P11-144 radyator surekli hava yapıyor

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
61BB013
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Elektrik teknikeri

P11-144 radyator surekli hava yapıyor

Mesajgönderen 61BB013 » 26 Ara 2018, 23:13

Merhabalar.
2000 model 1.6 motor aracimda yaklasik 15 gundur genlesme tankindan disari su atiyordu ve 5 gun once hararet ibresi orta cizgiyi gecince ustaya goturdum araci ve usta termostat dedi termestati degistirdik ayni sorun tekrar etmeye basladi. Radyatordeki su surekli hava yaptigi icin tupede gecmiyor. şöyle ki havasini alıyorum 10 dakika gecmeden yine ayni sekilde hava yapiyor. internetten arastirmalarima gore ya radyatörde delik var hava aliyor bu yuzden termostat acmiyor yada radyatorde tikaniklik var. boylr bir sorun basina gelen varsa bilgilerini aktarabilirmi acaba. simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
61BB013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektrik teknikeri

Re: P11-144 radyator surekli hava yapıyor

Mesajgönderen 61BB013 » 27 Ara 2018, 13:11

Bugün tekrar ustaya baktırdım aracı radyatörde tıkanıklık yok radyatör kapağınıda değiştirdim termostatta yenilendi fakat araç hava yapmaya devam ediyor ve hararet yapıyor daha doğrusu hava yaptıgı için termostat açmıyor havayı alınca 10 dakika güzel sonra yine hararet çıkıyor araç tüpten benzine geçiyor. sorun contadan conta değişimi yapılacak dedi usta kaliteli conta takımı markası tavsiye edebilecek olan varmıdır.

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişim

Re: P11-144 radyator surekli hava yapıyor

Mesajgönderen nissanmuhibi » 29 Ara 2018, 01:17

Merhaba,
Büyük ihtimalle aracınızın silindir kapak contası yanmış. Devirdaim sistemine hava alıyor ve sürekli hava yaptığı için sorun yaşıyorsunuz. Öncelikle tavsiyem aracınızdan anlayan bir ustaya gidin ve silindir kapak contasının orijinalini kullanın.
Can sıkıcı bir süreç sizi bekliyor. Yarım motor açılacak, conta, pistonlar ve gömlekler kontrol edilerek ölçümleri yapılacak. Hararetten dolayı zarar gören parça varsa değiştirilecek. Kesinlikle termostat ve devirdaim bu işlemler esnasında değişmeli.
Kolay gelsin.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 5 misafir

oto anahtarı