdrcnky » 18 May 2016, 08:56

Arkadaşlar kesin çözüm şu : Bildiğiniz gibi koltuğu oynatsan hata veriyor, bağlantı noktalarındaki en ufak temassızlık veya oksitlenme KDKS aktif ediyor. Bu airbag kısa devre koruma devresini iptal ettik mi sorun ortadan kalkıyor. Airbag çalışmasına mani olmuyor...

....

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ozturksalih38 » 17 Haz 2016, 18:24

Sürekli yanan airbag ışığım sonunda söndü dün ustaya bıraktım aracı komple inceledi aırbag modulunun artı (-)sını ters bağlamış lar dedi düzelttim flash attım sönmedi dedi modül değişecek arızalı dedi lamba yanıp sönmeye başlamış dı formdaki yöntemlerle de ışığı kendim sondürdüm şükür kendisi söndürseydi bi 200 bayılacaktık

Kullanıcı avatarı
mnt
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen mnt » 26 Haz 2016, 13:36

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı ne kadar sildirsem yine de yanıyordu acık devre modülü sürücü ateşleme fişeği diye arızalar veriyordu beyinci sargıdan da olabilir dedi söktük baktık sargı şükür sağlam çıktı bütün sorun direksiyon airbaginin soketinden kaynaklanıyormuş soketin uçları açılmış onu pense ile sıktı şükür düzeldi ve şükürler olsun aylardır yanmıyor bilginiz olsun inşaallah işinize yarar

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ozturksalih38 » 30 Haz 2016, 00:14

şükür benimki iki gün sönük kaldı sonra tekrar yandı bel şişirmeyle oynayınca yanıyor formdaki yöntemlerin hepsinde 1 sefer söndü artık sönmez oldu şürücü koltuk fişeği açık devre diye hata veriyor koltuk altı soketleri kontrol ettirdim yine yanıyor direk bağlatmayı düşünüyorum artık

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ozturksalih38 » 01 Tem 2016, 23:57

Kdrcnky yazdı:Arkadaşlar kesin çözüm şu : Bildiğiniz gibi koltuğu oynatsan hata veriyor, bağlantı noktalarındaki en ufak temassızlık veya oksitlenme KDKS aktif ediyor. Bu airbag kısa devre koruma devresini iptal ettik mi sorun ortadan kalkıyor. Airbag çalışmasına mani olmuyor...

mu kısa devre koruma devresi iptalini tarif edermisiniz benim araç da sönüyor yanıyor kendi kendine örnğin bugun bindim araca sönük 40 km gittim yanmadı aracı sürerken cüzcanımı cıkarmak için eğildim koltuğa baskı yaptım ister istemez yandı hemenn kdks iptali işe yarar mı acaba

Kullanıcı avatarı
Kdrcnky
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kdrcnky » 15 Tem 2016, 09:26

Arkadaşım ben oto elektrik ustasına yaptırdım .... Konya da isen yardımcı olurum...

....

Kullanıcı avatarı
ozturksalih38
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ozturksalih38 » 08 Ağu 2016, 22:19

malesef malatyadayım

Kullanıcı avatarı
Onuncu
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Teknisyen

Mesajgönderen Onuncu » 11 Ağu 2016, 21:23

Bugün arabaya cam kaldırma ve geri görüş kamerası taktırdım çok da güzel oldu. Ancak eleman montajı yaparken koltuğu sonuna kadar dayadı ondanmıdır yoksa kontak uzun süre açık kaldı ondanmıdır bilinmez airbag ışığı yandı. Bilgisayara bağladık ama sönmedi. Aşağıda yazılanı yaptım dediğiniz gibi bingo lamba söndü. Teşekkür ederim.
muratdogan337 yazdı:Arkadaşlar bende yeni micra aldım. Zannedersem kontak açıkken koltuğu oynattım, ondan sonra airbag lambası yanıp sönmeye ve beni ziyadesiyle sinir etmeye başladı. Yapacağınız şu:
1- Ayak debriyaj-frene basılı şekilde kontağı çeviriyor tam yanan airbag lambası yanık halden yanıp sönme moduna geçeceği zamanın ilk sönüş anında kontağı kapatıyoruz.Bunu 5 kez yapıyoruz. Sonra 5. Kapattığımızda ayağımızı çekip debriyaj frenden 5 saniye bekleyip arabayı her zamanki gibi çalıştırıyoruz. Bingoo... Bitti gitti.

Abdullah AYBULUT
Nissan Almera Tekna 2006
Maltepe/İSTANBUL

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı