arka kapı açılmıyor

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: arka kapı açılmıyor

Mesajgönderen mamaklı » 14 Şub 2013, 16:33

arkadaşım çok soağol dediğin gibi bir tarak aldım elime iç taraftan uğraşa uğraşa en sonunda açtım.yaklaşık yarım saat uğraştım ama.açmasına açtımda kapı içderiden açılıyor ama dışardan yine açılmıyor.kapı kolunun yayı mı atmış nedir bilmiyorum gevşemiş gibi.onu yapmak için sanırım döşemeyi sökmek gerekecek biraz baktımn tornavidayla falan ama beceremedim kolayı varsa söyleyin de uygulayım

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 14 Şub 2013, 18:06

ertay yazdı:Arkadaşım, aynı sorunu bir kaç hafta önce ben de yaşamıştım.Aracım 2005 1.6 tekna primera. Dıştan bazen açılan bazen açılmayan arka sağ kapıyı kontrol ederken bir sabah yanlışlıkla çocuk kilidini kilitledim. Tabii araç içerden de kilitli kaldı. Bugün yarın ustaya giderim derken çok geciktirdim. Geçen haftasonu evde müsaitken biraz uğraşayım kapıyla dedim. Sol da açılan kapıdan kopya cekerek çocuk kildi mandalının yerini ölçtüm. Kapı kapalıyken ne kadar boşluk kaldığını ve mandalı açık konumuna itecek cisim bulmaya çalıştım. Bu cismin mümkün olduğu kadar ince ve esneyebilen bir alet olması gerektiğini de hesaba katarak evde bulduğum demir şişle bir kaç dakikada açabildim. Açma sırasında çocuk kilidinin olduğu kapı içi bölgesinde küçük çizikler oluştu ama önemli derecede değil,zaten görünebilecek bölgede değil. Bence kendi başınıza kapı içini hırpalamadan, mümkünse dışı plastik ama ince yapıda bir aletle benim yaptığım yöntemle açabilirsin. Allah yardımcın olsun.

:) bilgilendirdiğiniz için sagolun bakın hemen etkisini gösterdi bilgi. Bilgi paylaşınca güzeldir.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 15 Şub 2013, 03:30

bence beceremediysen hiç uğrasma ufak bir işçilikle ustaya söktür boşuna döşeme masrafın olmasın :)

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
sade100
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen sade100 » 20 Tem 2014, 03:10

Benim de başıma geldi. Oto elektrikçi laguna kilidi ile değiştirdi. Lagunaların ve p12 lerin kilitleri aynı.

___SADE___
Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.

Kullanıcı avatarı
Fatihturan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Fatihturan » 28 Eki 2019, 14:05

2010 model qashqaimin sol arka kapısı bozuktu ve ben de çocuk kilidini kapatınca içten ve dıştan açılmamaya başladı. Burdaki yorumları okuyarak 12 14 cm uzunluğunda ve 3 cm falan genişliğinde bi plastik kestim kulşan at damacana plastiğinden. Pet şişenin plastiği ince geldi. Kredi kartı da kısa geldi. Diğer kapının çocuk kilidi hizasına bakarak kesitiğim plastiği aynı hisadan sokmaya başladım ve bi kaç ileri geri aşağı yukarıdan sonra hemen açıldı.

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı