Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

Mesajgönderen yasarsahbaz » 26 Ağu 2018, 21:33

Arkadaşlar 25 bin km önce aldığım sıfır lastikleri bugün kendi içinde ilk defa yer değiştirdim. Ön tekerler arkaya, arka tekerler çapraz bir şekilde öne şeklinde. Bu şekilde tavsiye ediliyor lastik üreticilerinin resmi sayfalarında bile. 2 saat falan özenlice uğraştım. Sonra akşamleyin 5 km mesafedeki avm'ye gitmek isteyince arabanın atikliğinin olmadığını gördüm. Normalde benim arabam gaza güzel tepki verirken nedense gaza basınca nazlana nazlana hızlanıyordu. Avm'ye varınca arabanın disklerini kontrol ettim ve parmağımı disklere koyunca ön diskler bayağı sıcak ama parmağımı uzun süre değdirebiliyorum. Arka disklerden de sağ buz gibi, sol ise öndekiler gibi sıcak. Sağın buz gibi olma sebebini tahmin edebiliyorum, benim elfreninin sağ tarafı tutmuyor, biliyorum. Bu yüzden sağ arka balataların diske sürtmemesi sebebiyle ısınmadığının farkındayım. Ama 2 saatlik emeğimin sonunda hiç ısınmayan disklerin ısınması ve arabanın hantallaşması çok canımı sıktı. Acaba bijonları çok sıkmak buna sebep olur mu?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Ağu 2018, 16:51

Bijonlarla alakalı olduğunu sanmıyorum ben. Fren merkezi denilen parçalara baktırın derim.
yasarsahbaz yazdı:Arkadaşlar 25 bin km önce aldığım sıfır lastikleri bugün kendi içinde ilk defa yer değiştirdim. Ön tekerler arkaya, arka tekerler çapraz bir şekilde öne şeklinde. Bu şekilde tavsiye ediliyor lastik üreticilerinin resmi sayfalarında bile. 2 saat falan özenlice uğraştım. Sonra akşamleyin 5 km mesafedeki avm'ye gitmek isteyince arabanın atikliğinin olmadığını gördüm. Normalde benim arabam gaza güzel tepki verirken nedense gaza basınca nazlana nazlana hızlanıyordu. Avm'ye varınca arabanın disklerini kontrol ettim ve parmağımı disklere koyunca ön diskler bayağı sıcak ama parmağımı uzun süre değdirebiliyorum. Arka disklerden de sağ buz gibi, sol ise öndekiler gibi sıcak. Sağın buz gibi olma sebebini tahmin edebiliyorum, benim elfreninin sağ tarafı tutmuyor, biliyorum. Bu yüzden sağ arka balataların diske sürtmemesi sebebiyle ısınmadığının farkındayım. Ama 2 saatlik emeğimin sonunda hiç ısınmayan disklerin ısınması ve arabanın hantallaşması çok canımı sıktı. Acaba bijonları çok sıkmak buna sebep olur mu?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Re: RE: Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

Mesajgönderen yasarsahbaz » 27 Ağu 2018, 16:55

Ally_07 yazdı:Bijonlarla alakalı olduğunu sanmıyorum ben. Fren merkezi denilen parçalara baktırın derim.
yasarsahbaz yazdı:Arkadaşlar 25 bin km önce aldığım sıfır lastikleri bugün kendi içinde ilk defa yer değiştirdim. Ön tekerler arkaya, arka tekerler çapraz bir şekilde öne şeklinde. Bu şekilde tavsiye ediliyor lastik üreticilerinin resmi sayfalarında bile. 2 saat falan özenlice uğraştım. Sonra akşamleyin 5 km mesafedeki avm'ye gitmek isteyince arabanın atikliğinin olmadığını gördüm. Normalde benim arabam gaza güzel tepki verirken nedense gaza basınca nazlana nazlana hızlanıyordu. Avm'ye varınca arabanın disklerini kontrol ettim ve parmağımı disklere koyunca ön diskler bayağı sıcak ama parmağımı uzun süre değdirebiliyorum. Arka disklerden de sağ buz gibi, sol ise öndekiler gibi sıcak. Sağın buz gibi olma sebebini tahmin edebiliyorum, benim elfreninin sağ tarafı tutmuyor, biliyorum. Bu yüzden sağ arka balataların diske sürtmemesi sebebiyle ısınmadığının farkındayım. Ama 2 saatlik emeğimin sonunda hiç ısınmayan disklerin ısınması ve arabanın hantallaşması çok canımı sıktı. Acaba bijonları çok sıkmak buna sebep olur mu?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamam hocam. Fren ustasına bir gidelim bakalım.

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Re: Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 02 Eyl 2018, 09:19

Selamun aleykum patron . Fren ayari yaptirman gerekiyor ki el freninin tek taraf olması bile sıkıntı . Hidrolige de baktir zamanla özelliğini kaybediyor ve önerilen kod larda kullan

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Re: Araba Lastiklerinin Kendi İçinde Değişmesi

Mesajgönderen yasarsahbaz » 04 Eyl 2018, 12:05

SIYAMI BASPINAR yazdı:Selamun aleykum patron . Fren ayari yaptirman gerekiyor ki el freninin tek taraf olması bile sıkıntı . Hidrolige de baktir zamanla özelliğini kaybediyor ve önerilen kod larda kullan

Aleyküm selam hocam. Kısmetse gidicem frenciye.

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı