Rolanti dalgalanması P11

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
4phantom
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: Rolanti dalgalanması P11

Mesajgönderen 4phantom » 31 Ağu 2013, 19:06

Merhaba Araç P11-120

Kullanıcı avatarı
capar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen capar » 25 Eki 2013, 14:35

merhabalar,
ben de primera tekna kullanıyorum. 2006 model. aracın sorunları yukarıda arkadaşların yazdığı gibi ve ne yazık ki ben de bir çare/çözüm bulamadım. sorunlar şöyle: marş basmada sorun var. epeyce bekledikten sonra motor çalışmaya başlıyor. motor rölantide çalışırken gösterge 1500'ün üzerinde seyrediyor. birinci ve ikinci viteslerde gaza basmaya gerek kalmadan araç gidiyor. ikinci vitesteyken titreme yapıyor vs. ben de birçok ustaya gösterdim. her gösterdiğim usta benzer şeylerin yanı sıra farklı şeyler de söyledi. her usta bir şeyler yaptı, parça değiştirdi, olmadı. gaz kelebeğinde sorun olduğu söylendi. temizlediler iki kez, sprey sıktılar ama hiçbir şey değişmedi (aslında değişti: daha kötü oldu)! ustalar kelebeği temizledikten sonra da gaz kelebeğine hiçbir müdahalenin yapılmaması gerektiğini eklemeyi ihmal etmediler! yenisi binlerce liraymış (ikinci eli -ki güvenilir değil- 3000 küsür tl'ye kadar çıkıyor)! müşir denen parçayı değiştiler, bujileri değiştiler, nafile. her seferinde para aldılar. lpg'den dediler, lpg ustalarına gittim, benzinde de sorun var, lpg'yle ilgisi yok diye itiraz ettiler.
hatay gibi bir şehirde nissan pek bilinmiyor. nissan servisi ise işini yapmıyor, lpg'dendir diye kestirip atıyor.hele de küçük şehirlerde nissan servisleri berbat. nissanın merkezine bilgi verdim servis işini iyi yapmıyor diye. onlar da işi ciddiye almadılar (servislerin vurdumduymazlığını ve kabalığını). küçük şehirlerde aracı tanıyan ustaların olmayışı nedeniyle servisler oldukça hoyrat, çokbilmiş (ama aslında pek de araçtan anlamaz) ve kaba davranıyorlar. araç iyi falan ama bu tür sorunların sıkça yaşanması can sıkıyor. gerek nissan servisi, gerek ustaların çare bulamayışı ve çoğunun işi sadece para almaya endekslemesi beni nissandan soğuttu. arabayı değiştirirsem alacağım araç nissan olmayacak! ama şimdilik yine de elmahkum, aracı nissan servisine götüreceğim bugünlerde ama bu kez birkaç on km ötedeki (iskenderun) nissan servisine. (o da aynı kişiye/şirkete ait ya, ne yaparsın, onlar burada abdurrahman çelebi!)
yukarıda araçla ilgili saydığım sorunları nasıl giderebilirim, bilemiyorum. yardım istiyorum, diyeceğim ama bu forumdaki çoğu kişi aynı sorundan muzdarip. yine de aracın marş basma, rölanti ve yüksek devir sorunu hususunda önerisi olan varsa müteşekkir olurum.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 25 Eki 2013, 18:06

capar yazdı:merhabalar,
ben de primera tekna kullanıyorum. 2006 model. aracın sorunları yukarıda arkadaşların yazdığı gibi ve ne yazık ki ben de bir çare/çözüm bulamadım. sorunlar şöyle: marş basmada sorun var. epeyce bekledikten sonra motor çalışmaya başlıyor. motor rölantide çalışırken gösterge 1500'ün üzerinde seyrediyor. birinci ve ikinci viteslerde gaza basmaya gerek kalmadan araç gidiyor. ikinci vitesteyken titreme yapıyor vs. ben de birçok ustaya gösterdim. her gösterdiğim usta benzer şeylerin yanı sıra farklı şeyler de söyledi. her usta bir şeyler yaptı, parça değiştirdi, olmadı. gaz kelebeğinde sorun olduğu söylendi. temizlediler iki kez, sprey sıktılar ama hiçbir şey değişmedi (aslında değişti: daha kötü oldu)! ustalar kelebeği temizledikten sonra da gaz kelebeğine hiçbir müdahalenin yapılmaması gerektiğini eklemeyi ihmal etmediler! yenisi binlerce liraymış (ikinci eli -ki güvenilir değil- 3000 küsür tl'ye kadar çıkıyor)! müşir denen parçayı değiştiler, bujileri değiştiler, nafile. her seferinde para aldılar. lpg'den dediler, lpg ustalarına gittim, benzinde de sorun var, lpg'yle ilgisi yok diye itiraz ettiler.
hatay gibi bir şehirde nissan pek bilinmiyor. nissan servisi ise işini yapmıyor, lpg'dendir diye kestirip atıyor.hele de küçük şehirlerde nissan servisleri berbat. nissanın merkezine bilgi verdim servis işini iyi yapmıyor diye. onlar da işi ciddiye almadılar (servislerin vurdumduymazlığını ve kabalığını). küçük şehirlerde aracı tanıyan ustaların olmayışı nedeniyle servisler oldukça hoyrat, çokbilmiş (ama aslında pek de araçtan anlamaz) ve kaba davranıyorlar. araç iyi falan ama bu tür sorunların sıkça yaşanması can sıkıyor. gerek nissan servisi, gerek ustaların çare bulamayışı ve çoğunun işi sadece para almaya endekslemesi beni nissandan soğuttu. arabayı değiştirirsem alacağım araç nissan olmayacak! ama şimdilik yine de elmahkum, aracı nissan servisine götüreceğim bugünlerde ama bu kez birkaç on km ötedeki (iskenderun) nissan servisine. (o da aynı kişiye/şirkete ait ya, ne yaparsın, onlar burada abdurrahman çelebi!)
yukarıda araçla ilgili saydığım sorunları nasıl giderebilirim, bilemiyorum. yardım istiyorum, diyeceğim ama bu forumdaki çoğu kişi aynı sorundan muzdarip. yine de aracın marş basma, rölanti ve yüksek devir sorunu hususunda önerisi olan varsa müteşekkir olurum.

Aracınıza rölanti adaptasyonu yaptırın muhtemelen sorununuz düzelecektir.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
VALHALLA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen VALHALLA » 28 Eki 2013, 21:37

Adınız:Atakan TÜRKMEN
Yaşadığınız Şehir:TRABZON
Mesleğiniz:ÖĞRETMEN
Otomobiliniz:PRİMERA 1997 1.6 SLX FÜME SEDAN
Merhabalar Atakan TÜRKMEN Trabzondan yazıyorum bir süredir araba aıyordum ve cuma günü alel acele bi şekilde almam gerekti hiç bilmememe rağmen daha önce mazda kullanmış olmanın verdiği japon sevgisi ile 1997 primera slx aldım sanırım bu dediğiniz p11 motor oluyor deyil mi? sorum şu burda yazdığınız rölanti dalgalanma sorunu aynen bende de var demek ki çok yaygın bi problem şimdi siz çözebildiniz mi nasıl yapalım buji kablosu mu yoksa şarj dinamosu mu nasıl çözdünüz.bir de baskı balata yakında gidici gibi internette sadece valeo var başka bulamadım iyi midir alınır mı.triger hiç değişmemiş zincir ama değişmem gerekirmi km 180000tam.çok soru sordum ama bundan sonra burdayız.iyi sürüşler herkese....

En son VALHALLA tarafından 28 Eki 2013, 21:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 28 Eki 2013, 21:41

VALHALLA yazdı:Merhabalar Atakan TÜRKMEN Trabzondan yazıyorum dün alel acele bir bir süredir areaba aıyordum ve cuma günü alel acele bi şekilde almam gerekti hiç bilmememe rağmen daha önce mazda kullanmış olmanın verdiği japon sevgisi ile 1997 primera slx aldım sanırım bu dediğiniz p11 motor oluyor deyil mi? sorum şu burda yazdığınız rölanti dalgalanma sorunu aynen bende de var demek ki çok yaygın bi problem şimdi siz çözebildiniz mi nasıl yapalım buji kablosu mu yoksa şarj dinamosu mu nasıl çözdünüz.bir de baskı balata yakında gidici gibi internette sadece valeo var başka bulamadım iyi midir alınır mı.triger hiç değişmemiş zincir ama değişmem gerekirmi km 180000tam.çok soru sordum ama bundan sonra burdayız.iyi sürüşler herkese....

hocam hoş geldiniz verdiğim linkten kendinizi tanıtırmısınız. viewtopic.php?f=37&t=1293

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
VALHALLA
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen VALHALLA » 28 Eki 2013, 22:47

başarabildik mi bu kendimizi tanıtma olayını acaba????

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 28 Eki 2013, 23:14

Hocam olmamış galiba göremedim.verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.viewtopic.php?f=37&t=1293

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 28 Eki 2013, 23:55

VALHALLA yazdı:Adınız:Atakan TÜRKMEN
Yaşadığınız Şehir:TRABZON
Mesleğiniz:ÖĞRETMEN
Otomobiliniz:PRİMERA 1997 1.6 SLX FÜME SEDAN
Merhabalar Atakan TÜRKMEN Trabzondan yazıyorum bir süredir araba aıyordum ve cuma günü alel acele bi şekilde almam gerekti hiç bilmememe rağmen daha önce mazda kullanmış olmanın verdiği japon sevgisi ile 1997 primera slx aldım sanırım bu dediğiniz p11 motor oluyor deyil mi? sorum şu burda yazdığınız rölanti dalgalanma sorunu aynen bende de var demek ki çok yaygın bi problem şimdi siz çözebildiniz mi nasıl yapalım buji kablosu mu yoksa şarj dinamosu mu nasıl çözdünüz.bir de baskı balata yakında gidici gibi internette sadece valeo var başka bulamadım iyi midir alınır mı.triger hiç değişmemiş zincir ama değişmem gerekirmi km 180000tam.çok soru sordum ama bundan sonra burdayız.iyi sürüşler herkese....

Hocam rölanti dalgalanması için öncelikle gaz kelebek boğazını ve hava akış sensörünü temizlettirin,debriyaj olarak AISIN yada DAIKIN tercih edin.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
VALHALLA
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen VALHALLA » 29 Eki 2013, 21:15

çok teşekkür ederim bilgiler için şimdi iyi bi usta bulma zamanı hayırlısı bakalım herkese kazasız sürüşler.

Kullanıcı avatarı
capar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen capar » 05 Kas 2013, 11:49

etap nissan yazdı:
capar yazdı:merhabalar,

Aracınıza rölanti adaptasyonu yaptırın muhtemelen sorununuz düzelecektir.

Aracı İskenderun'dak servise götürdüm. Onlar da rölanti dahil birçok ayarına baktılar (öyle söylediler). Bir cihaz takıp bir saat kadar harici benzin ile motoru çalıştırdılar. sonunda rölantideki devrini 2000'lerden 600'lere düşürdüler, marş biraz daha sorunsuz almaya başladı. Sevindim tabii. Ama tabiri caizse sevincim kursağımda kaldı. iki gün sonra aynı arızaları/sorunları tekrar vermeye başladı. artık pes ettim.
ilginiz için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
recep Öztürk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: inşaat

Mesajgönderen recep Öztürk » 24 Oca 2014, 19:05

aynısı benim aractada var ne yapmalıyım ama benim vidalar duruyor saglam hava almiyor ama yinede kontrol edeceğim

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 24 Oca 2014, 21:20

recep Öztürk yazdı:aynısı benim aractada var ne yapmalıyım ama benim vidalar duruyor saglam hava almiyor ama yinede kontrol edeceğim

Öncelikle kendinizi tanışma başlığında tanıtınız.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı