GERİ KAÇIRMA SORUNU

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
yusuf52
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek:

GERİ KAÇIRMA SORUNU

Mesajgönderen yusuf52 » 19 Şub 2019, 08:59

Arkadaşlar herkese merhaba. Bende 2005 model Nissan Primera Tekna 2.0 motor otomatik vites araç bulunmakta. Aracı alacağım zaman kendim de kullandım expertize de soktum. Araç yokuşta geri kaçırma yapıyor idi ancak servisteki satış yetkilisi bu araçlarda yokuş kalkış desteği olmadığını, bu nedenle bu kaçırmanın sorun olmayacağını belirtti. Fakat şu anda aynı aracın gerek 2004 modelini gerek 2006 modelini kullananlara soruyorum. Araçlarında geri kaçırma yapma gibi bir sorun yok. Yetkili servis inşaallah böyle bir kazık atma olayına girmemiştir. Aracımdan çok memnunum ama özellikle eşim adına yokuşta kaydırma yapması, bir bayan araç kullanırken daha sıkıntı. Ben kullanırken frene yüklenme ve gaza hızla geçiş veya yojuş aşırı dik ise el freni ile bu hususu geçiştiriyorum. Bilginiz var mı bu konuda. Geri kaçırır mı kaçırmaz mı, cvt şanzıman eğer geri kaçırmıyorsa okkalı bir kazık mı yedim? Masrafım ne olur?

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Re: GERİ KAÇIRMA SORUNU

Mesajgönderen spoilerci » 25 Şub 2019, 11:05

evet dik rampalarda hafif kaçırma yaptığını duydum. Ben 1,6 manuel transmisyon kullanıyorum. ama dediğiniz ölçüde kaçırma yapması biraz fazla geldi bana. masraf konusunda bilgim yok. tam bir bakım onarım yaptırırsanız 4000 bin tlyi rahat bulur.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı