Kaputtaki Bu Zımbırtı Ne İşe Yarar?

(N15) (N16) Nissan Almera
Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Kaputtaki Bu Zımbırtı Ne İşe Yarar?

Mesajgönderen yasarsahbaz » 17 Ara 2018, 15:10

Arkadaşlar dikdörtgen içine aldığım yer ne işe yarar? Ok ile gösterdiğim yerden fren hidroliğini değiştiriyorum fakat o dikdörtgen bölgeden neyin kontrolü nasıl yapılıyor fikrim yok.

Resim

Kullanıcı avatarı
SIYAMI BASPINAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madenci

Re: Kaputtaki Bu Zımbırtı Ne İşe Yarar?

Mesajgönderen SIYAMI BASPINAR » 18 Ara 2018, 12:00

Ben bir ara 5.1 hidrolik kullandim frenlerde . Bastin mi tik duruyordu araba ama abs isini sikintiya sokuyor devreye girmiyordu . Frene basinca hemen durmasi hosuma gidiyordu fakat kis mevsiminin ayazli biz zamaninda arabanin kontrolunu kaybedince 4.0 koydum yeniden en guzeli fabrikanin onerdigi degerlerde kullanmak .
Isaretli kisim DEBRIYAJ HIDROLIGI
Acik hava filtresini kisin kisa mesafe gidiyorsan kullannma istersen , maf hava akisini tam ayarlayamiyor bence ve kisin yakiti etkiliyor

Kullanıcı avatarı
yasarsahbaz
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen
İletişim:

Re: Kaputtaki Bu Zımbırtı Ne İşe Yarar?

Mesajgönderen yasarsahbaz » 19 Ara 2018, 08:45

SIYAMI BASPINAR yazdı:Ben bir ara 5.1 hidrolik kullandim frenlerde . Bastin mi tik duruyordu araba ama abs isini sikintiya sokuyor devreye girmiyordu . Frene basinca hemen durmasi hosuma gidiyordu fakat kis mevsiminin ayazli biz zamaninda arabanin kontrolunu kaybedince 4.0 koydum yeniden en guzeli fabrikanin onerdigi degerlerde kullanmak .
Isaretli kisim DEBRIYAJ HIDROLIGI
Acik hava filtresini kisin kisa mesafe gidiyorsan kullannma istersen , maf hava akisini tam ayarlayamiyor bence ve kisin yakiti etkiliyor

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Bu fotoğraf benim almera'ma ait değil. Sorduğum dikdörtgen kısmı gösterebilmek için internette almera kaputlarının içini arayıp bu fotoğrafı buldum. Şimdi sayenizde debriyaj hidroliği olduğunu öğrendim. :XD

“Nissan Almera Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı