Almera Uzaktan kumanda sorunu

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
panzer1984
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Almera Uzaktan kumanda sorunu

Mesajgönderen panzer1984 » 24 Eki 2014, 21:20

Öncelikle tüm Nissan sahiplerine selamlar.
2004 model Almera aracımın bugün kapılarını açmak için düğmeye bastığımda açılmadığını ve aracın hiç bir tepki vermediğini farkettim. Yedek anahtarı aldım denedim yine açılmadı. Manuel olarak kapıyı açtım ama yine manuel olarak kilitlediğimde, sadece şöför kapısı kilitlendi, diğer kapılar açık kaldı. Bu arada içeriden kapıdaki düğmeyle hepsi kilitleniyor ve açılabiliyor. Şimdi sorun anahtarlarda mı , yoksa beyni falan mı arızalı. Şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Deniz...
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emekli

Re: Almera Uzaktan kumanda sorunu

Mesajgönderen Deniz... » 16 Ara 2014, 22:23

Bütün almeralar öyle benim anlamadigım bağaj kapısını nasıl kitleyecez öyle bir durumda

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Ara 2014, 23:31

Aynı durum akü bitince benimde başıma geldi. Bagajı kitleme imkanı yok elektrik olmadan. Bu yüzden ben bagaj kilidine giden elektrik hattına akımı kesecek bir düğme koymayı düşünüyorum. Olaki akü bittiğinde mekanik olarak sürücü kapısını açarsam öncelikle bu düğmeden bagaj kapağının kilidine giden akımı kesicem. Ondan sonra merkezi kilit düğmesi ile tüm kilitler açılsa da elektrik gitmediğinden bagaj kilidi açılmayacak

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
zinednac
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen zinednac » 08 Şub 2015, 12:52

Arkadaşlar konu ile ilgili cevap yazilmamis. Bende de ayni sorun var. Bu isin cozumu varmidir?

Kullanıcı avatarı
Deniz...
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: emekli

Mesajgönderen Deniz... » 10 Şub 2015, 00:01

Aynısı benimde basima geldi kumandanın pilini değistirdim sorun çözüldü.Ama bagaj kapağini hiç düsunmemisler.

Kullanıcı avatarı
burakthepascal
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen burakthepascal » 11 Mar 2015, 12:56

biraz hort olacak ama ben soyle bir cozum buldum. once iceriden kapilari kitliyorum(merkezi kilit vasitasiyla) sonra sofor kapisini kapatip anahtarla kilitliyorum. boylece bagaj da kilitlenmis oluyor. gecen anahtarin pili bittiginde basima geldi,oradan tecrube ettim.

Kullanıcı avatarı
dennis888
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen dennis888 » 14 Kas 2017, 13:21

Merhaba. sorununuz çözüldümü bilmiyorum. aynı sorun bende de vardı. araç bizim uzaktan kumandayı unutmuş. aşağıdaki gibi işlemleri yaparsanız kumandanızı yeniden tanıyacaktır. öncelikle bir anahtarcıya gidip anahtarınız sinyal veriyormu onu kontrol ettimenizi tavsiye ederim

3-ANAHTAR PROGRAMLAMA PROSEDÜRÜ (10 tane Nissan olsa, bir düğmeye basarak 10'unun da kapılarını aynı anda açıp, aynı anda kapatabilirsiniz.
1-) Kapıların kapatın. -Merkezi kilitin açık olduğuna emin olun.
2 -) Kontağı 10sn içinde 6 defa marş basmadan son konuma kadar çevirin-geri kapatın.
3 -) 6 defa yaptığınızda, araç programlama moduna girdiğini göstermek için 2 defa 4'lü flaşör yakacak.
4 -) Bu aşamadan sonra programlamak istediğiniz tüm anahtarları elinize alın; eskiler dahil.
5 -) Kumandadaki kilit açma tuşuna basılı tutarken, 3 defa kilitleme tuşuna basın.
6 -) Araç bu anahtarı kaydettiğine dair 2 defa 4'lü flaşör yakacak.
7 -) Bunu tüm anahtarlar için tekrarlayın.(En fazla 4 anahtar kaydedilebilir.)
8-) Programlamanız bittiğinde, kontağı yine marş basmadan son konumuna kadar çevirin.
9-) Araç programlama modundan çıktığına dair 1 defa 4'lü flaşör yakacak.

Kullanıcı avatarı
dundar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: teknisyen

Mesajgönderen dundar » 03 Şub 2018, 11:18

benim arabadada oldu.Anahtar hiç tepki vermiyordu.Özel nissan servisine sormak için gittim.Arkadaş sağolsun 10 saniye içinde arabanın anahtarı ile kodladı.Şuan hiçbir sorun yok.Tıkır tıkır çalışıyor.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı