Yetkili serviste periyodik bakım

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
zaferaydemir76
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Tekniker

Yetkili serviste periyodik bakım

Mesajgönderen zaferaydemir76 » 19 Mar 2016, 17:13

Merhaba sevgili Almeracılar.Yüksek yakıt tüketimi ve silkeleme probleminden dolayı BURSA Nissan yetkili servisinden randevu alarak problem tespiti için gittim.Aracım 85bin km de.Almera HB Visia.Serviste bilgisayara bağlayıp herhangi bir hata varmı bakıldı.Herhangi bir hata vermiyor.Bujilerden olabileceğini belirttiler.Garantisi dolmuş olan NİSSAN lar için bakım paketleri oluşturulmuş.Motor yağı filtreler ve bujilerin değişimini içeren bir paket.Motor yağı ve filtresi,hava filtresi,polen filtresi ve bujiler değişti.Akü,lastikler,soğutma sıvısı,ön takım,silecekler 4 teker fren balataları kontrolleri de yapıldı.Tüm bunların karşılığında 230 TL paket bakım fiyatı ödedim ve teşekkür ederek ayrıldım.Aracımı tertemiz yıkamışlar,plakalıklarımı değiştirmişler,aracımın serviste olduğu süre boyunca çay ve kahvesiz bırakmadılar daha ne olsun.Tavsiyem Almeranızın bakıma ihtiyacı varsa yetkili servislere gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.Daha önce Clio,Albea,Marea,Corolla gibi araçları kullandım.Bu saydığım modellerde bile bu rakamlara bahsettiğim bakımı yaptırabileceğimi hiç sanmıyorum.Yakıt durumunu takip edip yine sizlere bilgi vereceğim.

Kullanıcı avatarı
almera35
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: memur

Re: Yetkili serviste periyodik bakım

Mesajgönderen almera35 » 20 Mar 2016, 14:39

zaferaydemir76 yazdı:Merhaba sevgili Almeracılar.Yüksek yakıt tüketimi ve silkeleme probleminden dolayı BURSA Nissan yetkili servisinden randevu alarak problem tespiti için gittim.Aracım 85bin km de.Almera HB Visia.Serviste bilgisayara bağlayıp herhangi bir hata varmı bakıldı.Herhangi bir hata vermiyor.Bujilerden olabileceğini belirttiler.Garantisi dolmuş olan NİSSAN lar için bakım paketleri oluşturulmuş.Motor yağı filtreler ve bujilerin değişimini içeren bir paket.Motor yağı ve filtresi,hava filtresi,polen filtresi ve bujiler değişti.Akü,lastikler,soğutma sıvısı,ön takım,silecekler 4 teker fren balataları kontrolleri de yapıldı.Tüm bunların karşılığında 230 TL paket bakım fiyatı ödedim ve teşekkür ederek ayrıldım.Aracımı tertemiz yıkamışlar,plakalıklarımı değiştirmişler,aracımın serviste olduğu süre boyunca çay ve kahvesiz bırakmadılar daha ne olsun.Tavsiyem Almeranızın bakıma ihtiyacı varsa yetkili servislere gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.Daha önce Clio,Albea,Marea,Corolla gibi araçları kullandım.Bu saydığım modellerde bile bu rakamlara bahsettiğim bakımı yaptırabileceğimi hiç sanmıyorum.Yakıt durumunu takip edip yine sizlere bilgi vereceğim.

Super fiyat.Bende daha once lada vega vardi.4 sene once yetkili serviste bu tarz bir bakim bile 300 tl tutmustu.Lada parca olarak cok ucuzdur.Bence ihtiyaci olan kimse bu firsati kacirmasin.Paylasim icin tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
nadirgoktan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen nadirgoktan » 28 Nis 2016, 11:03

Arkadaşlar bende bugün 2001 1.5 almeram için aradım Ankara'da bulunan 2 bayiyide. 330 liradan aşşağı fiyat vermediler . Reklam yapıyorlar ama bayiler sözünde durmuyor bilginiz olsun. Durum hoş değil

Kullanıcı avatarı
ugurlubocegim
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: kamu personel
İletişim:

Mesajgönderen ugurlubocegim » 02 May 2016, 19:16

Zaferaydemir 76 kardeşim;Çok iyi yazmışsında uygunda yaptırmışsın çok iyi olmuş fakat bujıler ne marka, yağ tam sentetikmi ,hava ,yağ ,ve polen filitresi ne marka bunları belirtmemişsiniz.Ha eyer bunların benim için önemi yok diyosanız sıkıntı yok .Hem filtrenin, hem de motorun mekanik ömrü açısından motora uygun yağ ve bu yağa uygun filtre kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca etkin bir filtreleme için yağın sıcaklığı da çok büyük önem arzetmektedir.100 BG bir motor 2000 saatlik bir çalışma süresince yaklaşık olarak 85 kg’lık toz emer. Bu oranın hava şartlarına ve çalışma ortamlarına göre inşaat alanlarında daha da artması, motorlarda kullanılan süzme ve filtrelemenin önemini ortaya koymaktadır. Tıkanmış bir hava filtresi, motorun çalışma parametrelerini kötüleştirmekte, yakıt sarfiyatını artırmakta, çıkmakta olan egzoz gazının artmasına sebep olmakta ve tüm bunlarda çevreye zarar vermektedir.Gelelim bujilere takımı 20 tl ye bujı var takımı 190tl ye buji var markası nedir yazmamıişsınız.Ben basit bir fiyat araştırması ile 400_450 tl fiyat belirledim.Şunuda belirteyim Ticari hiçbir alakam yoktur.Markaları yazarsanız çok memnum olurum.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı