Nissan P12 Tavan Lambasi, Konfor Beyni

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
hal0000
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Ogrenci

Nissan P12 Tavan Lambasi, Konfor Beyni

Mesajgönderen hal0000 » 31 Ağu 2017, 02:47

Oncelikle Merhaba Yeni Uyeyim, artik yazayim dedim bu siteyi biliyordum ama artik biktim yani arabanin problemlerinden yada ustalarin kotulugunden
imla icin simdiden ozur dilerim laptop amerikan klavyesine sahip herhangi bir Turkce karakter icermemektedir.
2005 Nissan Primera Tekna 1.6 sahibiyim
Arabanin zamaninda tavan lambasinin ortasindaki duylar bozuldu bende oraya led taktirdim sebebi ise cikma far adam sordurdu ve 400 tl istedi saka gibi
banada pahali geldi acikcasi o yuzden led taktirdim sadece orta bolmedeki yere islem uygulandi, yanlari (yolcu icin olanlar hani sag ve sol taraftaki tuslarla calisan) iptal ettirdim ve ustaya dedim tuslarin calismasina gerek yok sadece kapi acildiginda yansa olur dedim yapildi hic bir sikinti yoktu
sonuc olarak arabayi anahtari ile actigimda isiklari yanmakta veya kapi acilinca yanmakta idi
aradan 8 ay sonra ben tavan dosemesini yaptirdim ve usta lambalari tekrar baglarken normal baglamis yani benim elektrikci gibi degilde normal sekilde takmis cunku yolcu(sag,sol) tavan lambasida calisiyordu (tus ile tabiki) ve tavan lambasinin ortasindaki hep yaniyordu, sebebini anlamadim sanki hep kapi acikmis gibi yani cunku kapidaki lambalarda yaniyordu
ama arabada kapi acik falan demiyor uyarisi vermiyordu eve gittim arabayi kilitledim bir baktim isiklar hala yaniyor bende ustanin evine gittim aksam sonucta sabaha kadar arabanin akusu bitmesin diye usta lambalari soktu ve tavan lambasinin sigortasini cikardi ve sabah gel dedi, sabah gittim sigortayi geri takti dediki bunun konfor beyni yanmis kisa devre olmus sen buna neden led taktirdin bu araba led desteklemez p11 degil bu falan dedi (konfor beynine hic bakmadi ) sigortayi geri takti ve yarin gel dedi (lambalar hala takilmadi bu arada) arabaya bindim bir baktim kapi acik uyarisi veriyor hep ama isiklar yanmiyor (tavan yanmaz sonucta takili degil ama kapi icleride yanmiyordu) bende adama dedim konfor beyni bozuktur dedi falan eve gittim 2 gun surdum boyle hep kapi acik uyarisi veriyordu sonra birden kesildi o kapi acik uyarisi simdi normal calisiyor kapi acilinca acik kapaninca da yanmiyor o kapi uyarisi
ama arac isi isiklar hala calismiyor ne kapi ici nede tavan lambalari(tavan lambalarini ben hala takmadim kisa devre yaparim falan diye ama kapi icide yanmiyor simdi ne yapmam lazim bu yaptigini yapsam olurmu ?
cikma tavan lambasimi alsam ki cok pahali konyada en azindan
yoksa konfor beyni harbiden yandimi cunku ustalar avci gibi burda ....
dil bilgim icin tekrardan ozur diliyorum.
arabayi sahsen degistirmek istemiyorum 60-70 bine alcagim arabada bunda olan ozellikler yok.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: Nissan P12 Tavan Lambasi, Konfor Beyni

Mesajgönderen spoilerci » 31 Ağu 2017, 03:42

Arkadaşım geçmiş olsun. Forumun ana sayfasında Arama kısmına buz90a yazın çıkan konuları inceleyin. Olmazsa özel mesajda iletişim bilgileri sayılacak bilgi attım ona göre hareket edin. Her türlü sprunun çözümü Allah ın izni ile bulmaya çalışırız. Hatta lamba konfor modülü bile buluruz uygun fiyata siz canınızı sıkmayın çakallara çarpılmayın

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
hal0000
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen hal0000 » 31 Ağu 2017, 15:23

spoilerci yazdı:Arkadaşım geçmiş olsun. Forumun ana sayfasında Arama kısmına buz90a yazın çıkan konuları inceleyin. Olmazsa özel mesajda iletişim bilgileri sayılacak bilgi attım ona göre hareket edin. Her türlü sprunun çözümü Allah ın izni ile bulmaya çalışırız. Hatta lamba konfor modülü bile buluruz uygun fiyata siz canınızı sıkmayın çakallara çarpılmayın

Hocam Demek istediginiz youtube da bir video vardi bu forumda Duman nickname li bir arkadas yapmis direksiyonun altindan bir kutu cikarip transistorunu degistirmis bende oylemi yapayim ? sanayide elektrikci ustalarin bana dedigi konfor beynin bozulmus o tavan lambasinin kablolari varya hepsi ( + )
yuk gonderiyor hic biri ( - ) yollamiyor demislerdi

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 31 Ağu 2017, 17:48

Siz istanbul CAD. Elektronikçilere gidin 50N06 transistör alın iki tane. Biri yedek olsun. Iyi bir tv tamircisine götürün. O parçayı lehimletin. Tavan lambalarının led olması böyle bir şey yapmaz. Sizin tavan döşemecisi lambayı takarken sanrufun motoruna lambayı değirip kısa devre yaptırmışlar. Lambanın arkasına tavana ince bir süngeri silikonla yapıştırın.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 31 Ağu 2017, 17:50

Üniteyi söktükten sonra bir daha takana kadar anahtarı takmayın sökmeden önce aküyü artı kutup başını sökün

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 31 Ağu 2017, 17:56

İyibir elektronik bilginiz ve donanımınız yok ise kendiniz karıştırmayın. Başka bir yere zarar verirsiniz.

Kullanıcı avatarı
hal0000
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen hal0000 » 01 Eyl 2017, 00:30

spoilerci yazdı:İyibir elektronik bilginiz ve donanımınız yok ise kendiniz karıştırmayın. Başka bir yere zarar verirsiniz.

hocam elektrikle cok bir alakam yok ama yeterli donanimim var, arabada sunroof yok
ben simdi 50N06 transistor alicagim ve televizyoncuda lehim yaptiracagim zaten tavan lambalarinin arkasina kalin bir sunger yapistirilmis vaziyette
peki tum bunlari yaptiktan sonra o kablolari nasil bagliyacagim lambalara ?
ayrica ben orta bolmeyi iptal ettirdim duy bozuktu yeni duy takamayiz demislerdi bende bos durcagina led yaptirmistim
peki ben oraya tekrar duy yapabilirmiyim orjinal hali gibi yani ? hazir elektronikciye gittigimde bulabilirmiyim oyle birsey.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 01 Eyl 2017, 00:45

sana temiz bir takım lamba bulalım inşallah. sen transistörü yaptır. lamba kolay inşallah

Kullanıcı avatarı
Batino Berkant
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Otomotiv

Mesajgönderen Batino Berkant » 28 Eyl 2018, 23:17

Selam arkadaşlar Nissan Primera Tekna 2006 model konfor beyni lazım elinde olan arkadaşlar varsa Bilgi verir misiniz teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Batino Berkant
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Otomotiv

Mesajgönderen Batino Berkant » 04 Kas 2018, 13:49

Çok teşekkür ederim özellikle Duman arkadaştan çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Batino Berkant
NissanClubTr