Almera 2000 1.8AT krank sensörü arızası lütfen acil yardım

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
Mithat01
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Att

Almera 2000 1.8AT krank sensörü arızası lütfen acil yardım

Mesajgönderen Mithat01 » 03 Eki 2018, 18:27

Merhabalar 4 5 aydır almera kullanıcısıyım saat gibi çalışan arabam hararet ibresi yükselmeye başlayınca hemen en yakın japon araba ustasına gittim termostat arızalanmış radyatör hortumu şişmiş semsertti termostat değişti hortum değişti 2500 km yol yaptım hararet ibresi hiç yükselmedi birdaha.. Ama bu olaydan sonra önce eksantrik sensörü arızası verdi değiştirdim sorun (devir dalgalanması stop etme vs) çözüldü şimdide sürekli krank mili pozisyon sensörü arızası veriyor servisten orijinal sensör gelip iki kere özel nissan servislerinde farklı usta ya değiştirdim bir türlü arıza giderilemedi ustanın biri zincir değişecek dedi diğeri zincirden ses gelmiyor aracın stop etmiyor tek marşta soğukken bile çalışıyor zincirle alakası yok dedi şuan kontak kabloları sensör soketlerini ecu yu felan kontrol ediyor sizce sorun nedir lütfen değerli yorumlarınızı bekliyorum adanada yaşıyorm adana mersinde sorun çözecek önerdiğiniz usta servis varmıdır acaba

Kullanıcı avatarı
Mithat01
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: Almera 2000 1.8AT krank sensörü arızası lütfen acil yardım

Mesajgönderen Mithat01 » 03 Eki 2018, 21:24

Evet bu ustada sensöre arıza yapacak durumlara baktı zincirden dedi zincir değişeceğiz senteyi tutturmaya çalıştık ama olmadı dedi başka ustada zinciri tamir edebilirmiyim paletlere dişlilere ve zinciri çıkarıp zincire bakacam dedi

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 04 Eki 2018, 22:10

Selamun aleykum . Öncelikle geçmiş olsun umarim en kısa zamanda bi çözüm bulunur . Sakin moralini bozma insan yapısıdır ve düzelir insaallah. Öncelikle hiç alakasız bir sorum olacak ateşleme için kompresör testi yaptırdınız mi hic

Kullanıcı avatarı
Mithat01
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Mithat01 » 05 Eki 2018, 04:58

Aleykümselam teşekkür ederim ilginize...
kompresör testi yaptrmadm yaptrmam gerkiyormu? nasıl yapılır? Belkide yapmıştır usta beim haberim yoktur

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 05 Eki 2018, 14:47

Kısaca yanma odası değerlerini gösteriyor . Aslında benimde merak ettiğim birşey var krank milini değiştirip farklı bi mil kullanırsak nasıl olur .

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı