nissan maxima nasıl bir araç ?

(A32) (A33) Maxima modeli ile ilgili bölüm
Kullanıcı avatarı
mustafa68
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

nissan maxima nasıl bir araç ?

Mesajgönderen mustafa68 » 26 Tem 2012, 16:46

iyi günler öncelikle foruma baktım maxima ile ilgili bilgi bulamadım 97 model opel vectra 2.5 cdx aracım var 2000 model nissan maxima qx2000 ile takas edilirmi sizce konfor+hız+piyasası

Kullanıcı avatarı
beko
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: nissan maxima nasıl bir araç ?

Mesajgönderen beko » 12 Ağu 2012, 01:39

ilk kez bi cesaret fikir beyan etme ihtiyacı hissettim.Öncelikle bendeki aracın 98 maxıma olduğunu belirtmek isterim şu an itibari ile alalı henüz bir ay oldu temiz bir tam full aradığım için biraz sabretmek zorunda kaldım fakat bu bekleyişe değdiğini düşünüyorum.sorunuzun cevabını verebilecek uygun kullanıcılardan biri olduğumu düşündüğüm için naciz fikrimi sizede aktarayım.Ne tesadüftürki daha önce belli bir dönem cdx kullandım o araçta tam full olup sürmekten büyük keyif aldığım bir modeldi.Daha sonra toyotanın amirali 2003 model bir avensis,i uzun bir süre kullandım.Oda oldukça dengeli ve keyifli bir araçtı.Ve maxıma ,okumaktan sıkılmadıysanız devam ediyorum.Çocukluktan beri çok iyi anlaştığım bir arkadaşım görevi icabı şehir dışına yerleşmiş ve uzun bir aradan sonra ziyaretime gelmişti maalesef geldiği araba maxımaydı.Bende merakımdan arabayı kullanmak gibi bir hata yaptım ve ogünden sonra iflah olmadan dediğim gibi sabırla bir maxımanın arayışına girdim.nihayet o iş benim açımdan nihayetine erdi.Hiç kimsenin malını kötülemek veya küçük görmek gibi bir tasarrufum yok sonuçta bu düşüncelerimi merakla okuyacak insanlar mutlaka olacaktır.Fakat maxıma için kullandığım diğer emsal sınıftaki araçlardan çok daha muhteşem olduğunu düşünüyorum.Oldukça sessiz ve titreşimsiz bir motor dengeli bir hızlanma çok iyi bir yol tutuşu var.Donanım olarakta oldukça zengin,bugün bile üretilen bir çok orta sınıf arabada olmayan bir çok özellik mevcut.Sonuç olara azmı yakar çokmu yakar satarsam aln olurmu kaygılarını bir yana koyarsanız hakikaten uzun yıllar sıkılmadan keyifle kullanılacak bir araç olduğunu söyleyebilirim.Umarı bu düşüncelerim size ve diğer kararsız kullanıcılara bir miktar yardımcı olur.İyi günler ve keyifli sürüşler

Kullanıcı avatarı
s.ozer1991
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen s.ozer1991 » 15 Ağu 2012, 13:33

Öncelikle merhaba. Bende nacizane kendi deneyimimi anlatayım. Yaklaşık 1 yıldır maxima kullanıcısıyım. Ondan önce 97 vectra 2.0cd vardı. Vectralar belli bir yılı aştıktan sonra fazlasıyla arıza çıkaran arabalardır. Bu arabalarda ise bu sorun fazla olmuyor. Olsa da basit sorunlar(otomatik çıkan antenler,kaputu tutan amortismanlar, vs... ). Ayrıca vectra oldukça sert arabadır.Deyim yerindeyse yerdeki çakılı bile hissettiriyordu. Maxima ise yaylanışı ile mükemmel. Kafama takılan tek bir soru var benim de o da yol tutuşuyla ilgili. Vectranın lastiklerini yeni değiştirmiştim ve tutuşu mükemmeldi hemde araba fazlasıyla stabildi.Maxima bu yönden pek güven vermedi bana yani dönemeçte küçük bir yol bozukluğu ile karşılaşsam kayıp gidecekmiş gibi bir his oluşturuyor. Bunların yanı sıra Vectrada triger kayışını falan belli periyotlarla değiştirmeniz gerekir,halbuki maxima zincir kayışa sahip olduğundan ustaların dediğine göre 1.000.000 km sonra ancak değiştirilirmiş. Onun dışında motorun bir bölümünde kullanılan yanlış hatırlamıyorsam aliminyum parçalar arabanın ziyadesiyle sessiz çalışmasını sağlıyor. Hatta öyle ki ışıklarda durduğunuzda araba stop mu etti diye devir göstergesine bakıyor, arabadan bir şey almak için çıktığınızda sizden habersiz yanınızda oturan kişi arabayı durdursa farkında olmuyor gaza basıp gideceğinizi sanıyorsunuz :) Bu denli sessiz araba. Size tavsiyem linke tıklayıp arabanın tanıtım videosunu izlemeniz. Umarım yardımcı olabilmişizdir...

http://www.youtube.com/watch?v=9lCQKn2Ptmg

Kullanıcı avatarı
bravehearth_86
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Maxima
Meslek: mak.müh.

Mesajgönderen bravehearth_86 » 29 Ara 2012, 18:46

merhaba, ben de bir 98 maxima qx manuel kullancısı olarak size bir sorum olucaktı.Aracınız lpgli ise lpg de son süratiniz ne oldu?
Bursa otobanında 190 ötesini zorlayacak mesafem yoktu, otobandan çıkmam gerekiyordu.. Ama yine de bana yavaş gibi geldi?

Kullanıcı avatarı
aahmett
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen aahmett » 27 Nis 2013, 00:31

bende de 98 maxima var 2011 yılında lpg takıldı atikerin yeni sistemiymiş ... ankara otobanında 200 ü gördüm korktum yavaşladım

Kullanıcı avatarı
icetin27
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen icetin27 » 18 Tem 2013, 00:41

Soruyu soran çoktan kararını vermiştir ama bende üç beş kelam edeyim.
En azından bundan sonra niyetlenenler için..
Uzak durun.. Sakın yaklaşmayın..
niye mi?
ben 96 sını aldım 99 unu aldım şimdide 2004 ü var..
maxima kullanınca sizin için araba kavramı tamamen değişiyor.
maxima haricindekileri araba olarak görmüyorsunuz.. Canınızı emanet edecek kadar güvenli hissetmiyorsunuz..
daha kötüsü başka arabaya binemiyorsunuz..
maxima tedavisi olmayan bir bağımlılığa dönüşüyor..
bilginize..

Kullanıcı avatarı
tarkanali
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: kaizen uzmanı

Mesajgönderen tarkanali » 19 Ağu 2014, 09:46

slm

3 yıldır kullanıyorum, masrafsız , sağlam , karizma bir araç kim ne derse desin , arabada son nokta (binici için) akıllıca bir seçimdir bence.
artılarını saymayla bitiremezsiniz. Araçtan anlamayana sakın elletmeyin kırar döker, Bu aracı İşi bilen daha önce tecrübe etmiş ustadan başkasına elletmeyin derim.

iyi seyirler

Kullanıcı avatarı
Berkayby
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: müşavir

Mesajgönderen Berkayby » 13 Oca 2015, 14:55

Kullanıcı avatarı
ibrahimucan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: makina muhendisi
İletişim:

Mesajgönderen ibrahimucan » 24 May 2016, 15:40

mustafa68 yazdı:iyi günler öncelikle foruma baktım maxima ile ilgili bilgi bulamadım 97 model opel vectra 2.5 cdx aracım var 2000 model nissan maxima qx2000 ile takas edilirmi sizce konfor+hız+piyasası

opel vectra 2.5 cdx ile maxima kıyaslanmaz. çünkü her şekilde maxima önde olur.
yol tutuş yakıt konfor sürat
MAXİMA NIN

Kullanıcı avatarı
ibrahimucan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: makina muhendisi
İletişim:

Mesajgönderen ibrahimucan » 24 May 2016, 15:45

1995-1999 Opel Vectra 2.5 CDX Teknik Özellikleri

Genel Özellikler
Kasa Tipi: Sedan
Vites: Manuel
Çekiş: Önden Çekiş
Üretim Yılı (ilk): 1995
Üretim Yılı (son): 1999

Motor
Motor Hacmi 2498 cc
Motor Gücü 170 hp
Tork 230 nm
Silindir Sayısı 6

Performans
Yakıt Türü Benzin
Yakıt Tüketimi 9.7 lt
Şehiriçi Tüketim 13.5 lt
Şehirdışı Tüketim 7.5 lt
0-100 km/h 8.5 sn
Azami Sürat 230 km/h

Ölçüler
Ağırlık 1210 kg
Uzunluk 4477 mm
Genişlik 1841 mm
Yükseklik 1425 mm
Bagaj Hacmi 460 lt

Marka Nissan
Model Maxima
Nesil Maxima QX III (A33)
Motor 2.0 V6 24V (140 Hp)
Kapı 4
Güç 140 bg /6400 dev/dak
Maksimum sürat 203 (184) km/saat
Hızlanma 0 - 100 km/saat 11.3 (14.1) saniye
Yakıt deposu hacmi 70 Lt
Üretim başlangıç yılı 2000 yıl
Kasa tipi Sedan
Koltuk 5
Uzunluk 4920 mm.
Genişlik 1780 mm.
Yükseklik 1435 mm.
Dingil Mesafesi 2750 mm.
Ön tekerlek izi 1530 mm.
Arka tekerlek izi 1510 mm.
Bagaj hacmi en az 520 Lt
Motor pozisyonu Ön, enine
Motor hacmi 1995 cm3
Tork 177 Nm /4400 dev/dak
Yakıt Sistemi Çok noktalı enjeksiyon
Valf yapısı DOHCB
Silindir pozisyonu V
Silindir Adedi 6
Silindir çapı 76 mm.
Silindir içi vuruş 73.3 mm.
Sıkıştırma oranı 9.5
Silindir başına düşen valf 4
Yakıt Tipi Benzin
Çekiş Ön
Vites sayısı (Manuel şanzıman) 4
Ön süspansiyon Bağımsız tip McPherson
Arka süspansiyon Küçültülmüş gergi
Ön frenler Hava soğutmalı diskler
Arka frenler Disk
ABS Evet
Direksiyon tipi Direksiyon kutusu
Direksiyon Hidrolik Direksiyon
Şehir içi yakıt tüketimi 12.3 (13.5) Lt/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi 7.3 (7.5) Lt/100 km Ortalama yakıt tüketimi 9.1 (9.7) Lt/100 km Ağırlık 1490 K
Maksimum ağırlık 2015
Lastik boyutu 205/65R15

“Nissan Maxima Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı