Silecek kendi kendine çalışıyor

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
Onuncu
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Teknisyen

Silecek kendi kendine çalışıyor

Mesajgönderen Onuncu » 09 Ara 2016, 22:13

Arkadaşlar iyi akşamlar, Bolu dağı tüneller bölgesinde silecekler kendi kendine çalışmaya başladı. Sileceklerin çalışmaya başladığı bölgede Hafif yağış olduğu için aldırış etmedim. Lakin yağış kesilince silecek lastikleri ses yaptığından direksiyonun sol altındaki sigorta tablosunda (washer) yazan sigortayı çıkardım. Silecekler durdu fasılalı kısım çalışmadı diğer kademeler çalıştı. Ayrıca fıskiyeler su atmadı. Bolu'da sanayi de oto elektrikçileri hemen hatayı silecek kolunda buldular ama hiç inandırıcı değildi. Bu sabah İstanbul'da kendi oto elektrikçi ustama gittim durumu anlattım sigortayı yerine takınca silecek ve fıskiyeler normal şekilde çalışmaya başladı. Maalesef hava yağmurlu olunca bu arızayı yapıyor kuruyunca sıkıntı yok. İnternette yaptığım araştırmalarda BSİ beyini arızası olabileceği görüşü var bizim arabaların BSİ beyni nerededir acaba. Daha önce böyle bir arıza ile karşılaşan oldumu?

Abdullah AYBULUT
Nissan Almera Tekna 2006
Maltepe/İSTANBUL

Kullanıcı avatarı
IYILDIZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Mali Müşavir

Re: Silecek kendi kendine çalışıyor

Mesajgönderen IYILDIZ » 20 Eyl 2018, 17:03

Aynı dert bende de var bende aküyü değiştirince başladı. Silecekler kontağı çevirdiğim an bir kere çalışıyor duruyor. Yolda giderken sileceği çalıştırmaya korkuyorum bir kere çalıştırdığımda durduramıyorum belki 15 dakika çalışıyor sonrada abuk sabuk camın ortasında duruyor sonra kendi kendine tekrar çalışıyor yine ortalarda duruyor sonrasında kendi kendine aşağıya inip duruyor. Akü değişiminden sonra olması tesadüf mü yoksa akü ile mi ilgisi var anlamadım. Silecekleride genelde manuelde tutarım otomatik modda tutmam ki sensör sürekli devreye girmeye çalışmasın. Çözümünü bilen varsa anlatsın bende uygulayayım.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı