Almera Soğutucu Fan

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Almera Soğutucu Fan

Mesajgönderen yasarsahbaz » 19 Eyl 2018, 08:40

Güneydın arkadaşlar. Almera 2001 1.5 benzinli hatchback aracım yaklaşık 2 yıldır bende ve aklıma şu takılıyor; En sıcak yaz günlerinde denize sıfır Antalya'dan 938 rakımlı Ankara'ya 4 kişi + bagaj dolu gelirken bile bu araba hiç ama hiç fan çalıştırmıyor. Üstelik o yolu hiç mola vermeden 6 saat boyunca tek marşla geliyorum. Hararet göstergesi de tam orta noktada. Tam 2 yıldır arabanın fan sesini 1 kez bile duymadım(duyamadım).

Diyeceksiniz ki; fan bozuktur, kabloları çıkmıştır vs. Ama fan çalışıyor, Mesela çalıştığını dün resmen öğrenmiş oldum. Arabanın ilk kez fan sesini duydum. Bu iyi mi, kötü mü bir hafta içinde anlayacağız. Arabanın yağını değiştirdim ve ardından hayatımda ilk kez Motorsilk koydum 231 bin km'deki aracıma faydası olur düşüncesi ile(arabanın motorunda en ufak bir sorun yok zaten). Motorsilk koyduktan sonra arabayı yarım saat park halinde, kaput açık, rölantide çalıştırınca fan devreye girdi. Hatta motordan gelen fan sesini ilk kez duyduğum için önce ürperdim, noluyor arabama diye, sonra baktım ki fanlar çalışmış ve arabadan püfür püfür hava geliyor. Fan 1 dakika çalışıp durdu.

Sormak istediğim şey; sizin Almera'larınızda da en sıcak günlerde bile bu fanlar hiç çalışmaz mı? Bizim arabalarımız gerçekten bu kadar mı sağlam? :T

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Re: Almera Soğutucu Fan

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 25 Eyl 2018, 12:14

selamun aleykum . Şuanda tam hatırlayamadım ama şoför değişimi ile 21 saat yol gidebildiğini anımsıyorum forumdan . Klima calıştıgında fan otomatik olarak çalışıyor , soğutma için . şahsımın aklına ilk gelen müşür tam da detaylı birsey diyemeyeceğim.

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Mesajgönderen yasarsahbaz » 28 Eyl 2018, 11:16

SIYAMI BASPINAR yazdı:selamun aleykum . Şuanda tam hatırlayamadım ama şoför değişimi ile 21 saat yol gidebildiğini anımsıyorum forumdan . Klima calıştıgında fan otomatik olarak çalışıyor , soğutma için . şahsımın aklına ilk gelen müşür tam da detaylı birsey diyemeyeceğim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Çok şükür sorunsuz ve tıkır tıkır çalışıyor şimdilik araç. Sağlamlık konusunda çok iyi bir tercih yapmışız Almera seçerek.

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 30 Eyl 2018, 22:38

Sayın hocam bu maliyete alınabilecek en iyi otomobil bence . Aynı paraya kotulemek babında değil fakat adam tofaş veriyor , ama kıyaslamaya gerek dahi yok.Kullananlar biliyor zaten . Benim gördüğüm tek kötü tarafı tofaş gibi piyasada dönen bir araba olmaması ;-)

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı