Rolanti dalgalanması performans kaybı çözümü

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
kokkivoxhoma
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: serbest

Rolanti dalgalanması performans kaybı çözümü

Mesajgönderen kokkivoxhoma » 02 Tem 2018, 09:42

Merhaba aranıza yeni katıldım uzun süredir almera tekna 1.5 sahibiyim aracım son 3 aydır rölantide dalgalanma yokuşlarda boğulma performans kaybı yaşıyor ve çoğu zaman dalgalanmalardan dolayı aracım hareketsizken stop ediyordu sanayide enjektörlerden boğaz kelebeğine kadar beyne kadar bakılmadık yer kalmadı forumlarda okuduğum hava akışmetre sensörünün (air flow meter) nin de sebeb olacağı varsayarak tekrar sanayini yolunu tuttum bana sensörün ayrı satılmadığını ve takımı almam gerektiğini söyleyerek orjinal parçalar işçilik 3000 tl masraf çıkardılar usta yan sanayininde işe yaramadığını ve bosh marka sensör takmam gerektiğini söyledi bunun üzerine araştırmaya koyularak aliexpresten bir satıcı buldum parçanın fotosunu çekerek OEM kodlarını yolladım bana 2 hafta içinde birebir aynısını yolladı 65tl karşılığında :) montajı kendin yaptım ve sonuç mükemmel eskisinden daha iyi oldu sanki aracım yeniden doğdu satmayı bile düşünmüştüm açıkçası satıcının linki paylaşıyorum https://tr.aliexpress.com/item/Mass-Air ... 4c4dvM4RhZ parçayı almadan önce satıcıyla irtibat kurup OEM koduna göre sipariş ederseniz sıkıntı yaşamazsınız :XD iyi günler :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Rolanti dalgalanması performans kaybı çözümü

Mesajgönderen Ally_07 » 02 Tem 2018, 11:26

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Ihtiyacı olanlara çok faydası olacaktır.
kokkivoxhoma yazdı:Merhaba aranıza yeni katıldım uzun süredir almera tekna 1.5 sahibiyim aracım son 3 aydır rölantide dalgalanma yokuşlarda boğulma performans kaybı yaşıyor ve çoğu zaman dalgalanmalardan dolayı aracım hareketsizken stop ediyordu sanayide enjektörlerden boğaz kelebeğine kadar beyne kadar bakılmadık yer kalmadı forumlarda okuduğum hava akışmetre sensörünün (air flow meter) nin de sebeb olacağı varsayarak tekrar sanayini yolunu tuttum bana sensörün ayrı satılmadığını ve takımı almam gerektiğini söyleyerek orjinal parçalar işçilik 3000 tl masraf çıkardılar usta yan sanayininde işe yaramadığını ve bosh marka sensör takmam gerektiğini söyledi bunun üzerine araştırmaya koyularak aliexpresten bir satıcı buldum parçanın fotosunu çekerek OEM kodlarını yolladım bana 2 hafta içinde birebir aynısını yolladı 65tl karşılığında :) montajı kendin yaptım ve sonuç mükemmel eskisinden daha iyi oldu sanki aracım yeniden doğdu satmayı bile düşünmüştüm açıkçası satıcının linki paylaşıyorum https://tr.aliexpress.com/item/Mass-Air ... 4c4dvM4RhZ parçayı almadan önce satıcıyla irtibat kurup OEM koduna göre sipariş ederseniz sıkıntı yaşamazsınız :XD iyi günler :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Re: Rolanti dalgalanması performans kaybı çözümü

Mesajgönderen nissanmuhibi » 03 Tem 2018, 00:52

Merhaba,
4 sene evvel benim de başıma benzer bir olay geldi. Hava akışmetre bozulmuş. Yokuşlarda boğulma, rolantide çalışırken stop etme, yakıtı artırma gibi durumlar ortaya çıktı. O zaman yetkili servis sadece parçaya 1970 TL istedi. Bosch 680 TL idi. Aliexpress'ten 120 TL gibi bir fiyata getirtmiştim. Hâlâ kullanıyorum.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı