Nissan Almera Stop Lambası

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Nissan Almera Stop Lambası

Mesajgönderen yasarsahbaz » 04 Ağu 2018, 17:05

Merhaba. Küçük bir kaza yaptım ve sol arka farın dış koruma şeffaf camı kırıldı. Yere düşen eksik parçayı da bulamadım. Bu nasıl bir çalışma ile halloluyor? Komple farın değişmesi şart mı?

Resim

Kullanıcı avatarı
nissanmuhibi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Bilişim

Re: Nissan Almera Stop Lambası

Mesajgönderen nissanmuhibi » 04 Ağu 2018, 23:35

Merhaba,
Geçmiş olsun öncelikle. Benim arabamın da stobunun şeffaf camı bu şekilde kırılmıştı. Ankara'da Şaşmaz sanayiinde bu tür işler yapan bir ustaya yaptırmıştım. Dışına komple şeffaf cam yapıyorlar ve sorun çözülüyor.
Fakat benim yaptırdığım cam zamanla kenarından açılma yaptı. Götürdüm, düzeltip taktılar ama 1 sene sonra yine açıldı. Bu durumda içine toz filan giriyor ve stop kirli görünüyor. Bir kazada tamamen parçalandı, çıkmacıdan orijinalini bulup taktırdım :)

Fiyat olarak hatırladığım kadarıyla yan sanayi stop 120 TL iken ben 70 TL'ye cam yaptırmıştım.
Şunu da belirteyim, çıkmacılar bu tür stopların dışına cam yaptırıp sağlam fiyata satıyorlar. Aracım için stop ararken "eskisini alırsam şu fiyata" filan diye pazarlık yapıyorlar. Tabii tamamen ölücü fiyatına.

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Re: Nissan Almera Stop Lambası

Mesajgönderen yasarsahbaz » 05 Ağu 2018, 01:52

nissanmuhibi yazdı:Merhaba,
Geçmiş olsun öncelikle. Benim arabamın da stobunun şeffaf camı bu şekilde kırılmıştı. Ankara'da Şaşmaz sanayiinde bu tür işler yapan bir ustaya yaptırmıştım. Dışına komple şeffaf cam yapıyorlar ve sorun çözülüyor.
Fakat benim yaptırdığım cam zamanla kenarından açılma yaptı. Götürdüm, düzeltip taktılar ama 1 sene sonra yine açıldı. Bu durumda içine toz filan giriyor ve stop kirli görünüyor. Bir kazada tamamen parçalandı, çıkmacıdan orijinalini bulup taktırdım :)

Fiyat olarak hatırladığım kadarıyla yan sanayi stop 120 TL iken ben 70 TL'ye cam yaptırmıştım.
Şunu da belirteyim, çıkmacılar bu tür stopların dışına cam yaptırıp sağlam fiyata satıyorlar. Aracım için stop ararken "eskisini alırsam şu fiyata" filan diye pazarlık yapıyorlar. Tabii tamamen ölücü fiyatına.

Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Ben de Ankara'da yaşayan biri olarak tecrübelerinizden azami düzeyde faydalanmaya çalışacağım. İyi akşamlar dilerim.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı