Su Eksiltme ve Ön Cam Buharlaşması

(A32) (A33) Maxima modeli ile ilgili bölüm
Kullanıcı avatarı
gezegen3429
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Su Eksiltme ve Ön Cam Buharlaşması

Mesajgönderen gezegen3429 » 14 Eki 2012, 23:08

Merhaba arkadaşlar 95 model nissan maxima araç aldım. bir kaç gündür araçla uzun yol gidip durduktan sonra, bazende giderken ön cama üfleyen deliklerden çıkan buharla ön camın sağ tarafı buharlaşmaya başladı... buhar hafif yağlı ve kokulu gibi olduğu için ustalar antifrizli olduğuna (dolayısıyla dolaşımdaki su olduğuna) kanaat getirdiler ama bana biraz göreceli geldi yağlılığı ve kokusu...
radyatör civarındaki borularda herhangi bir kaçak tespit edemediler. yere falanda bir damlama yapmıyor ama enteresan bir biçimde ön camın sağ tarafındaki fan deliklerinden bir buhar çıkışı oluyor sadece... ve 40-50 kmde birde yaklaşık 1 su bardağı su koyuyorum radyatöre... ustalar eğer devam ederse torpido kısmını tamamen söküp ordaki borulara bakmak gerektiğini söylediler..
ne dersiniz söktüreyim mi ön panEli? buna benzer bir olay herhangi bir arabada dahi başına gelen oldu mu???

Kullanıcı avatarı
maxima QX
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Maxima
Meslek: memur

Re: Su eksiltme ve ön cam buharlaşması

Mesajgönderen maxima QX » 02 Şub 2014, 11:18

Arkadaşım kesinlikle kalorifer peteginde kaçak var.Tecrübelerime dayanarak soyluyorum.tamir işini falan hiç girme biridir yok herhangi başka biryer falan sokturme direkt kalorifer petegini değiştir kafan rahat etsin.

“Nissan Maxima Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı