2001 almera direksiyon kutusu arizasi

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
Serhatusta
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Güvenlik amiri

2001 almera direksiyon kutusu arizasi

Mesajgönderen Serhatusta » 18 Ağu 2016, 08:33

:E arkadaslar selam.aracimi alali 15 gün oldu 3 günde bir tamircideyim aldigimda direksiyon kutusundan yok denecek kadar az hidrolik yagi sizintisi vardi tamiri 400 500tl olarak bilgilendirildi alirken fiyattanda düstük.tamircime götürdüm dirksiyon kutusu komple degisecek dedi tamm dedim herneyse cikma bir parca bulmus rot kolu üstünde 500tl 200de iscilik rot ayari parasi aldi 700tl 3 gün sonra aracimi park ederken direksiyon birden agirlasti dedim altina bi bakayim hidrolik yag 4 5 damla hizli hizli bosaliyor.tekrar aradim aldi araci ertesi gün tamm dedi bakir bir boru patlams onu degistirdigini söyledi 1km gittim park ederken yine aynisi direksiyon agirlasti ve yag sizdiriyor.bugün yine bakacak ama canim cok sikildi konustugumda kronik diyip duruyo ulan kronikse hurdaya cikarak araci,yapamiyorum diyeceksin!böyle bi sorun yasayan cözen varmidir arkadaslar yardmci olun nerden söktürdüm yaptiraym dedim lanet olsun.
Not:kendi tespitim direksiyonu tam sag yaptiktan sonra oldugu kanaatindeyim.dibe bir iki kere vurdurduktan sonra bisey patliyor sanirim ama ney ve neden?

Kullanıcı avatarı
Wizard
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen

Re: 2001 almera direksiyon kutusu arizasi

Mesajgönderen Wizard » 26 Ağu 2016, 17:31

Bende yeni aldım 2001 Almera LPG+Benzin şu an benimde direksiyon çok ağır ve çatırtırlar geliyor ilk çalıştırmada. Bir süres sonra ve hızlanınca direksiyon hafifliyor ve o ses gidiyor. Yağ damlatması yok bende ama. Bayram sonrası bakıma götürmem gerekiyor sanırım.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı