p12 immobilizer sorunu

(P10) (P11) (P12) ve (P144) Bütün primera modelleri
Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

p12 immobilizer sorunu

Mesajgönderen mamaklı » 26 Mar 2013, 22:10

arkadaşlar uzaktan kumanda ile arabamı kilitledikten 1 saat sonra tekrar açmak istedim ama kumanda çalışmadı.pili mi bitti acaba dedim pilini değiştirdim hala çalışmiyor.konuyla ilgili başına bu türden olay gelen varsa yardım bekliyorum.aldığım pil boş olabilir mi acaba diye düşünmeye başladım :X bu sorunu nasıl çözeriz

En son mamaklı tarafından 27 Mar 2013, 13:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: p12 immobilizer sonucu

Mesajgönderen FelixCrail » 26 Mar 2013, 22:33

benimde bir kere başıma geldi ama durum farklı idi :) anahtardan düğmeye bastım arabada hareket yok. manuel olarak kapı kilidini açtım. merkezi kilit tuşuna bastım tüm kapılar açılsın diye baktım gene tık yok. sonra far koluna baktım ki arabanın park+sisleri açık kalıp akü bitmiş :) zar zor takviye kablosu bulup canlandırdım arabayı.

böyle bir durum yok dimi :) inşallah sorunun bu nedenden dolayıdır

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: p12 immobilizer sonucu

Mesajgönderen mamaklı » 27 Mar 2013, 13:15

yok hocam akü falan sağlam içerden tuşlardan kapılar açılıp kilitleniyor ama kumanda etkisiz...

Kullanıcı avatarı
hikmet43
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: GÜVENLİK KAMERA
İletişim:

Re: p12 immobilizer sorunu

Mesajgönderen hikmet43 » 27 Mar 2013, 17:19

arkadaşım iki seçenek var ya aldığınız piller bitik(umarım böyledir..böyleyse kolay değiştirince düzelir..)pili bir voltmetre ile ölçün dc kademesinde
yada kumandanın elektronik devresi arızalandı...iyi bir cep telefonu tamircisi eğer entegresinde değilde soru halleder tuşlarda veya lehim çatlağı olabilir.

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen garnapam » 28 Mar 2013, 01:58

eski p11 de öyle bir sorunum vardı... kodlama yaparak hallettik... aklında olsun... serviste bu işe 50tl istiyo... kodlama dediğim kontağı takıp 3 defa aç kapa meselesi....

2007 Nissan Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
mamaklı
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mamaklı » 28 Mar 2013, 18:09

nasıl hocam biraz daha açar mısın 50 ise fena değilmiş

Kullanıcı avatarı
hikmet43
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: GÜVENLİK KAMERA
İletişim:

Mesajgönderen hikmet43 » 29 Mar 2013, 11:07

kodlama için servise para vermeye gerek yok kendin yapabilirsin...

Nissan Primera'nızın kumandası birdenbire çalışmaz olduysa (tabi ki pili bitmesi ya da fiziksel bir darbeye maruz kalması haricinde)
aşağıdaki uygulamayı yaparak kumandanız ile aracınızı yeniden tanıştırabilirsiniz.

Bu şekilde en fazla 4adet kumandayı aynı anda programlayabilirsiniz.
Tüm kapıların kilitli olmadığından emin olun. Ve kumandanız verimli bir durumda olsun.(Pilleri ve iç temizliği gibi.)
1- 10 saniye içinde kontak anahtarını 6 kez "ON"ve "OFF" pozisyonuna getirin
2- Kapalı konumda anahtar kontak üzerinde kalacak şekilde bırakın.
3- 2 saniye sonra dörtlü flaşörler iki kez yanarak program giriş modunu size bildirecektir.
4-işte bu duruma geldiğinizde yaklaşık 2-3 saniye sonra siyah kumanda tuşuna (açma tuşuna) basın ve basılı tutun.
5- Bu tuşa basılı dururken kırmızı tuşa (kilitleme tuşu) 3 kez yaklaşık yarım saniye aralıklarla basın.
6- Açma tuşunu (siyah tuş) bırakın.
7- Dörtlü flaşörler bir kez yanarak başarılı bir programlama yaptığınızı size bildirecektir.
8- Eğer birden fazla kumandanız varsa (en çok 4) 4. maddeden 7. maddeye kadar olan bölümleri tekrar edin.
9- Anahtarı "ON" pozisyonuna getirin ve dörtlü flaşörlerin 2 kez yanıp sönmesini görün.
10- Anahtarı kontaktan çıkararak kumandanız ya da kumandalarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin. ( 7. maddedeki bir kez flaşörlerin yanmasına dikkat edin, eğer yandıysa kumandanız araçtaki NATS güvenlik sistemi ile anlaşmış demektir ve kesinlikle kumandanız çalışır, eğer herşeyi denemenize rağmen 7. maddedeki gibi flaşörler bir kez yanmadıysa kumandanızda başka bir arız olabilir.)

Not: Program modu; kontak açıldığında, 4kumanda da tanımlandığına, 120 saniye boyunca bir sinyal algılanmadığında sona erer.

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen garnapam » 29 Mar 2013, 11:48

Teşekkürler Hikmet Bey...

2007 Nissan Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
kuzeycik
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: elektrik

Mesajgönderen kuzeycik » 18 Haz 2013, 18:32

bende bu problem biraz değişik bir boyutta:) önceden aracın yedek anahtarı kumandası çalışmıyordu bende bu yöntemle yedek anahtarı tanıtmayı başardım ama araç şimdi asıl anahtarı yani önceden çalışan anahtarı unuttu:) şimdi ise önceden çalışan ama şimdi çalışmayan anahtarı tanıtmayı başaramıyorum. Sanırım servis yolu gözüküyor:(

Kullanıcı avatarı
mustafa31
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kamu

Mesajgönderen mustafa31 » 11 Eyl 2013, 21:11

mrb aracım 99 primera sp. ed. aynı durum benim başıma da geldi.akü değiştirirken uzun süre aracın elektiksiz kalması sebeb olur dediler. kumanda prosedürünü uyguladık ama olmadı.başka yöntem bilen var mı yoksa aracın beyninde mi sıkıntı var ? deneyen bilen var mıdır?

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 12 Eyl 2013, 01:41

kumanda pillerinin voltajını kontrol et 3v normalse tekrar kodlama yap yapamazsan 0542 511 90 15 ara tarif edeyim.
piller cr2052 olacak

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
orionche
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen orionche » 13 Eyl 2013, 09:02

Arkadaşlar ben de yedek anahtarı kaybettim, yenisini çıkartmak istiyorum ama servis 550 TL fiyat verdi. Daha uygun fiyata bu işi yapan var mıdır bildiğiniz?

Resim
:XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA :XA

“Nissan Primera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

oto anahtarı