Almera Almak İstiyorum

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Bilişim

Re: Almera Almak İstiyorum

Mesajgönderen kubat » 30 Nis 2014, 15:55

visia açıkçası benim kafamı karıştırırdı bu durumda... bahsettiği gibi tertemiz ise...

Kullanıcı avatarı
portative
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen portative » 30 Nis 2014, 15:57

valla ortalık kızştı şimdi. Bugun biri bakacaktı almayınca kafası attı fiyatı 17000'e çekti :)
visia konusunda kafamı karıştıran tek şey: adam arabayı 40 gün önce almış ve hemen satıyor...

Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kubat » 30 Nis 2014, 16:07

portative yazdı:valla ortalık kızştı şimdi. Bugun biri bakacaktı almayınca kafası attı fiyatı 17000'e çekti :)
visia konusunda kafamı karıştıran tek şey: adam arabayı 40 gün önce almış ve hemen satıyor...

evet hemen araçtan vazgeçmesi garip :\

aracı bilgisayarla muayene etmeden almamalısın karar versen bile.

ben de yeni aldığım için aynı aşamalardan geçtim yardımcı olmak isterim. hatta ankaradayım görüşebiliriz de belki

Kullanıcı avatarı
neo1907
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen neo1907 » 30 Nis 2014, 16:10

Belki oda visia'nın boş tipini sevmemiştir ondan satıyor olabilir. 40 günlük araba satan duymadım. Parasal sıkıntısı olanlar dışında. Siz Tekna'da karar kılın bence ve çekebildiğiniz kadar aşağı çektikten sonra. Bu arada kasko değerine kadar araştırmıştım ben geçen yıl bu arabayı almadan. O sıralarda Grande Puntolara da bakıyordum. İkisi arasında kasko kıyaslaması resimlerini ekledim.

12.JPG

25.JPG

Erkan GÜLTEKİN
Nissan Almera 1.5 Tekna HB / 2006
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
portative
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen portative » 30 Nis 2014, 16:11

kubat yazdı:
portative yazdı:valla ortalık kızştı şimdi. Bugun biri bakacaktı almayınca kafası attı fiyatı 17000'e çekti :)

evet hemen araçtan vazgeçmesi garip :\

aracı bilgisayarla muayene etmeden almamalısın karar versen bile.

ben de yeni aldığım için aynı aşamalardan geçtim yardımcı olmak isterim. hatta ankaradayım görüşebiliriz de belki

Teşekkürler. özel mesaj atıyorum. :)

Almışken Tekna alayım. Keşke tekna olsaymış demek istemiyorum. Visia'lar 2. elde sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Fiyat farkı epey var.

Kullanıcı avatarı
portative
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen portative » 30 Nis 2014, 16:16

Arka camın biri merkezden çalışıyor ama kendi düğümesinden çalışmıyor. muhtemelen düğme arızalıdır, değil mi?

Cd çaları cd görmüyor dedi. Bu yaptırılabilir bir şey mi? Kaça patlar bana?

Kullanıcı avatarı
neo1907
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen neo1907 » 30 Nis 2014, 16:22

portative yazdı:Arka camın biri merkezden çalışıyor ama kendi düğümesinden çalışmıyor. muhtemelen düğme arızalıdır, değil mi?

Cd çaları cd görmüyor dedi. Bu yaptırılabilir bir şey mi? Kaça patlar bana?

Bende bu tip konulara meraklı birisi olarak CD çalarda cd çalıştırmak kolay değil. 2006 model olduğundan o yıllarda sanırım bu tarz okuyucularda çok seçiyor. Yani orjinal bir cd taktığımda ben çalıştırabiliyorum bir okuyor bir okumuyor. Ama kendi yaptığım TRACK cd'yi hiç okutamıyorum :) Sıkıntı oluyor. Belkide okuduğu gözü açıp silmek problemi çözebilir ama henüz o kadar detaya giremedim arabada. Cam konusuda umarım basit birşeydir, belki onu şuanki sahibi yaptırmak istedi ama büyük bir problem diyede bırakmış olabilir.

Erkan GÜLTEKİN
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
kubat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kubat » 30 Nis 2014, 16:29

Hacım tekrar baktım da 4 kazası var ya biraz mide bulandırıyor yani cd idi cam idi derken bu başıma iş çıkarıyor diye kurtulma çabasında olabilir. bu akşam göreceksin bide bu aracın yüzü sıcaktır. Paneli falan görünce konforu insan hemen etkileniyor koltukta. ayrıntılı bakmadan usta veya computest ben kapora bile verme derim. şahsi fikrim. zaten öyle ahım şahım ucuz vermemiş. Ben bir ay önce 2004 130bin kmde ve sıfır kaza sıfır boya motor testte %100 aracımı 18.500 TL ile aldım tekrar etmek isterim. en ufak bir sorunda beklemeye geç bence. Acele etmemeli. Kısmet işi nihayet.

Kullanıcı avatarı
neo1907
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen neo1907 » 30 Nis 2014, 16:36

:DD Aynen cihaza sokmadan zaten alma, birkaç arkadaş dile getirdi diye bende söyleme gereği duymadım ama bildiğin bir yerde yada tavsiye edilen bir yerde cihaza sokmadan dedikleri gibi kapora bile verme bencede.

Erkan GÜLTEKİN
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
portative
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen portative » 30 Nis 2014, 17:15

sigortacıdan sorgulattım.
Şimdiki sahibi aracın 5. sahibi.

Araba, istanbul - Adana - Konya - Ankara - Konya arası gezmiş.

Resim

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 30 Nis 2014, 22:23

kubat yazdı:
portative yazdı:Öncelikle herkese merhaba...
2 yıldır almera bakıyordum. Geçen Ekim param almeraya yetmediği için 100 beygirlik fabialardan almıştım. ama trafikte ne zaman almera görsem gözüm kayıyordu. 1 kere sürdün mü desen, sürmeyi bırak içine oturmadım bile :)
Ama sonunda karar kıldım ve bir almera almak için arabamı satışa çıkardım. Şimdi almera bakma zamanı. Tekna almak istiyorum ama beni biraz maddi olarak yoracak gibi. Yine almışken tekna alayım diyorum. Visia'ların da fiyatı uygun :)

Linktekileri benim için inceler misiniz?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6334/detay
son fiyat 19250 dedi
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 986/detay/
son fiyat 17500 dedi.

Aracı ankara'dan almak istiyorum. Ne dersiniz?

visia ve tekna arasında epey fark olduğunu söyleyebilirim münür hocam daha net bilgi verecektir.

Bu ilanlardan ise;

Birinci ilanda, kaportanın solda biraz bombesi var gibi. Ayrıca başına gelmeyen de kalmamış 19250 fazla benim bu konuda bahsettiğim ve resmini paylaştığım motor ve kaza bakımından çok temiz diğer açılardan buna eş değer aracımı 19.500den pazarlıkla 18.500TL ile aldım. Memnunum kesinlikle. Evet çok güzel araba ama şansımıza biraz da ucuz diyebilirim. O yüzden bu adama güzel görünse de araç bu parayı verme.

iş yoğunluğu ile geç cevap verdiğim için özür dilerim :D voverin 33 üstadımdan alıntıdır
Türkiye'de GX,SR,Comfort,Luxury,Visia,Tekna modelleri vardır ve Tekna donanımı gayet iyidir.
Tekna Modeli Donanımları:
Ayarlanabilir deri direksiyon-deri vites topuzu-16 inc alaşım jantlar-mükemmel yol bilgisayarı-4 otomatik cam-abs-ebd-bas-digital klima-arka kol dayama-on saklama kutusu-bardak tutucu- cd çalar-on,yan,yolcu toplamda 4 hava yastıkları-karartılmıs ve yükseklik ayarlı halojen mercekli on farlar-on,arka sis farlari-govde rengi dış parçalar-krom kaplı kapı kolları- ısıtmalı arka cam-yükseklik ayarlı koltuk-makyaj aynası-gözlük saklama yeri-çocuk kilidi-cam açma kapama kilitleme güvenliği-direksiyondan müzik kontrol düğmesi-isofix-uv camlar-manuel anahtar kodlama sistemi
4.İç malzeme kalitesi guzeldir. Ozellikle on konsolun ust kaplamasi bircok C sınıfından ustundur. Sararma,solma olmaz kolay kolay.
5.Makul yakıt ,benzinde (şehiriçi 8,5/100, şehirdışı 6,5/100, bakımlarla 5,5/100'e kadar düşürülebilir).
Makul yakıt, Lpgde (şehiriçi 9-10/100, şehirdışı 5-6/100, bakımlarla 4/100'e kadar düşürülebilir).
6.Yuksek devirde guzel motor sesi vardır (genel japonlarda oldugu gibi). Uzaktan gelişi vahşi bir volverinin kükremesi gibidir. Bakışları mıknatıs gibi üzerine çeker.
7.Yuksek bir araca gore cok basarili yol tutusu vardır (spor suspansiyonları var).
volverin üstad sağolsun teşekkürler :DD

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 30 Nis 2014, 22:31

kubat yazdı:amin çok teşekkür ederim. Size de kazasız arızasız sürüşler dilerim. Henüz acemiyim bu araçta aslında araba manyağı insanlardan da değildim ama arada balkondan almerayı keserken yakalıyorum kendimi :) şık cihaz ve diğer arabalarımdan daha fazla sevdiğimi itiraf edeyim.

baktırır kendine bende ilk aldığımda balkondan seyrederdim şimdi bile bakarım hala sevdiriyor kendini sanki ailenin bir ferdi gibi oluyor bir çok almeracı arkadaştan duydum bunu almerasını satıp başka araç alıcam diyen bir arkadaşımız 1 1,5 ay sonra tekrar almera aldı o kadar gezdi dolaştı değişik modellere baktı hiçbirini gözü tumadı vesselam bir tutkudur almera :E demekten başka birşey bulamıyorum arkadaşlar. :D

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

oto anahtarı