nissan maxima ya hangi motoryagi

(A32) (A33) Maxima modeli ile ilgili bölüm
Kullanıcı avatarı
dawala
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Maxima
Meslek: memur

nissan maxima ya hangi motoryagi

Mesajgönderen dawala » 14 Tem 2014, 10:14

Selamun aleykum 1998 model maxima sahibiyim.Arabamdan son derece memnunum yanliz son zamanlarda motordan yağ sizintisi ve dolayisiyla yağ eksiltme sorunu yasadim.Sanayide ustaya götürdüm yağ kacagi olan kisimlari balata spreyi ile temizledikten sonra yaklaşık 1saat rolantide calistirdi ama nedense normalde patir patir yağ damlatan araba ustanin yaninda bir damla sizma damlatma yapmadi.Usta birkac gün kullan gel tekrar bakalim dedi tam sentetik yağlar yuksek kilometrelik eski araçlarda keçelerden kacak yapabilirmis ben en son yağ değişiminde castrol 10 40 sentetik yağ kullanmistim arabama zirt pirt yağ eklemek zorunda kaliyorum bu sorunu nasil cozebilirim acaba benim yasadigim sorunu yasayan arkadaşlar varsa yardimci olurlarsa çok sevinirim

Kullanıcı avatarı
tarkanali
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Maxima
Meslek: kaizen uzmanı

Re: nissan maxima ya hangi motoryagi

Mesajgönderen tarkanali » 29 Ağu 2014, 10:58

merhaba ben 3 yıldır 10/40 Shell kullanıyorum, kullanım klavuzunda 15/30 sentetik yağ yazıyor, kullanıcı bazı arkadaşlar 5/30 olan daha ince yağ tavsiye ediyorlar , bence lpg takılı ise yüksek sıcaklığa dayanıklı yağları tercih etmemiz gerekir.

saygılar

Kullanıcı avatarı
ibrahimucan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: makina muhendisi
İletişim:

Re: nissan maxima ya hangi motoryagi

Mesajgönderen ibrahimucan » 10 May 2016, 00:28

15W30 bu tür yağlar dizel ve ağır ticarilerde kullanılır.
nissan maxima 2.0 motor da 5w/30 veya 10w/40 kullanmanı tavsiye ederim.çünkü motor hacmi büyük ve aracın kış şartlarında çabuk ısınması için bu tip yağlar gerekir. ve motor rahat çalışır.

“Nissan Maxima Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı