Nissan Almera 1.5 Gaz Kelebeği Problemi

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
tlhkks
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Serbest Meslek

Nissan Almera 1.5 Gaz Kelebeği Problemi

Mesajgönderen tlhkks » 13 Kas 2023, 20:16

Arkadaşlar Selamın aleyküm Almera 1.5 Tekna 2005 model aracım var.Aracimla 2 ay önce kaza yaptım aracım 140*** binde sol ön taraftan kaza yaptım tesisat kablolarından 3 4 u koptu .Neyse herşey halloldu mekanik kaporta şimdi aracı kullanamıyorum. Araba Motor arıza lambası yakıyor ve gaz kelebeği için arıza gösteriyor. Bilgisayara bağladığımizda araba rölanti de normal çalışıyor gaz ve benzinde de ama ne yaparsak yapalım 2000 deviri geçmiyor.Gaz kelebeğinden manuel olarak tornavida ile açarsak 6 7 bini bile görüyor yani motorda bir sıkıntı gözükmüyor.1 Aydır problemi çözemedim bide size fikir danışmak istedim Aracım Antalya da ve denedigim şeyleri size söyleyeyim.
1-Gaz kelebeğine gelen elektirik kablolarınin voltaj değerlerini ölçtük sağlam bir başka Almera ile değerler aynı .
2- Çıkma bir gaz kelebeği aldım şehir dışından parçacıdan alırken sağlam denedim dedi taktik ama problem aynı 2 bin deviri geçmiyor
3 - Tesisat kablolarını başka bir elektirikciye tekrar gösterdim.Kopuk ezik veya yanlış bir onarım olmadığını söyledi .
4 - Motor beyninden olabileceğini düşündük . Motor beyni söküldü beyinciye gitti ama beyinci de motor beyni sağlam dedi bir sıkıntı göremiyorum dedi .
Şimdi benim aklım çıkmaza girdi arkadaşlar tamircimde beyinden olduğunu düşünüyor ama tam emin değil . Gaz kelebeğini çıkma aldığım için bozuk olduğuda bir ihtimal var mı Antalya yakınlarında bu problemimi çözebilecek yardımcı olabilecek bir arkadaş. Herkese Hayırlı günler teşekkür ederim.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

oto anahtarı