Rolanti dalgalanması P11

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Rolanti dalgalanması P11

Mesajgönderen 4phantom » 25 Şub 2013, 12:46

Merhaba Arkadaşlar ,

öncelikle bu forumu bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum .Çok araç kullandım değiştim fakat P11 ' in yeri farklı .
Uzun süredir aracımda rolanti dalgalanması var . devir ibresi arac boşta ve gaza basmazken yukarı aşa hafiften oynuyor .
mesela 1 veya ikinci vites'de ayağımı gaz'dan cektiğimde 1000-1500 devir bandında ileri geri arabayı silkeliyor .
hava kaçağı yok kontrol edildi . rolanti motoru sökülüp tiner + fırca ile temizlendi . havaakış metersinin fişini çeksen veya çekmesende fark etmiyor .
Kimisi orjinal buji kablosu tak düzelir diyor . anlayacağınız her kafadan bir ses cıkıyor Usta' lardan .
Avrupa yakasında sadece Nissan üzerinde çalışan işinin ehli özel servis tavsiye edebilir misiniz ?
bu arada aracım sıralı sistem LPG li 99 model P11 kasa Nissan Primera 2.0 Se düz vites .
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Re: Rolanti dalgalanması P11

Mesajgönderen Muhammet Murat » 25 Şub 2013, 17:05

öncelikle kendinizi üye bölümünde tanıtıp soru sormaya başlasaydınız daha güzel olurdu. sorununuz şarj dinomasundan hocam yani alternatörden kömürlerin değişmesi gerekebilir benim tahminim bu şekilde. Yanlız şu var araç da kalkışta veya gaz yemede sorun varmı sorun sadece sadece göstelerin dalgalanmasımı

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 25 Şub 2013, 17:35

Merhaba teşekkür ederim cevabınız için .
haklısınız farkında değilim üye bölümüyle ilgili .
kalkışta veya gaz yemede sorun yok .gayet iyi gidişi var .
sorun rölanti dalgalanması .
devir saati araç boşta iken sabit durmuyor 700- 1000 devir arasında geziniyor.
1500 veya 2000 devirde ve üstünde giderken sıkıntı yok .
ayağımı gazdan çektiğimde 1500 devir altında özellikle 1-2 viteslerde ileri geri silkeliyor .hemde öyle böyle değil bildiğiniz beşik gibi.

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 26 Şub 2013, 11:28

hangi şehirdesiniz hocam

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 26 Şub 2013, 16:29

Istanbul Avrupa yakası

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 26 Şub 2013, 16:37

şarj dinomosu tamir ede kişilere göstermende yarar var hocam arızanın nereden kaynaklandığını siz söylemeyin bi baksınlar bakalım 100 tl civarında bi tutar eğerki sorun buysa

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 26 Şub 2013, 18:10

Hocam razıyım ben 100-200 tl ye sıkıntı inanki para değil Usta . herkes farklı konuşuyor ve kendinden emin lakin neticede para bizim cepten cıkıyor ve gereksiz parçalar için .
yani elektriksel hiç bir sorunum yok farlar olsun aracın kontak ceviriken çalışması olsun vs...
siz eminseniz birde sarj dinamosunu baktırim nede olsa hepsi tanıdık akraba olduk artık sanayii deki ustalarla :)

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 27 Şub 2013, 16:03

bugün alternatör'ü elektrikciye ölçtürdüm 13.02 volt veriyordu .aküden bir kablo çekti 13.20 daha fazla olmaz dedi . yenisi anca verebilirmiş 14 volt üstü .
60 amper dedi alternatör için bendeki .
içini yenileyelim dediysemde 14 volt alamazsın dedi ...
ne yapacam nasıl yapacam şaşırdım kaldım .
bu voltaj yeterlimi araçımız için yoksa 14-14.8 volt arası mı olmalı ?

ekleme : neden alternatör diye aklımda kalmış bilmiyorum şarj dinamosunu mu baktıracaz ? ve çıkış voltajı kaç olmalı ?

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 27 Şub 2013, 16:49

hocam yukarıda da belirttim burada ne ben nede bi başkası sadece fikirlerimizi söylüyoruz uygulamak size ait şarj dinamusuna baktırman da yarar var konya da bu işi yapan biri var baya kişi varda benim bir kaç sefer iş yaptırdığım usta

0 332 235 36 19 has hatunsaraylılar oto elektrik ve şarj dinamosu tamiri yapıyor istersen ara istanbludan aradığını sorununu söyle nereden kaynaklandığını fikir iste bakalım ne diyecekler istersen heme ara sor vakit daralmadan yanlış anlama üstadım ama hiç yetkili servise gittinmi bu arıza için kelebek contası da olabilir enjektörün biri hava alıyordur gaz konum sensörü olabilir birde aracı benzinde çalıştırıp hiç baktınızmı birde boğaz kelebeğini temizlerken potansiyometre mevcut temizleme esnasında bozmuş olabilirler :) ama ben başımdan geçen ve olası ihtimali söyledim

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 27 Şub 2013, 17:57

ilgin için teşekkür ederim Hocam .Benzin'dede aynı sıkıntı var . Yetkili servise gittim onlarda lpg hortumlarının girdiği manifold' dan hava alıyor dediler .
hadi onu da yaptırdım fakat sıkıntı devam ediyor . potansiyometre nin bozulmuş olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?
Buji kablolarım yan sanayii ama nissan primera 2.0 16 V yazıyordu paketinde . Bunu gören Usta'da orjinal buji kablosu al düzelir diyor .
Iyi güzelde orjinal buji kablosu nerden bulayım ? yetkili servis haricinde yoktur muhtemelen onlarda fiyat'da uçar ?

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 27 Şub 2013, 18:02

kelebeğin sökülmesi lazım hocam değiştiren yetkili servisi şikayet edin hocam :) parçayı değiştirdi ama sorun düzlemedi ücrtini aldı diye yapacak birşey yok ozaman alıp deneyeceksiniz yetkili servis ne diyor peki bu konuda

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT

Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen 4phantom » 27 Şub 2013, 23:25

1 defa gittim Yetkili Servise adapsiyon ayarı yaptırmak için hani ondan olabilir diye.Onlarda Lpg sorununu gidermeden anlaamı olmaz dediler 25 tl verip Yetkili servisten ayrıldık :) .Boğaz kelebeğini kendim söktüm Sanayii 'de Usta'ma temizlettim, fakat silkeleme sıkıntısı arabayı aldığımda vardı .

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı