aracımda yag eksıltme var

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
muratcemal1982
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: teknısyen

aracımda yag eksıltme var

Mesajgönderen muratcemal1982 » 23 Ara 2012, 02:56

selam arkadaslar ben murat 2006 nıssan almera sedan aracım var son 1 aydır aracım yag yakmaya basladı 120bınde km benzınde hıc boyle bırsey yapmıyordu ama sorun basladı gaz taktıralı 20bın oldu aracıma 10*60mobıl tam sentetık yag koydum koruyuculu ama 2500km bıtırdı yagı mavı duman gelıyor eksozdan asırı derece ama motorda bı ses yok sımdı 10*40 yag koydum yag fıltresı hava fılıtresı bujı takımı bakımını yaptırdım mavı duman hale gelmekte acaba sorun nedır cevaplarmısnız ne yapmam gerekıyor sekman lardamı sorun pistonlardamı sorun anlamadım ama aracın cekısınde bır dusme yok 120bınde sekman ıstermı araba bılgı verırsenız sevınırım allaha emanet olun

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: aracımda yag eksıltme var

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Ara 2012, 11:29

lpg sonrası eksilme oluyor maalesef. bende de var bu durum. egzosdan gelen duman mavi demişssin ama öyle olduğuna eminmisin? havalar soğuk olduğu için bende beyaz bir duman hakim. lpg li diğer araçlara bakıyorum onlarda da aynı duman var.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Şub 2013, 21:37

araç yağ yakmıyor ama eksiltiyor. p12lerde bu durum kronik. motoru çok sıkıştırırsanız yüksek ısıdan dolayı motor yağı azalıyor. son zamanlarda dış havanın soğukluğu da eklenip daha sakin kullanım ile yağımdaki eskilme azaldı baya. soğukl havada beyaz duman atınca motor bitik demekse benim araba motoru bitik olmasına rağmen baya iyi gidiyor :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Elektronik Teknikeri

Mesajgönderen umitcan » 08 Şub 2013, 22:32

Marşa basıyorum 2 sn sonra yağ lambası sönüyor. Bende lpg yi takjtırdıktan sonra yaptı sanırım. Yarın baktırmayı düşünüyorum. Teyid etmiş olurum.

Birde bendede beyaz duman çıkıyor ilk başlarda ama sonra geçiyor. Arabada da hiç bir sıkıntı yok şükür.

Kullanıcı avatarı
karamurat33
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: almera doktoru

Mesajgönderen karamurat33 » 09 Şub 2013, 01:49

muratcemal1982 yazdı:selam arkadaslar ben murat 2006 nıssan almera sedan aracım var son 1 aydır aracım yag yakmaya basladı 120bınde km benzınde hıc boyle bırsey yapmıyordu ama sorun basladı gaz taktıralı 20bın oldu aracıma 10*60mobıl tam sentetık yag koydum koruyuculu ama 2500km bıtırdı yagı mavı duman gelıyor eksozdan asırı derece ama motorda bı ses yok sımdı 10*40 yag koydum yag fıltresı hava fılıtresı bujı takımı bakımını yaptırdım mavı duman hale gelmekte acaba sorun nedır cevaplarmısnız ne yapmam gerekıyor sekman lardamı sorun pistonlardamı sorun anlamadım ama aracın cekısınde bır dusme yok 120bınde sekman ıstermı araba bılgı verırsenız sevınırım allaha emanet olun

sibop lastiklerini değiştirmen yeterli olacaktır eğer çok samimi bir ustan ya da haramdan korkan bir ustan varsa. Yoksa para kazanmak uğruna birçoğu rektefiye diyecektir.

Kullanıcı avatarı
karamurat33
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: almera doktoru

Mesajgönderen karamurat33 » 09 Şub 2013, 01:51

umitcan yazdı:Marşa basıyorum 2 sn sonra yağ lambası sönüyor. Bende lpg yi takjtırdıktan sonra yaptı sanırım. Yarın baktırmayı düşünüyorum. Teyid etmiş olurum.

Birde bendede beyaz duman çıkıyor ilk başlarda ama sonra geçiyor. Arabada da hiç bir sıkıntı yok şükür.

Havalar soğuk beyaz duman başlarda normal sayılır. 2 saniye sonrada yağ ikaz lambasının sönmesi anormal sayılmaz. Bakım zamanı gelmiş olabilir.Yağ müşürü, yağ kontrol ettrimeniz yeterlidir.

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Elektronik Teknikeri

Mesajgönderen umitcan » 09 Şub 2013, 20:45

karamurat33 yazdı:
umitcan yazdı:Marşa basıyorum 2 sn sonra yağ lambası sönüyor. Bende lpg yi takjtırdıktan sonra yaptı sanırım. Yarın baktırmayı düşünüyorum. Teyid etmiş olurum.

Havalar soğuk beyaz duman başlarda normal sayılır. 2 saniye sonrada yağ ikaz lambasının sönmesi anormal sayılmaz. Bakım zamanı gelmiş olabilir.Yağ müşürü, yağ kontrol ettrimeniz yeterlidir.

Yok ya sonradan eksildi gibi gelmişti bana. İki saniye geç sönmesi bence anormal sayılır. Zaten yağ seviyesine bakınca düştüğünü gördüm.Bugün gittim motor yağını ve filtresini ilaveten antifirizi değiştirdik.

Sorun geçti.
Alaknıza teşekkürler hocam

Kullanıcı avatarı
Volkan25
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektrik Teknisyeni

Mesajgönderen Volkan25 » 03 Kas 2017, 12:42

2006 primera tekna. Motorda performans 55 çıkardı ekspertiz. Motorun revize edilmesi gerekiyormuş. El işçiliği iyi olan bir servis yada usta tanıyormusunuz. Ben erzurumdayim yakin iller olursa sevinirim.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı