Direksiyon Hidroliği Yağ Kaçırıyor?

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: Direksiyon hidroliiği yağ kaçırıyor?

Mesajgönderen NISTEC » 07 Oca 2014, 00:10

Andaç oto güvenilirdir bu tarz işlemlerde..

EDİT// Neyse ben konuyu anlamadan yorum yapmışım. :D

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
garnapam
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Öğretmen

Re: Direksiyon Hidroliği Yağ Kaçırıyor?

Mesajgönderen garnapam » 13 Oca 2014, 00:11

Ankara a özel servislerin hiçbirinde 500tl den aşağı yaptıramazsın... Keçeler değişecek veya o şekilde kontrol ederek kullanacaksın... 6 aydır bu şekilde kullanıyorum.. Maşallah...

2007 Nissan Primera Tekna

memetalaca
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen memetalaca » 13 Oca 2014, 14:54

nereye kadar öyle kullanacaz peki ?

Ömür dediğin iki ezan arasında geçen zamandır?

memetalaca
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen memetalaca » 17 Şub 2014, 17:47

merhaba arkadaşlar öncelikle etap_nissan nickli ustama katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. bundan 2 ay öce arabanın direksiyon hidroliginde yağ kaçağı vardı ustaya gittim tamir takımı lazım dedi. Tokat ' ta oldugum için burda bulamadım. Parça satan birine gittik adam direksiyon kutusu tamamen sökülecek ve hangi parçanın kaçırdıgını şehir dışında anlayıp yeni parçasıyla gönderecek dedi. parça için 300 tl söküp takmayada 400 tl istedi. ama ben güçlü ustama danıştım 20 tl lik bi katkı yağıyla işi çözdük. elde var 680 tl :) tekrar teşekkürler iyi ki varsınız

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 17 Şub 2014, 23:17

memetalaca yazdı:merhaba arkadaşlar öncelikle etap_nissan nickli ustama katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. bundan 2 ay öce arabanın direksiyon hidroliginde yağ kaçağı vardı ustaya gittim tamir takımı lazım dedi. Tokat ' ta oldugum için burda bulamadım. Parça satan birine gittik adam direksiyon kutusu tamamen sökülecek ve hangi parçanın kaçırdıgını şehir dışında anlayıp yeni parçasıyla gönderecek dedi. parça için 300 tl söküp takmayada 400 tl istedi. ama ben güçlü ustama danıştım 20 tl lik bi katkı yağıyla işi çözdük. elde var 680 tl :) tekrar teşekkürler iyi ki varsınız

:D :D :D

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 21 Şub 2014, 00:45

öncelikle yağ kaçağı nereden geliyor onu tesbit etmek lazım. yağ konulan şişenin altından çıkan hortumlarda kaçak var mı, ses nasıl bir sestir. kayış sesi de olabilir. hortumlardan oluşan yağ kaçağından olabilir direksiyon pompasından da olabilir bildiğiniz tanıdığınız düzgün dürüst bir usta bulup iyice bir baktırın. ondan sonra parça derdine düşün. izmirde uygun fiyata parça satan şirketler var

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

memetalaca
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen memetalaca » 21 Şub 2014, 20:53

sterkenli yazdı:öncelikle yağ kaçağı nereden geliyor onu tesbit etmek lazım. yağ konulan şişenin altından çıkan hortumlarda kaçak var mı, ses nasıl bir sestir. kayış sesi de olabilir. hortumlardan oluşan yağ kaçağından olabilir direksiyon pompasından da olabilir bildiğiniz tanıdığınız düzgün dürüst bir usta bulup iyice bir baktırın. ondan sonra parça derdine düşün. izmirde uygun fiyata parça satan şirketler var

tavsiyeniz için teşekkür ederim. İyiki böyle bir site oluşturulmuş

Kullanıcı avatarı
mehmet atıcı
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mmr

Mesajgönderen mehmet atıcı » 23 Mar 2014, 15:32

benımde aynı sorunu yasadım ankarada yaptırdım kecesını pulunu bulmak zor onun yerıne teflon plastıkten usta orjınal bı parca yaptı tornada 100 yaptı ama tornacıda kendı yaptı ankarada sordum baska yerlere takmaya 250 tornacıda 200ıstıyordu gayet ıyı calısıyo

Kullanıcı avatarı
can5166
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen can5166 » 26 Eki 2014, 21:40

etap nissan yazdı:
memetalaca yazdı:merhaba arkadaşlar öncelikle etap_nissan nickli ustama katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. bundan 2 ay öce arabanın direksiyon hidroliginde yağ kaçağı vardı ustaya gittim tamir takımı lazım dedi. Tokat ' ta oldugum için burda bulamadım. Parça satan birine gittik adam direksiyon kutusu tamamen sökülecek ve hangi parçanın kaçırdıgını şehir dışında anlayıp yeni parçasıyla gönderecek dedi. parça için 300 tl söküp takmayada 400 tl istedi. ama ben güçlü ustama danıştım 20 tl lik bi katkı yağıyla işi çözdük. elde var 680 tl :) tekrar teşekkürler iyi ki varsınız

Katkı yağının markasını yazabilir misiniz?

Alican

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 26 Eki 2014, 22:42

arkadaşımız arızayı bulmuş, işi çözmüş, bir daha arıza olana kadar buraya uğramaz. uğrasada bu konuya bakmaz.
Arkadaşın mevzuya benzer bir mevzuda etap_nissan Güçlü Bey kardeşimiz banada yardımcı olmuştu sağolsun. telefonda teşekkür etmiştim, bir de buradan teşekkür edeyim dedim sağolsun. P12 ile Konya ereğlisi tarafından avdan geliyordum, Konyanın içinden geçerken sanayiyi geçer geçmez arabam çekişten düşmeye titremeye başladı, petrole çektim indim bir baktım ki ateşlemede sorun var, söktüm 1. gözdeki bobin rahmetli olmuş, ikinci göze onu taktım birinci göze sağlam olanı. Hemen Güçlü Beye Telefon ettim Konyada paracı varmı tanıdığın diye sordum O'da Hasan Usta diye birinin telefonunu verdi, gittim parçayı alıp değiştirdim, Autodialog cihazlarını ödünç istedim arıza kodunu silmek için vermediler, kendileri sildiler 15-20 dakikada yolumuza devam ettik. Sonuç olarak yardımcı oluyor teşekkür ederiz

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 26 Eki 2014, 22:51

etap nissan yazdı:

güçlü bey bu yağ nedir ne yağı adını verseniz de bizde öğrensek 10 bin km de 200 ml eksiltiyor benimki de

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 27 Eki 2014, 21:30

spoilerci_modifiye yazdı:arkadaşımız arızayı bulmuş, işi çözmüş, bir daha arıza olana kadar buraya uğramaz. uğrasada bu konuya bakmaz.
Arkadaşın mevzuya benzer bir mevzuda etap_nissan Güçlü Bey kardeşimiz banada yardımcı olmuştu sağolsun. telefonda teşekkür etmiştim, bir de buradan teşekkür edeyim dedim sağolsun. P12 ile Konya ereğlisi tarafından avdan geliyordum, Konyanın içinden geçerken sanayiyi geçer geçmez arabam çekişten düşmeye titremeye başladı, petrole çektim indim bir baktım ki ateşlemede sorun var, söktüm 1. gözdeki bobin rahmetli olmuş, ikinci göze onu taktım birinci göze sağlam olanı. Hemen Güçlü Beye Telefon ettim Konyada paracı varmı tanıdığın diye sordum O'da Hasan Usta diye birinin telefonunu verdi, gittim parçayı alıp değiştirdim, Autodialog cihazlarını ödünç istedim arıza kodunu silmek için vermediler, kendileri sildiler 15-20 dakikada yolumuza devam ettik. Sonuç olarak yardımcı oluyor teşekkür ederiz
:)

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı